CBA zatrzymało byłego wiceprezydenta Warszawy

- Dzisiaj o godz. 6 rano CBA zabrało Jacka Zdrojewskiego, byłego wiceprezydenta stolicy z mieszkania przy ul. Grzybowskiej w Warszawie - taki sygnał dostaliśmy na Alert24. Rzecznik CBA potwierdza te informacje.
Agenci CBA zatrzymali go w związku z korupcją do jakiej doszło przy przetargu na zakup wagonów dla warszawskiego metra. Obecnie trwa przeszukanie warszawskiego mieszkania Jacka Zdrojewskiego.

Jacek Zdrojewski to były polityk SLD i Samoobrony, wiceminister infrastruktury i były wiceprezydent Warszawy za prezydentury Pawła Piskorskiego i Wojciecha Kozaka.

Zdrojewski - jak nam powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński - jeszcze dzisiaj zostanie przetransportowany do Wrocławia, gdzie tamtejsza Prokuratura Apelacyjna zadecyduje, czy postawić mu zarzuty. - Czynności rozpoczniemy jutro, na razie CBA musi dowieźć Jacka Zdrojewskiego do nas - powiedziała rzeczniczka prokuratury Elżbieta Czerepak.

Śledztwo ws. przyjęcia w latach 1998-2002 korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne, w związku z przetargiem i dostawą taboru kolejowego dla Metra Warszawskiego przez firmę Alstom trwa od lipca 2008 r.

Czterech aresztowanych, dokumenty zabezpieczone

W tej samej sprawie zatrzymano w 2010 r. Tadeusza N. - byłego urzędnika stołecznego, który był poszukiwany w związku z tym śledztwem europejskim nakazem aresztowania. Według śledczych, kontrolowana przez niego firma Magnum Consultance brała udział w opłacaniu stołecznych urzędników. - Tadeusz N., który pośredniczył w przekazaniu łapówki b. dyrektorowi Metra Warszawskiego został zatrzymany w Hiszpanii. Mamy dowody, że są to pieniądze firmy, która wygrała przetarg - powiedział Kasiura.

W związku z toczącym się śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy przetargu na zakup wagonów dla metra o wartości ponad 500 milionów złotych wrocławski sąd aresztował też na trzy miesiące b. dyrektora spółki Metro Warszawskie Bohdana Z. Postawiony mu zarzut dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w związku z przetargiem na dostawę wagonów. Bohdan Z. jest pierwszą osobą, której postawiono zarzut w tej sprawie.

Dodatkowo w 2010 roku funkcjonariusze CBA na polecenie wrocławskiej prokuratury zabezpieczyli dokumenty związane z przeprowadzeniem przetargu. - W charakterze świadka został przesłuchany również obecny prezes spółki, Jerzy Lejk. Podobne czynności śledcze zostały wykonane także na terytorium Szwajcarii - mówiła prokurator.

Sprawę ujawnił "bankier lewicy"

O tym, iż przy przetargu na zakup wagonów metra mogło dojść do wręczenia łapówki, przekazał prokuraturze, według informacji TVN24 z 2009 roku, miał poinformować Peter V., zwany "kasjerem lewicy".

Więcej o:
Komentarze (133)
CBA zatrzymało byłego wiceprezydenta Warszawy
Zaloguj się
 • jasio1231

  Oceniono 7 razy 7

  Gurugsm napisal:

  "15lat do siedzenia.Przepadek całego majątku.Kontrola skarbowa i majątkowa całej rodziny z wnukami włacznie.Nieuchronność kary i mamy po korupcji."

  Mamy, albo nie mamy. Zwykle do paki trafiaja ci, ktorzy nie potrafili sie wlasciwie podzielic. A co z reszta?

 • klarneta8

  Oceniono 13 razy 7

  A kiedy zajmiecie sie p. PISKORSKIM?

 • kralik111

  Oceniono 6 razy 6

  swan_ganz 6 minut temu
  Oceniono 1 raz 1 + - zgłoś do moderacji

  "...sprawność naszych organów, wymiaru sprawiedliwości jest porażająca."

  bo tu chodzi o to by gonić króliczka a nie go złapać... Potem jeszcze parę kruczków z nieobecnością podczas procesu, parę dodatkowcych analiz biegłych sądowych i sprawa się przedawni tak jak np; ta dot; "Złotych tarasów"... Nakradli ale nikt za to nie odpowiedział bo zarzuty się przedawniły.. Kruk krukowi oka nie wykole..

  --------------

  Dokladnie w ten sposob uniknal wiezienia jaroslaw kaczynski za afery fozz, czy telegraf...:DDDDDDDDDDDDDD

 • gurugsm

  Oceniono 12 razy 6

  15lat do siedzenia.Przepadek całego majątku.Kontrola skarbowa i majątkowa całej rodziny z wnukami włacznie.Nieuchronność kary i mamy po korupcji.

 • swan_ganz

  Oceniono 9 razy 5

  "CBA zawija człowieka, wywozi go do Wrocławia, a prokuratura - dopiero po przesłuchaniu - ma decydować o postawieniu zarzutów??? "

  ale czego tu nie rozumiesz? że daleko od domu? Nie martw się - wróci autostopem... :-)

 • stary.gniewny

  Oceniono 6 razy 4

  Barbarzyństwo. Wyspać się nie dadzą.

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 4

  A dlaczego przewiozą go do Wrocławia? Dlaczego Piskorski ś.p.L Kaczyński jako jego szefowie do tego dopuścili? Kolejna cegiełka do pomnika L.K.?

 • polishkamikaze

  Oceniono 3 razy 3

  Co za sensacja !
  Chyba dla gawiedzi bo facet od dawna wiedzial , ze pojdzie siedziec.
  Kumple juz sa za kratami, co poniektory optymista uciekal po Europie, dowody mocne.
  Bez znaczenia kto wtedy rzadzil.
  Metro w budowie , inni tez pojda do kicia ! tylko kwestia czasu.
  .

 • pokon

  Oceniono 3 razy 3

  ..,,były wiceprezydent Warszawy za prezydentury Pawła Piskorskiego "
  A co z pryncypałem?? Jak zwykle sprawa przedawniona jak poprzednimi przekrętami?? Czy znów była duża wygrana w kasynie??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX