Kamiński: Nie chciałbym, żeby Kaczyński był ponownie premierem

- Teraz w PiS następuje moment konsolidacji wokół prezesa i prezes chce stawiać na ludzi, do których ma bezgraniczne zaufanie - uważa europoseł Michał Kamiński, członek PJN. Dodał, że nie chciałby, aby Jarosław Kaczyński ponownie został premierem.


Według ostatnich sondaży - TNS OBOP i CBOS - ugrupowanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej wyraźnie ma tendencję wzrostową. Co prawda nadal PJN utrzymuje się na granicy progu wyborczego, jednak jak podkreśla CBOS - to PJN, a nie PiS, zdaje się korzystać z kryzysu Platformy.

Czy w związku z tym Polska Jest Najważniejsza sięgnie po kolejne znane twarze w celu wzmocnienia ugrupowania, takie jak Kazimierz Marcinkiewicz? - Widziałem się z nim w Londynie i nie namawiałem do wchodzenia do PJN - mówił rano w Radiu ZET Michał Kamiński, europoseł z PJN. I dodał: - Sądzę, że Marcinkiewicz ma przed sobą jeszcze drugie życie w polityce i sądzę, że on nie wyklucza tego, żeby wrócić do polityki. Ale dzisiaj nie ma tematu: Kazimierz Marcinkiewicz w PJN.

"Prezes w PiS ma ogromną władzę i jej używa"

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości pod pretekstem powstania bałaganu po śmierci Przemysława Gosiewskiego rozwiązało świętokrzyski zarząd partii. Do uporządkowania spraw w regionie powołano pełnomocnika - Beatę Kempę. - Teraz w PiS następuje moment konsolidacji wokół prezesa i prezes chce stawiać na ludzi, do których ma bezgraniczne zaufanie - komentował Kamiński. - Taka jest konstrukcja statutu PiS - prezes ma ogromną władzę i jej używa. Przemysław Gosiewski też nie był ze świętokrzyskiego, a był tam liderem. Więc ja nie widzę w samym fakcie powoływania kogoś z zewnątrz jakiegoś problemu strukturalnego. Myślę jednak, że działacze, którzy tam ciężko pracowali, i nie mieli złego wyniku wyborczego, mogą czuć się urażeni - podkreślił europoseł PJN.

Kto lepiej popiera Jarosława Kaczyńskiego? Jest wojna >>>

Kamiński zaznaczył, że nie chciałby, aby Jarosław Kaczyński ponownie był premierem Polski. - W dzisiejszym stanie, w jakim jest, w tym nastroju politycznym i po tych decyzjach, które podjął, nie będzie premierem, ponieważ PiS nie będzie miało ani zdolności koalicyjnej, ani zdolności uzyskania większości w parlamencie. Temat Jarosława Kaczyńskiego jako nowego premiera Polski jest równie egzotyczny co temat Michała Kamińskiego na Księżycu - dodał.

Jak więc będą wyglądały wyniki wyborów parlamentarnych? - PO może dostać największą liczbę głosów spośród wszystkich partii politycznych. I tu jest problem. Myślę, że duże szanse na bycie czarnym koniem tych wyborów, a raczej czerwonym, ma Sojusz Lewicy Demokratycznej. To jest partia, która pod rządami Grzegorza Napieralskiego nabrała muskułów. Lewica zyskuje również na słabości PO - podsumował Kamiński.

Więcej o:
Komentarze (117)
Kamiński: Nie chciałbym, żeby Kaczyński był ponownie premierem
Zaloguj się
 • representation1

  Oceniono 13 razy 11

  A kto to jest Marcinkiewicz?
  ------------------------------------
  Jakie ma kompetencje? Jest nikim. Dlaczego ktoś taki miałby być premierem Polski? Tylko dlatego, że układ nie chce Kaczyńskiego? To zdecydowanie za mało. Premierem Polski nie może zostać żałosny playboy.

 • seiendes

  Oceniono 14 razy 10

  Również nie chciałbym, żeby premierem był Jarosław Kaczyński. I bardzo bym nie chciał, żeby jakiekolwiek funkcje państwowe pełnił Michał Kamiński.

 • mlody.polski.kartofel

  Oceniono 9 razy 9

  Kłamie
  Oto dowód. static1.wpolityce.pl/site_media/pictures/2010/11/09/rbiwhxeoqv.jpg

 • ergosumek

  Oceniono 8 razy 8

  "Kamiński: Nie chciałbym, żeby Kaczyński był ponownie premierem".

  No, dziwne by było, żebyś chciał, u niego jesteś skończony.

 • ew-22

  Oceniono 8 razy 8

  Nie ma żadnej różnicy pomiędzy PIS a PJN!!!!!!!!

 • jankowski1960

  Oceniono 10 razy 8

  Nigdy nie zaglosuje na faszystow

 • valana

  Oceniono 8 razy 8

  Ja tam na ten przykład NIGDY, ale to NIGDY nie zagłosuję na partię, w której znajdą się takie tuzy, jak Rysio Czarnecki, premier Marcinkiewicz czy kilkoro innych jeszcze asów polskiego życia politycznego.
  Z pobieżnego przeglądu wśród znajomych wynika, że zasadnicza ich większość rozumuje tak samo.

 • slask383

  Oceniono 18 razy 8

  PIS to bagno polski!!!

 • spluwa-orginal

  Oceniono 15 razy 7

  "Nie chciałbym, żeby Kaczyński był ponownie premierem"...

  Ja tez nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX