Nieznane zdjęcie Jana Pawła II będzie odsłonięte podczas beatyfikacji

30.03.2011 09:55
Jan Paweł II, 16 października 1978 r.

Jan Paweł II, 16 października 1978 r. (Fot. MASSIMO SAMBUCETTI AP)

Niepublikowane wcześniej zdjęcie Jana Pawła II, zrobione w 1989 roku, zostanie odsłonięte na fasadzie bazyliki świętego Piotra w chwili beatyfikacji polskiego papieża 1 maja wynika z nieoficjalnych informacji. Fotografia została wykonana w Rzymie.
Zgodnie ze zwyczajem podczas mszy beatyfikacyjnej lub kanonizacyjnej na fasadzie bazyliki watykańskiej zawiesza się portret kandydata na ołtarze, który zostaje uroczyście odsłonięty po wygłoszeniu formuły o wpisaniu w poczet świętych lub błogosławionych. Właśnie w tym momencie wierni zobaczą zupełnie nieznane zdjęcie portretowe, przedstawiające Jana Pawła II, gdy miał 69 lat.

W ostatnich latach w Watykanie zmieniono technikę wykonywania portretów świętych i błogosławionych na te uroczyste msze. Podczas gdy wcześniej były one malowane, obecnie na tkaninie drukuje się zdjęcie kandydata na ołtarze lub - w przypadku osoby żyjącej w odległych wiekach - reprodukcję obrazu.

Zobacz także
Komentarze (12)
Zaloguj się
 • myszykiszek

  0

  Ale że od dypy strony, czy a nuż na wycieczcie, z przedstawicielem młodzieży...? Koniecznie pokażcie, jak najwięcej.

 • sltychy

  0

  Pasjonujący artykuł!
  W imieniu polskich katolików domagam się również wyczerpującego opisu skarpetek które będzie miał na nogach Benedykt 16 w Tym Dniu!!!

 • puchowy

  0

  Toż to prawdziwy cud
  Zdjęcie

 • bioder65

  0

  zdjęciami jp2 powinni wytapetować cele więzienne . na pewno pod wpływem cudu wszystkie bandziory zmienią się w anioły

 • wilq123456

  0

  Prezerwatywy.,kaszanka, paczka męskich i dwie pryty - 55 zł. TO WINA TUSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 2 razy 2

  Podoba mi się wątek o zmianie techniki odtwarza świętych obrazków. Już się nikomu nie chce malować tych bzdur tylko po prostu oddają to do wydrukowania w drukarni.

 • naw18

  Oceniono 1 raz 1

  Szalenie interesujące...Do tej pory żaluję, że nie miałem aparatu aby zrobić fotkę silnie wk...nego faceta w bialym stroju i czerwonych butach chwilę przed spotkaniem z tzw. pielgrzymką. Aktor byl z niego przedni - maskę sztucznego uśmiechu przywdziewal na zawolanie.

 • grymas50

  0

  " W ostatnich latach w Watykanie zmieniono technikę wykonywania portretów świętych i błogosławionych na te uroczyste msze." To się właśnie nazywa WYNIESIENIE.

 • krakower

  Oceniono 1 raz 1

  A czemu o fotografie ani słowa? Zdjęcie samo się "subito" zrobiło? No to jeszcze jeden cud!!! Ach ten Karol...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje