Muniek Staszczyk: Gdy patrzę na dokonania PO, trzeźwieję

- Teraz, gdy patrzę na dokonania PO, na którą głosowałem, to człowiek trzeźwieje, uczy się, widzi, jak nim manipulują, że jedni i drudzy to jest to samo gówno - stwierdza Muniek Staszczyk w książce ?Muniek?. To kolejny artysta - po Kaziku, Pawle Kukizie i Marcinie Mellerze - który publicznie krytykuje Platformę.
Książka właśnie wchodzi na rynek. Artysta opowiada o niej w "Rzeczpospolitej". - Ostatnio poparłem PO. Teraz wydaje mi się, że żyjemy w świecie soap opery. Mam wrażenie, że wszyscy politycy są zakumplowani, spotykają się przy grillu, a przed nami grają. Jest goguś nr 1, 2, 3. Przed kamerą muszą się pospierać. A kiedy trzeba podjąć trudną decyzję dotyczącą przyszłości kraju - każdy rząd się boi. Wszystko jest robione pod słupki, jakby chodziło tylko o to, żeby przez kilka lat być u władzy - uważa lider T. Love.

"Mówili: Panie Muńku, to, panie Muńku, tamto, Powiedziałem: stop"

Muniek mówi o tym jak "zraził się do mediów". - Był taki moment, że TVN 24 leciał u mnie non stop. (...) Ciągle do mnie dzwonili, zapraszali. "Panie Muńku, to, panie Muńku, tamto". Trochę mnie to łechtało. Byłem już nie tylko muzykiem, ale mądralą od wszystkiego. Znałem się na relacjach polsko-żydowskich, redukcji armii niemieckiej. Mogłem skazać Polańskiego na niebyt albo załatwić mu niewinność. Powiedzieć coś o dopalaczach. Chcąc nie chcąc, stałem się medialną przekąską między newsem o Smoleńsku a prognozą pogody. Powiedziałem: stop - mówi Staszczyk.

Na pytanie, o co by zapytał premiera Donalda Tuska, gdyby - jak Kukiz czy Tomek Lipiński - został zaproszony do "Drugiego śniadania mistrzów", mówi: - Czy się nie boi obciachu na Euro. I o obietnice, bo mało której dotrzymał. Byłem świadkiem, jak w Niemczech śmiali się, mówiąc: "Tam, za granicą będzie Euro". Nie dziwię się. Co zobaczyłem, wjeżdżając ostatnio do Polski? Kościół, kantor i burdel. Chaos opisany w "Ubu królu" Alfreda Jarry. Niby coś się buduje, ale nikogo nie ma na budowie. Potem jest kawałek Europy w postaci autostrady, a przed stolicą Stryków wita, czyli korek. Mówiąc to, zdaję sobie sprawę, że przywalanie PO stało się teraz modne. Po fali wielkiego uwielbienia - kwituje.

Muniek: Na PiS na pewno nie będę głosował

Muzyk podkreśla jednak, że niechęć czuje także do innych partii. - I na PiS na pewno nie będę głosował. Na SLD też nie. Nie wiem, na kogo będę głosował - mówi w dzienniku.

Tłumaczy także dlaczego odrzucił propozycję 400 tysięcy za reklamę Żywca, na którą zgodził się Wojciech Waglewski. - Mam świadomość, że zachowuję się jak staroświecki dziadek. Dla młodych ludzi mój gest jest bez sensu, bo dla nich reklama to żaden obciach. A ja muszę pamiętać, co mówiłem do prasy - że nigdy nie sprzedam się do reklamy. (...)Wizerunek nie jest na sprzedaż. To coś bezcennego, jak luksus w głowie. Ale może jestem głupi? - kwituje.

W sobotę premier spotkał się twarzą w twarz z artystami, którzy nie popierają już PO: Pawłem Kukizem, Zbigniewem Hołdysem i Tomaszem Lipińskim, w "Drugim śniadaniu mistrzów". Czytaj naszą relację MINUTA PO MINUCIE.

Więcej o:
Komentarze (142)
Muniek Staszczyk: Gdy patrzę na dokonania PO, trzeźwieję
Zaloguj się
 • henyk

  Oceniono 10 razy 6

  Krytykowanie Platformy nie oznacza jednocześnie popierania PiS czy SLD. Należy to rozgraniczyć. Najczęściej bywa tak, że gdy traci PO to PiS się cieszy bo myśli, że przez to zyskuje a to błąd. PiS powyżej tego co posiada już nie zyska. Kaczyński już pokazał i pokazuje nadal co potrafi.

 • krolroger

  Oceniono 5 razy 5

  Za posunięcie z reklamą szacunek...

 • placebo_99

  Oceniono 14 razy 4

  Muniek! Tu na forum to jest wymóżdżona nocna zmiana i nie rozumni twoich argumentów, bo są zaślepienie obietnicami wyborczymi i jeszcze wierzą, że VAT będzie 15%. Chła cha cha cha!!!

 • ter5919

  Oceniono 12 razy 4

  Muniek jak patrzy na PiS to pije i rzyga !Patrz wiecej na PO to bedziesz trzezwy

 • romp

  Oceniono 3 razy 3

  ja też bym chciał żeby w polsce dochód był jak w emiratach
  i żeby było "drogo" jak w indiach
  ale na to trzeba lat ciężkiej wspólnej pracy i dobrego prostego prawa
  jeżeli opozycja tylko krytykuje,nie pozwala to będzie trwało zamiast 40,60 lat
  muniek ja też bym chciał już no coćby za mojego życia
  ale "tu hitler i stalin zrtobili co swoje a grochów się budzi z przepicia"
  inaczej się myśli jak wszystko było ,sława, pieniądze i zaczyna widzieć się tego koniec

 • aa_6

  Oceniono 5 razy 3

  trzezwy.umysł: Rząd PO-PSL (PO nie rządzi sama) dopiero od kilku miesięcy może liczyć, że prezydent nie zawetuje ustaw. Ktoś, kto mówi, że PO rządzi sama i że mogła wcześniej zacząć robić "reformy" kłamie dwukrotnie. Po śmierci "wetomana" L. Kaczyńskiego nie od razu mieliśmy nowego prezydenta i nie od razu można było mu przedstawić ustawy przygotowane przez rząd PO-PSL,powtarzam, a nie przez rząd PO. I nie należy zapominać o kryzysie światowym, o doskonałym radzeniu sobie z nim przez ten rząd, o wzroście gospodarczym, o tym, że wreszcie w tym kraju naprawdę buduje się drogi, stadiony itd.,, że nadal rewaloryzuje się renty i emerytury, że poprawia funkcjonowanie państwa. Na odebranie rolnikom, górnikom i służbom mundurowym przywilejów płacowo-emerytalnych w tej kadencji nie ma szans, bo PSL, PiS i SLD nie pozwolą ich odebrać. I nie ma na to szans w przyszłej kadencji parlamentu, jeśli PO nie będzie rządzić samodzielnie.

 • angharad

  Oceniono 7 razy 3

  Oj, Muniek, Muniek... Dobry z Ciebie chłop z kościami ale za mądry to ty nigdy nie byłeś.

 • cyniczne_oko

  Oceniono 5 razy 3

  "Muniek Staszczyk: Gdy patrzę na dokonania PO, trzeźwieję"

  Zalecam wizytę w poradni AA. Widać żal z tego przymusu trzeźwości, a to jż niedobrze...

 • majtek.znajtek

  Oceniono 7 razy 3

  >Podstawową zaletą PO zawsze było tylko to, że nie jest PiSem

  Nawet to nie jest prawdą .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX