Palestyńska "arafatka" na palmie w centrum Warszawy. Protest przeciw wizycie rządu w Izraelu

Przed 16 na palmie na warszawskim rondzie de Gaulle'a zawisła palestyńska chusta. Ma to być część akcji protestacyjnej przeciw wizycie rządu w Izraelu, zorganizowanych przez Polską Kampanię Solidarności z Palestyną
Na warszawską palmę arafatkę wciągnięto przy użyciu dźwigu. - Mieliśmy pozwolenia na przeprowadzenie tej akcji. Poparła nas także Joanna Rajkowska, jej twórca - mówi Ewa Jasiewicz z Kampanii Solidarności z Palestyną". Chusta ma być znakiem sprzeciwu przeciwko spotkaniu rządów Polski i Izraela do które rozpoczęło się wczoraj w Jerozolimie.

- Do spotkania doszło w okupowanym mieście, a nie w Tel-Awiwie, stolicy Izraela. Spotkanie na najwyższym szczeblu legitymizuje izraelską politykę aneksji palestyńskich ziem - mówi Jasiewicz. - Polskie firmy nie mogą wspierać izraelskiego przemysłu zbrojeniowego, te bomby spadają na palestyńskie domy - dodaje, powołując się na informacje o podpisaniu porozumienia o dwustronnej współpracy obronnej.

Od 17 do 19 ma potrwać organizowany przez Kampanię Palestyna, Inicjatywę Stop Wojnie oraz Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej protest pod kancelarią premiera.

- Palma zawsze była po stronie nieobecnych, pozbawionych głosu, tych za których przemawiali inni, bez pozwolenia - mówi Joanna Rajkowska, autorka rzeźby na stronie stowarzyszenia. - Była żydowską kobietą, pielęgniarką, ofiarą zmian klimatycznych i prawicowego polskiego rządu. Tym razem jest głosem sprzeciwu skierowanym przeciw nielegalnej aneksji Jerozolimy i czystkom etnicznym w Palestynie, które, jak się wydaje, wspiera polski rząd - dodaje.

- Będziemy nie tylko dziś, ale w najbliższych tygodniach, miesiącach szukać wspólnych rozwiązań, które będą sprzyjały zarówno wolnościowym i demokratycznym aspiracjom ludzi mieszkających w regionie, i równocześnie szukać rozwiązań, które zapewnią stabilność i bezpieczeństwo - mówił wczoraj w Jerozolimie Tusk po spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Więcej o:
Komentarze (200)
Palestyńska "arafatka" na palmie w centrum Warszawy. Protest przeciw wizycie rządu w Izraelu
Zaloguj się
 • nicpon007

  Oceniono 38 razy 18

  zdjąć mi natychmiast tę flagę terrorystów z palmy!!!

 • myszykiszek

  Oceniono 31 razy 15

  No to już przegięcie. Od kiedy ta palma to słup do manifestacji politycznych?

  Pani Rajkowska może sobie popierać, i obwieszać dowolnymi symbolami najwyżej swojego jamnika, ale ta palma nie jest prywatnym słupem ogłoszeniowym! Co za bezczelność. Za chwilę powieszą tam dla równowagi gwiazdę Dawida, a potem pewnie portreciki papieża, na 1 maja.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 30 razy 14

  Palma to im chyba odbila.

 • yacekplaceklive

  Oceniono 25 razy 13

  Pani Rajkowska generalnie sympatyzuje z terrorystami. W poznaniu postawiła im minaret; palma to też taki arabski wtyk tutaj. Niech sobie jedzie Orient Expresem tam i nie wraca!

 • wstreczyciel

  Oceniono 26 razy 12

  Może by tak ci "solidarni" zorientowali się, dlaczego n.p. w takim Kuwejcie nikt z Palestyńczykami się już nie solidaryzuje. Może dlatego, że tam wielu Palestyńczyków swego czasu mieszkało? A może w 1990 Palestyńczycy zabili więcej Kuwejtczyków i zgwałcicli więcej kobiet niż wojska Saddama Hussaina?

 • kpix

  Oceniono 31 razy 11

  mhm, tu demonstrujemy o Palestyne, a tam Hamas strzela rakietami Izrael i wysadza cywilow w powietrze ...

 • meil.tomka

  Oceniono 24 razy 10

  Jeśli tego nie zdejmą Bóg mi świadkiem rozwalę tę palmę !!! Co za pajac wydał zgodę na wywieszenie tej szmaty?

 • dianka28

  Oceniono 28 razy 10

  A moze ta solidarna wyslac do Palestyny..Tam niech pokaze na co ja stac!

 • jurek42

  Oceniono 11 razy 9

  to jakieś chore... od kiedy Jerozolima jest Palestyńskim miastem ? To w końcu Jezus był Palestyńczykiem ? co na to IPN ? a może Herod , David, Salomon, Mojżesz też byli Palestyńczykami .... Przecież Palestyńczycy są Arabami i przyszli z pustyni próbując zalać cały świat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX