PJN: Możemy rozmawiać z PO o koalicji po wyborach

PJN myśli o koalicji rządowej z PO po wyborach parlamentarnych - powiedziała agencji Reutera Joanna Kluzik-Rostkowska.
Poparcie dla PJN, ugrupowania powołanego przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość, oscyluje wokół 5-procentowego progu wyborczego, wynika z badań opinii publicznej. Platforma Obywatelska ma w nich 33-54 procent poparcia, zaś PiS 20-30 procent. - Tak, jesteśmy w stanie rozmawiać o koalicji z PO - powiedziała w wywiadzie dla Agencji Reutera Kluzik-Rostkowska. Analitycy sądzą, że w zależności od tego jak poszczególne partie poradzą sobie w wyborach PO może zawrzeć koalicję również z SLD albo PSL.

To, co dla PJN będzie najważniejsze w potencjalnych rozmowach o rządzie, to reformy gospodarcze. Partia chce zrównoważenia budżetu między innymi poprzez likwidację większości ulg. Chce także wspierać politykę prorodzinną, która ma pomóc uchronić system emerytalny przed kłopotami wynikającymi ze starzenia się społeczeństwa.

Kluzik-Rostkowska chce reformować rynek pracy, wpuszczając nań niepubliczne agencje pośrednictwa zatrudnienia, zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, znieść przywileje emerytalne funkcjonariuszy i żołnierzy, objąć najzamożniejszych rolników podatkiem PIT. Podatek ten ma być płaski i wynosić 19 procent. PJN chce też przyspieszyć prywatyzację. - My chcemy się uplasować na scenie politycznej jako ugrupowanie, które jest głosem rozsądku. To czego zabrakło Donaldowi Tuskowi to odwagi w ponoszeniu kosztów polityki. (...) Reformy trzeba przeprowadzać na początku kadencji - powiedziała Kluzik-Rostkowska. - W sprawie euro mówimy 'tak' - wtedy gdy będzie się to Polsce opłacało - dodała.

Liderzy PJN ruszą w kraj. Będą budować struktury >>

Jaka, według ciebie, będzie koalicja po wyborach?
Więcej o:
Komentarze (173)
PJN: Możemy rozmawiać z PO o koalicji po wyborach
Zaloguj się
 • schap

  Oceniono 23 razy 13

  Ludzie opamietajcie sie.. Przeciez to jest kobieta , ktora probowala nam wcisnac - tak, wcisnac! - jarka kaczynskiego jako zdrowego psychicznie, poukladanego niedoszlego (na cale szczescie) prezydenta ! Skoro mogla taka swinie nam podlozyc, to czego mozna sie po niej spodziewac?

 • na-pohybel

  Oceniono 21 razy 11

  Ludu!! Jaka koalicja z PJN? Przecież partia tej, która wmawiała jaki Brat Prezydenta Tysiąclecia jest dobry i wspaniały skończy dokładnie tak samo jak partie Jurka czy Borowskiego.

 • mlody.polski.kartofel

  Oceniono 23 razy 11

  Przykleiła się kupa do okrętu i krzyczy: Płyniemy !

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 10 razy 10

  PJN nie ma partii, nie ma programu, jest na razie jakimś wirtualnym bytem skleconym z kilkunastu odszczepieńców z innej partii, a już ma ogromne parcie do władzy. Co tam naród, co tam Polska, liczą się stołki, stanowiska, apanaże.

 • tadek45

  Oceniono 14 razy 10

  Czy aby nie czas już tej Kluzikowej pokazać, gdzie jest jej miejsce. Lizała buty Kaczyńskiemu dotąd, aż uznał, że taniej będzie się jej pozbyć i kupić sobie pastę, a czyścić pastą umie nawet Błaszczak. Teraz posługuje się kradzioną nazwą swojego koła poselskiego, za nic mając wyrok sądu w tej materii. Cały czas opowiada o swojej partii, co ochoczo powtarzają tępi dziennikarze, a sąd nie zarejestrował jej nawet stowarzyszenia pod nazwą Polska Jest Najważniejsza. Zaczęła więc chodzić po telewizjach, opowiadając jakie to ona zawrze koalicje, zamiast modlić się do jakiegoś PIS-bożka aby w ogóle weszła do sejmu. Woda sodowa taka, że bąbelki idą uszami.

 • krzych.korab

  Oceniono 11 razy 9

  Czy naprawdę wszystkie miernoty po PiS maja trafić do PO ? Nie chcę w PO kolejnych ludzi pokroju Mężydły czy Gowina.

 • david5555

  Oceniono 15 razy 9

  ..

  ..
  ALE MAJĄ TUPET - TE POPŁUCZYNY po PiSie i OSZUŚCI WIZERUNKOWI Z CZASU KAMPANI KACZYŃSKIEGO vel "OWIECZKA"

  ..
  ..

 • spluwa-orginal

  Oceniono 15 razy 9

  PJN to nic innego jak PiS-owski Kon Trojanski.

 • winnie11

  Oceniono 12 razy 8

  Ale sie rozmarzyla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX