Dalszy spadek poparcia dla Platformy - w sondażu Polskiego Radia

Z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia wynika, że na PO chciałoby oddać swój głos 31 procent Polaków. To o jeden procent mniej niż w sondażu dla Polskiego Radia, wykonywanym przed tygodniem. Swoje poparcie utrzymują PiS, SLD i PSL.
Prezes Instytutu Marcin Duma przyznaje, że w tym tygodniu poparcie dla poszczególnych partii zmieniło się jedynie nieznacznie. " Nie obserwujemy tutaj żadnych drastycznych ruchów, poza delikatnym, jednoprocentowym spadkiem poparcia dla PO." - powiedział.

Z kolei na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 25,9 proc. procent badanych, Sojusz Lewicy Demokratycznej popiera 15,8 proc. ankietowanych, a Polskie Stronnictwo Ludowe - 7 proc.

Nadal pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekraczają dwie najmłodsze partie; PJN uzyskał 3,3 proc. głosów a Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska jedynie 0,5 proc. Marcin Duma zwraca uwagę, że już 14,4 proc. ankietowanych deklaruje, że nie wie na kogo zagłosować w najbliższych wyborach. Politolog podkreśla, że tę grupę zasilają przede wszystkim byli zwolennicy PO." Ci wyborcy w większości nie odnajdują obecnie partii, na którą mogliby oddać swój głos" - zaznacza Marcin Duma.

Poniżej procenta poparcia uzyskały: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Unia Polityki Realnej - Wolność i Praworządność, Liga Polskich Rodzin i Prawica Rzeczpospolitej. W sondażu żaden z respondentów nie wyraził poparcia dla: Samoobrony RP, Partii Regionów, Socjaldemokracji Polskiej, Stronnictwa Demokratycznego, ugrupowania demokraci.pl, Ruchu Autonomii Śląska i Stowarzyszenia Ordynacka.

Z badania wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tę niedzielę, do urn chciałoby się udać 54,8 procent badanych. Sondaż przeprowadzono telefonicznie 1 kwietnia na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Więcej o:
Komentarze (114)
Dalszy spadek poparcia dla Platformy - w sondażu Polskiego Radia
Zaloguj się
 • jordanbull

  Oceniono 21 razy 7

  Hurra!!!
  Myślałem, że jest gorzej!!!
  A to tylko 25,9 z 54,8%, czyli niecałe 5mln rodaków jest:
  za postawieniem krzyży na każdym wolnym miejscu w IV RP,
  za nacjonalizacją wszystkiego,
  za wykończeniem Moniki Olejnik,
  za dopłatami każdemu do każdych zakupów,
  za tym żeby baby do garów a skoczkowie do skakania,
  za zakazem używanie śląskiej i kaszubskiej gwary pod karą chłosty,
  za wsadzeniem do pierdla wszystkich lekarzy prowadzących prywatną praktykę,
  za natychmiastowym wyjściem z UE,
  za uznaniem złotówki jako waluty podstawowej w handlu światowym,
  za wypowiedzeniem wojny Rosji i Niemcom,
  za postawieniem wielkiego pomnika Dmowskiemu i ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej,
  za bezrozumowym wykonywaniu poleceń wodza, nawet jeślibyś miał jechać dwie stówy na godzinę, we mgle do Poznania, w nocy, bez włączonych świateł,
  ...i przede wszystkim za tym żeby wszystkie dziady spieprzały!!

  Słuchajcie, nie jest źle, 5 mln z 37mln Polaków nie ma mózgu, to naprawdę dużo lepiej niż w innych krajach!

 • plastelina2005

  Oceniono 18 razy 6

  @lobuz1
  Ależ pan prezes ma w dupie tradycję katolicką. Jest przywódcą politycznej sekty, która "żałobę" będzie obchodziła co miesiąc. Przy pochodniach i nienawistnych okrzykach. Top musi być jakiś rodzaj satanizmu.

 • donaldu.tusku.ltd

  Oceniono 17 razy 5

  to nie jest sondaż Polskiego Radia, tylko Homo Homini dla Polskiego Radia, czyli firma znajomego spin doktorka z Pisu zrobiła badanie dla Pisu a ogłsoił to 1program PR... drobna różnica :D

 • benek-1982

  Oceniono 8 razy 4

  A ja powiem tak do pana kaczynskiego Panu juz dziekujemy

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  A ciotka znowu: @A nie mowilam...'.
  I znow na moje wyszlo. A tak sie wam nie podobalo, tak mi minusow zescie nie skapili, gdy wsparta ma solidna wiedza o mechanizmach spolecznych (naprawde solidna), pisalam na tym forum, ze chwyt Jarusia z zakupami, choc prosciutki i dziecinny sprawi, ze 'slupki' PO na pysk poleca. I mysle, ze polecialy nawet bardziej, nizli to z sondazowych przeciez badan wynika.
  Zrozumcie, o nieszczesni, ze KONSTATACJA FAKTOW ma sie nijak do politycznych sympatii, a scislej: pragmatyzm moze pomoc w politycznych przepychankach o wladze; myslenie zyczeniowe, udawanie, ze nic sie nie stalo - NIE!

 • ssmentek

  Oceniono 3 razy 3

  "piot3... Ale szpitale psychiatryczne zagłosowały w 83% za PIS..I to był sukces !"

  Tak się składa że w szpitalach psychiatrycznych ludzie także mają prawo głosować i robią to więc nie musisz gdybać. Ostatnio wygrała PO :P

 • fajnymunio

  Oceniono 4 razy 2

  Mohery już raz wybraliście bliżniaka i przyniósł nam nieszczęście

 • sam_gaz

  Oceniono 14 razy 2

  żadne "Homo-Niewiadomo" nie pomoże Kaczyńskiemu i PIS.....

 • 1mariannarokita

  Oceniono 12 razy 2

  TNS OBOP: PO - 47 proc., PiS - 24 proc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX