Min. Kopacz chce nowego numeru alarmowego - 909

Ewa Kopacz (PO) dostała się do Sejmu z najwyższym wynikiem spośród kandydatów z Radomia

Ewa Kopacz (PO) dostała się do Sejmu z najwyższym wynikiem spośród kandydatów z Radomia (Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta)

To na razie pomysł, ale Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że pracuje nad wprowadzeniem nowego numeru alarmowego. Dzwoniąc pod 909 otrzymalibyśmy informacje o nocnej opiece medycznej. Resort zdrowia chce w ten sposób oduczyć Polaków dzwonienia z każdą sprawą na numer alarmowy pogotowia ratunkowego 999.
Minister Ewa Kopacz nie kryje, że chodzi o wyrobienie w pacjentach pewnych nawyków i oduczenie złych przyzwyczajeń. - Teraz, jak jest problem nocą, każdy albo przyjeżdża do szpitala albo wybiera 999 - mówi Ewa Kopacz.

Minister wyjaśnia, że pogotowie ratunkowe z założenia służy do nagłych przypadków. - Chcemy stworzyć dla pacjentów, którzy pragną korzystać z nocnej opieki medycznej, a nie z pogotowia oddzielna linię- mówi Kopacz.

Ministerstwo tłumaczy, że często pacjenci np. z migreną, którym wystarczy konsultacja lekarska okupują izby przyjęć, a "poważne przypadki" czekają w kolejce. Numer 909 ma to zmienić. - Podjęliśmy już pewne starania w tej sprawie wykorzystując środki europejskie. Jest szansa, że w niedługim okresie uda nam się to zrealizować - mówi Kopacz, ale daty premiery nowego numeru alarmowego jeszcze nie znamy.

Komentarze (56)
Min. Kopacz chce nowego numeru alarmowego - 909
Zaloguj się
 • loobster

  Oceniono 6 razy 6

  niech lepiej w końcu zacznie dobrze funkcjonować ten super numer 112 bo jak na razie to dzwoniąc tam dodzwaniam się do jednostki straży pożarnej oddalonej ode mnie o 20 km jak dzwonie po karetkę :/

 • funkenschlag

  Oceniono 6 razy 6

  Przecież stopniowo miał być wprowadzany 112, który wyparłby 997/8/9, więc za jakiś czas nie powinno być problemu z dzwonieniem na 999.

 • bandierarossa

  Oceniono 7 razy 5

  Powinno sie uruchomic pogotowie antyklerykalne pod nr 666

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 4

  Komentarze na forum:
  Do dupy....
  Wyrzucic minister rekonstruowac rzad
  To wszystko wina Tuska
  Pewnie bedzie kosztowal jak audiotele
  Powinien byc inny 666
  Powinien zaczynac sie od 2
  Gdyby byl nie bylo by katastrofy w Smolensku
  Pod jakim numerem uzyskac informacje o pogodzien na lotnisku Siewiernyj
  Prezes Kaczynski na pewno wprowadzil by krotszy numer
  Poslanka Kempa placze
  Posel Macierewicz zwoluje komisje

  :) Ludzie idzcie na spacer jest piekne slonce troche optymizmu... :) przezylismy 123 lata zaborow.

 • cortez.the.killer

  Oceniono 6 razy 4

  666 -byłby lepszy.

 • luki1945

  Oceniono 3 razy 3

  tylko kto zapamieta ten numer?? bez kampani medialnej po ewentualnym jego wprowadzeniu i tak wszyscy beda dzwonic na 999

  wokolzycia.blox.pl/2011/03/Adam-Malysz-Tribute.html

 • gizela6

  Oceniono 6 razy 2

  Nowy numer pani minister, brzmi interesująco.
  Na poważnie, to smutna wiadomość łatwo o pomyłkę w ocenie, który przypadek wymaga szybkiej interwencji. Nieraz ból głowy jest zapowiedzią udaru. Na przykład...Szkoda unijnych pieniędzy na taki numer, jest to nawet niebezpieczne, odpowiedzialność jeszcze bardziej sie rozmywa...Niby wszystko cacy, a będzie pewnie jak w powiedzeniu : "operacja się udała, pacjent zszedł".

 • czarny_walc

  Oceniono 2 razy 2

  Kto będzie znał ten numer? Czy nie lepiej rozszerzyć o parę osób linię z numerem 112?

 • leti-cia

  Oceniono 2 razy 2

  mwituszy

  a skad wiesz ze ten pospolity bol glowy u kogos nie jest oznaka zblizajacego sie wylewu? mialam tak z bratem i niestety zmarl przez zignorowanie tego problemu wlasnie wiec daruj sobie pouczanie ludzi z czym maja isc do lakarza a z czym nie;]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje