Prokuratura: na filmie z Okęcia nie ma kłótni Błasika z Protasiukiem

15.03.2011 13:33
Gen. Andrzej Błasik

Gen. Andrzej Błasik (Fot. Wojciech Surdziel / AG)

Oględziny filmu z Okęcia z 10 kwietnia 2010 r. nie ujawniły kadrów, z których można byłoby wysnuć wniosek o rzekomej kłótni Dowódcy Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika z dowódcą Tu-154 kpt. Arkadiuszem Protasiukiem - podała prokuratura wojskowa.
Poinformował o tym rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa. W zeszłym tygodniu Prokurator generalny Andrzej Seremet mówił że dotychczas nie natrafiono na kadr, który miałby obrazować "emocjonalną rozmowę gen. Błasika i kpt. Protasiuka". Jak przekazał Rzepa, również żaden ze świadków nie potwierdził, że doszło do kłótni.

Chodzi o nagranie z kamery przemysłowej lotniska Okęcie z poranka 10 kwietnia ub.r. przed wylotem do Smoleńska. Według mediów na nagraniu bez dźwięku miała zostać utrwalona emocjonalna rozmowa gen. Błasika i kpt. Protasiuka.

Zdaniem "Gazety Wyborczej" jest świadek, który słyszał, jak tuż przed wylotem Błasik zwymyślał pilota. Miało chodzić o to, że Protasiuk nie chciał lecieć, bo nie miał informacji o pogodzie w Smoleńsku, a generał sam miał meldować prezydentowi, że samolot jest gotowy do odlotu.

Zobacz także
Komentarze (211)
Prokuratura: na filmie z Okęcia nie ma kłótni Błasika z Protasiukiem
Zaloguj się
 • zaglembiak

  Oceniono 18 razy 12

  w świetle skandalu w gruzji , odrażającej nagonki gosiewskiego w Sejmie jakie to ma znaczenie kłócił się czy nie raczej trudno w to wierzyc żeby oficer jechał po generale , FAKTY sa i tak nie ubłagane do katastrofy doprowadziła megalomania pierwszego polaka i buta jego slużalczych popleczników , !!!

 • archimago7

  Oceniono 15 razy 11

  To niech ktoś odpowie na pytanie:
  Dlaczego to generał Błasik , a nie dowódca samolotu , meldował prezydentowi gotowość do startu?

 • ulisses-achaj

  Oceniono 21 razy 11

  Po oświadczeniu Tuska, że "nie wszystko będzie ujawnione" nie mam złudzeń, że w imię "racji stanu" część materiałów będzie cenzurowana. I nie chce mi się wierzyć, że świadka rozmowy z Błasikiem nie było. Teraz go chyba nie ma... bo nie zeznał tego, co anonimowo powiedział dziennikarzowi .Racja stanu.. To że PiS będzie podważał wiarygodność raportu Millera było oczywiste od początku, ale to że zrobi to Tusk, to chyba dalszy ciąg "pomroczności jasnej" na które cierpi większość naszych polityków..

 • jpjareck

  Oceniono 14 razy 10

  Bo do kłótni trzeba dwojga, a to był zwykły opierd...ol

 • jerry.uk

  Oceniono 14 razy 8

  Ależ prokuratura musi "mijać się z prawdą", przecież Gazeta Wybiórcza WIDZIAŁA taki film, na pierwszej stronie o tym czytałem! Jakże teraz mieliby przepraszać, że kłamali?

 • pavn

  Oceniono 8 razy 8

  zatem jeszcze tylko : - generał wytrzeźwieje i zniknie z kokpitu, znajdą się papiery potwierdzające szkolenia pilotów i zwiększające ich minima , i wszystko będzie znowu ok. No oczywiście do czasu aż znowu coś spadnie ale kto by się przejmował pierdołami . To jest na prawdę dziki kraj.

 • wielki_znafca

  Oceniono 18 razy 8

  prokuratura wojskowa bedzie do śmierci bronić syfu armijnego

 • sztucznamgla

  Oceniono 9 razy 7

  bardzo ciekawe - nie mogli znaleźć specjalistów od czytania warg, a tu nagle stwierdzaja, ze panowie padli sobie w ramiona i usciskali....

 • artur0121

  Oceniono 9 razy 7

  Prawda jest taka że nigdy prawdy nie poznamy, chociaż niektóre pisuary jej nie potrzebują,
  PRAWDA @rympalek77?????
  Idioci mają swój świat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje