PiS ostro o raporcie MAK: "Medialny strzał w tył głowy"

"Polska jest hańbiona", "gen. Błasik otrzymał medialny strzał w tył głowy" - to tylko niektóre stwierdzenia posłów PiS nt. raportu MAK i jego konsekwencji. Chcą zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym premier miałby odpowiedzieć na ich pytania
Posłowie PiS ostro skrytykowali raport MAK. - My odrzucamy w całości to, co mogliśmy usłyszeć. Odrzucamy raport. Uważamy, że jest to haniebne, że jest to niewiarygodne - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej.

Zarzuca władzom, że nie zabrały głosu w tej sprawie. - Podobno prezydent Bronisław Komorowski jest chory. To nie usprawiedliwia go, że milczy, kiedy polska jest hańbiona - uważa poseł PiS. Zaapelował o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu, na którym posłowie mogliby przyjąć uchwałę o odrzuceniu raportu.

Pytania do premiera

Posłanka Beata Kempa wyliczyła pytania ws. raportu, na jakie premier Donald Tusk miałby odpowiedzieć w Sejmie. - Panie premierze, pytam, dlaczego nie dołożył pan starań, żebyśmy uzyskali protokoły sądowo-lekarskie z badań biochemicznych i toksykologicznych załogi i osób znajdujących się w kokpicie - mówi.

Ma, to jej zdaniem, zweryfikować tezę o rzekomej obecności alkoholu we krwi gen. Andrzeja Błasika, postawioną przez MAK. - Ona (przewodnicząca MAK - red.) chciała pokazać, że to polski generał, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, dowodził polskimi pilotami. Tak się nie godzi - mówi Kempa.

"Medialny strzał w tył głowy"

Następnie wymieniła dokumenty związane ze śledztwem, jakich strona Polska nie dostała i oskarżyła o ten stan rzeczy premiera: "Chcę widzieć chociaż jedno jego pismo, jeden zabieg dyplomatyczny, co zrobił w tej sprawie. Dlaczego milczał, dlaczego pozwolił na to, i on, i pan prezydent Komorowski, i pan marszałek Sejmu, żeby dzisiaj takie tytuły, jakie widzimy w prasie zagranicznej, obnażały słabość polskiego rządu, ale nade wszystko, aby upokarzały w taki sposób Polaków i polskich oficerów".

Swoją wypowiedź zakończyła emocjonalnym apelem: "Panie premierze, proszę się jutro stawić w Sejmie. Proszę nie chować głowy w piasek. Proszę odpowiedzieć Polakom na wszystkie pytania. Proszę jak najszybciej całej opinii publicznej wyjaśnić, dlaczego pan w tej sprawie zrobił tyle zaniechań. Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w głowę, jak polscy żołnierze w Katyniu 70 lat temu".

Grzegorz Schetyna informuje, że nie zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w tym tygodniu.

Więcej o:
Komentarze (413)
PiS ostro o raporcie MAK: "Medialny strzał w tył głowy"
Zaloguj się
 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 34 razy 32

  Który to już raz słychać o tych strzałach w tył głowy? Oni mają coś nie tak z psychiką? A może tęskni im się do metod NKWD?

  Dziś wydzimy ryje które wrzeszczą o rozliczeniu odpowiedzialnych za katastrofę, a gdyby ruscy nie pozwolili im lądować te same ryje darły by się że ruscy działali w zmowie z Tuskiem, któremu pozwolili lądować, a Kaczorowi nie. Paranoja !

 • okoni

  Oceniono 28 razy 24

  to nie raport MAKu jest kpiną z państwa polskiego. Kpiną z państwa polskiego jest PIS.

 • turbo_klozet_2000

  Oceniono 20 razy 20

  Kępa jeszcze powinna się rozpłakać, aby wzmocnić swój przekaz medialny ;-).

 • remo29

  Oceniono 24 razy 20

  Ależ piękne to zdjęcie! No sól tej ziemi. Sól wcierana w ranę.
  --
  Nikt nam nie wmówi...

 • yoonac

  Oceniono 20 razy 20

  PIS SKISŁ! Mamy oto ciąg dalszy przedstawienia pod tytułem "Po trupach do celu" w reżyserii Jarosława Kaczyńskiego. W rolach głównych Lech Kaczyński, Błaszczak, Kępa, Macierewicz, zdjęcia Pospieszalski, montaż Kurski.

  Dobrze że rząd nie daje się wciągnąć w tą polityczna awanturę i robi swoje

 • remeq

  Oceniono 18 razy 18

  Porównywanie jakiegoś zdrowo odpasionego trepa, lecącego sobie samolotem w cieple i z wygodami i (zapewne po paru "małpkach") szlajającego się po kabinie pilotów do oficerów z Katynia, głodnych i brutalnie traktowanych w ostatnich dniach życia jest obrzydliwe. Ale Klempa, córka sycowskiego komucha, od dawna udowodniła, że wstydu nie ma.

 • m.maryla56

  Oceniono 18 razy 18

  Za to porównanie Kempa powinna dostać po pysku od kogoś,kto stracił bliskiego w Katyniu.Ja bym tak zrobiła.Może w przyszłości panowala by nad tym,co plecie podająca się za prawnika kuchta.

 • 5m00tny

  Oceniono 22 razy 18

  Ta smętna banda wszędzie wietrzy sPISek. Kępa chyba zapomniała że premier nie jest chłopcem na posyłki żeby tak rzucać roszczenia wobec niego. Ciekawe czy była by równie wyszczekana gdyby ta katastrofa wydarzyła się 4 lata wcześniej?

 • isa.stern

  Oceniono 17 razy 17

  to bluźnierstwo, takie samo, jak porównywanie katastrofy pod Smoleńskiem ze śmiercią oficerów w katyńskich lasach; PiS nie szanuje żadnych świętości i nie przyjmuje prawdy, że dużą, żeby nie powiedzieć największą, rolę w katastrofie odegrał Lech Kaczyński...:/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX