Meller do PO: już na Was nie zagłosuję

Marcin Meller

Marcin Meller (Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Gazeta)

Na swoim profilu na Facebooku Marcin Meller napisał, że jego cierpliwość do Platformy Obywatelskiej wyczerpała się. "W najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję" - deklaruje naczelny "Playboya".
Znany dziennikarz, od lat redaktor naczelny "Playboya", napisał na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook, że działania PO, którą w 2007 roku popierał, zniechęciły go do tej partii na dobre. W swoim liście do polityków tej partii i swoich przyjaciół, którzy w niej działają, przedstawia własną listę przewinień Platformy.

"Cieszyłem się jak Wy z porażki PiS"

"W 2007 roku byłem w holu Focusa, gdzie czekaliście na wyniki wyborów" - pisze Meller. "Cieszyłem się tak jak Wy z odsunięcia PiS-u od władzy". Jednak, według dziennikarza, "nawet straszak w postaci powrotu PiS-u do władzy" już na niego "nie działa".

"Moja cierpliwość się wyczerpała"

"Szanowna Platformo, drodzy znajomi i przyjaciele działający w tej partii (...), niestety muszę Was poinformować, że moja cierpliwość się wyczerpała i w najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję" - pisze Meller. Czym zawiniła Platforma?

"Nie zrobililiście nic z aferą hazardową, a co więcej, słyszę, że "Miro" jak gdyby nigdy nic kandyduje z Waszych list do sejmu" (pisownia oryginalna - red) - zarzuca dziennikarz Platformie. "No to dajcie jeszcze "Rycha", "Zbycha" czy jak się ci panowie nazywają" - dodaje. I przechodzi do odpowiedzialności za katastrofę smoleńską.

"Klich nie ponosi odpowiedzialności za Smoleńsk. Nie mogę tego pojąć"

"Minister Klich nie ponosi odpowiedzialności za Casę (co jeszcze można zrozumieć), ale i za Smoleńsk, czego już naprawdę pojąć nie mogę" - wyrzuca Platformie Meller. Pamięta też o ministrze infrastruktury, Cezarym Grabarczyku.

"Za katastrofalne błędy w swojej pracy zostanę z niej wyrzucony. Wasz minister Grabarczyk za totalny bajzel na kolei dostaje w nagrodę kwiaty" - pisze z goryczą Meller. PO dostaje się też za pomysł przeniesienia części składki emerytalnej z OFE do ZUS. "Opowiadając o zielonej wyspie, wchodzicie na moją emeryturę" - podsumowuje najnowszy pomysł PO na zmniejszanie długu publicznego dziennikarz. Zarzuca też rządzącym, że "jak żadna władza dotąd" inwigilują dziennikarzy, i przymykają oczy na wpadki prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Meller: PO nie widzi wpadek Komorowskiego

"Gdyby Lech Kaczyński rzucił jeden z wielu 'dowcipów' Bronisława Komorowskiego, zostałby rojechany na miazgę" - pisze Meller. "Ale w przypadku tego Prezydenta Wam to nie przeszkadza" - dodaje. Pisze też o aferze z kupowaniem głosów, którego mieli się dopuścić działacze PO w Wałbrzychu. "O Wałbrzychu nawet nie chcę mówić" - kwituje Meller. I podkreśla, że wyliczanka, którą napisał, to tylko część tego, co zarzuca Platformie.

"Mógłbym tak długo. Wasz były wyborca - Marcin Meller" - kończy swój list otwarty dziennikarz.

Czy Ciebie także rozczarowały rządy Platformy?
Zobacz także
 • Waldemar Kuczyński W. Kuczyński wzywa do samocenzury krytyków PO. "To rozwaga"
 • Marcin Meller Meller: W centrum Warszawy powinien stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego
 • Marcin Meller "Umarł dziennikarz, narodził się celebryta". Meller nowym felietonistą ''Wprost''
Komentarze (679)
Meller do PO: już na Was nie zagłosuję
Zaloguj się
 • mcgiure

  Oceniono 46 razy 20

  też chętnie nie głosowałby na PO ale na kogo mam zagłosować? Na Pajaca z Jabłkami Napieralskiego i jego gwardię rodem z PRL? Na dziadów smoleńskich z PiS? Na PSL który był już w koalicji rządowej ze wszystkimi partiami i nic z tego nie wynikało? Na PJN - PiS Bis tylko że bez Jarka? Na Palikota tego politycznego clowna? Błagam niech ktoś stworzy partie która da mi luksus nie glosowania na PO!

 • elrogalo

  Oceniono 50 razy 16

  Trzeba było dać w tytule "znany dziennikarz", żeby przyciągnąć uwagę. Inaczej nikt by się nie zainteresował wynurzeniami pana Mellera.
  Wszyscy mieli w wyobraźni płomienny list Lisa, Żakowskiego, Najsztuba, Gugały, czy kogo tam jeszcze, a tu proszę, ekspert od hedonizmu prawi morały.
  Jeśli o same zarzuty idzie to spodziewałem się raczej, że zacznie od gospodarki i stanu administracji, a ten zaczął od hazardu i smoleńska. No faktycznie, te dwie sprawy są największymi bolączkami przeciętnego obywatela...

 • hans_close

  Oceniono 13 razy 11

  Taki zimny prysznic na głowy szefostwa PO może jeszcze dobrze zrobić dla nas wszystkich, jeszcze jest ponad pół roku do wyborów i gdy Tusk wyciągnie odpowiednie wnioski, to PIS nie dojdzie do władzy. Lepiej, że wyborcy pokazali niezadowolenie teraz niż na miesiąc przed wyborami... ;)

 • kwak4

  Oceniono 22 razy 10

  Niby mądry, niby publicysta, a strasznie bredzi!!! Od dziennikarza oczekiwałbym trzymania się faktów, a nie posługiwania się pogłoskami i językiem propagandy. A fakty, panie Meller, są takie:
  - "słyszę, że "Miro" jak gdyby nigdy nic kandyduje z Waszych list do sejmu" - no więc Meller, Drzewiecki NIE KANDYDUJE. Zanim się coś napisze, trzeba sprawdzić! -
  - "Klich nie ponosi odpowiedzialności za Smoleńsk. Nie mogę tego pojąć". Meller, a Ty potrafisz już wskazać winnych??? Przed zakończeniem pracy polskiej komisji i polskiej prokuratury??? Na jakiej podstawie? Na podstawie pogłosek i teorii? To wskaż W CZYM JEST WINIEN Klich? Czy to On organizował wylot 10 kwietnia? On pozapraszał te ponad 80 osób na pokład? On zabrał tych wszystkich generałów? Czy to Klich odpowiada bezpośrednio np. za szkolenie pilotów, czy dowódca lotnictwa, gen. Błasik? Ten, którego przed dymisją ocalił prez. Lech Kaczyński.
  - "Minister Klich nie ponosi odpowiedzialności za Casę (co jeszcze można zrozumieć)". Meller, jaką odpowiedzialność może ponosić za taki wypadek minister, który urzęduje dopiero DWA MIESIĄCE??? Ministerstwo to nie redakcja Playboya, chyba zdajesz sobie z tego sprawę?
  - "Za katastrofalne błędy w swojej pracy zostanę z niej wyrzucony. Wasz minister Grabarczyk za totalny bajzel na kolei dostaje w nagrodę kwiaty". Meller, to wskaż teraz JAKIKOLWIEK BŁĄD Grabarczyka, przez który doszło do bajzlu na kolei. Jakąkolwiek Jego złą decyzję, przez którą było np. zamieszanie z rozkładem jazdy. Meller, za katastrofalne błędy jakiegoś redaktora Playboya nie podałbyś się do dymisji, tylko wyrzuciłbyś go na zbity pysk! To samo zrobił Grabarczyk, wyrzucił z pracy kolejowych prezesów (często z nadania sld-owskiego lub pis-owskiego). Czyli zareagował na ich błędy. Żle zrobił? A może byś tak Meller oprócz kolei popatrzył też i ocenił inne "działki", za które odpowiada Grabarczyk? Transport drogowy, morski, rzeczny, lotniczy, infrastrukturę komunikacyjną itd. I jeszcze jedno: w Wielkiej Brytanii czy Niemczech tej zimy bajzel na kolei i na lotniskach był duuużo większy niż u nas. To teraz podaj mi, Meller, nazwiska odwołanych ministrów infrastruktury w tych krajach! No i...?
  - "Zarzuca też rządzącym, że "jak żadna władza dotąd" inwigilują dziennikarzy". Może by tak jakieś fakty, Meller? Dane z prokuratury, dot. np. podsłuchów dziennikarzy? Z czasów rządów PO, PiS, SLD... tak dla porównania. FAKTY, A NIE POGŁOSKI. I jeszcze jedno - w czasie tzw. afery hazardowej miały miejsce liczne wycieki (sterowane oczywiście) różnych dokumentów do mediów? W tym dokumentów tajnych. Meller, prokuratura ma w takich sytuacjach OBOWIĄZEK wszczęcia śledztwa. Przecież o tym wiesz. I siłą rzeczy takie śledztwo DOTYCZY dziennikarzy. To nie inwigilacja, tylko obowiązkowa praca organów ścigania w sytuacji, gdy dziennikarze posługują się nielegalnie zdobytymi, tajnymi dokumentami.
  - "Meller: PO nie widzi wpadek Komorowskiego. "Gdyby Lech Kaczyński rzucił jeden z wielu 'dowcipów' Bronisława Komorowskiego, zostałby rozjechany na miazgę". Meller, przecież to nie politycy PO rozjeżdżali Kaczyńskiego (z wyjątkiem Palikota i Niesiołowskiego), ale żurnaliści, tacy jak Ty i Twoi ludzie z Playboya. To dziennikarze (a nie Tusk, Schetyna, Klich, Grabarczyk, Kopacz...) szydzili z poprzedniego prezydenta i... robią to samo teraz. Od wyborów prezydenckich mamy nieustający festiwal wyciągania rzeczywistych i domniemanych gaf Komorowskiego! Ku uciesze gawiedzi i żeby zwiększyć oglądalność, poczytność, klikalność. Nie udawaj, że tego nie widzisz, tej kampanii szyderstwa z prezydenta. I zwróć uwagę jak zachowują się w tym wszystkim politycy PiS. Zwłaszcza ci, którzy najgłośniej krzyczą o "kampanii nienawiści wobec LK". Co wygadują pod adresem Komorowskiego Kępa, Brudziński...
  Meller, tak naprawdę przestałeś być już dziennikarzem, bo nie zważasz na fakty... Od teraz jesteś dla mnie tylko propagandystą...

 • apt72

  Oceniono 26 razy 10

  Ludzie, nie słuchajcie tego fircyka. Bierzcie przykład ze mnie. Już od tygodnia chodzę głodny, podróżuję na gapę, niedawno straciłem pracę, duszą mnie kredyty, zdradza żona, rodzina mi się sypie, zdrowie szwankuje. Jestem jednak szczęśliwy, że nie rządzi nami PiS i Jarosław Kaczyński. Najważniejsze, że dzięki rządom PO nie jesteśmy pośmiewiskiem Zachodu!
  PS. Mam wyższe wykształcenie, jestem młody i mieszkam w dużym mieście!!!!

 • now-ko

  Oceniono 27 razy 9

  Za to PiS jak obejmie władzę to rozliczy wszystko i wszystkich tak, że Pan popamięta panie Meller. W sumie dla dziennikarzy dobrze, że coś się dzieje, jest zamęt, bo mają o czym mówić, jest oglądalność i nie trzeba się wysilać, żeby wynajdywać tematy dla inteligentnego widza.

 • u2u

  Oceniono 31 razy 9

  -------------------------------------
  Meller dał się zwieźć taniej dziennikarskiej paranoi.
  Mnie jednak w PO denerwuje to, że nie zrobili podstawowych rzeczy, które obiecali:
  -reforma KRUSu
  -reforma emerytur pomostowych
  -podatek liniowy
  -redukcja urzędników i administracji
  -rozwiązanie spraw majątków kościelnych
  .....

  -------------------------------------------------

 • lamerka

  Oceniono 20 razy 8

  Meller, a powiedz, na kogo zaglosujesz? Na SLD? Na te miernote z przerostem ambicji Napieralskiego? Gratuluje swiadomego wyboru.
  A moze w ogole nie bedziesz glosowal? Jeszcze lepiej...
  I nie przesadzaj z wpadkami Komorowskiego. Zaliczyl ich troche, fakt, ale sa to wpadki, a nie bledy polityczne. I to rozni go od Lecha K.

 • quiconque

  Oceniono 16 razy 6

  no a tak naprawde to chodzi o OFE. Tam jest pies pogrzebany no i obawa że PO zlikwiduje wreszcie ten przywilej 50 proc. kosztów uzyskania przychodu dla dziennikarzy
  I mam nadzieje że to zrobi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje