PiS ostro o raporcie MAK: "Medialny strzał w tył głowy"

prot
13.01.2011 , aktualizacja: 13.01.2011 13:29
A A A Drukuj
Konferencji PiS nt. raportu MAK Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Konferencji PiS nt. raportu MAK
"Polska jest hańbiona", "gen. Błasik otrzymał medialny strzał w tył głowy" - to tylko niektóre stwierdzenia posłów PiS nt. raportu MAK i jego konsekwencji. Chcą zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym premier miałby odpowiedzieć na ich pytania
Posłowie PiS ostro skrytykowali raport MAK. - My odrzucamy w całości to, co mogliśmy usłyszeć. Odrzucamy raport. Uważamy, że jest to haniebne, że jest to niewiarygodne - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej.

Zarzuca władzom, że nie zabrały głosu w tej sprawie. - Podobno prezydent Bronisław Komorowski jest chory. To nie usprawiedliwia go, że milczy, kiedy polska jest hańbiona - uważa poseł PiS. Zaapelował o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu, na którym posłowie mogliby przyjąć uchwałę o odrzuceniu raportu.

Pytania do premiera

Posłanka Beata Kempa wyliczyła pytania ws. raportu, na jakie premier Donald Tusk miałby odpowiedzieć w Sejmie. - Panie premierze, pytam, dlaczego nie dołożył pan starań, żebyśmy uzyskali protokoły sądowo-lekarskie z badań biochemicznych i toksykologicznych załogi i osób znajdujących się w kokpicie - mówi.

Ma, to jej zdaniem, zweryfikować tezę o rzekomej obecności alkoholu we krwi gen. Andrzeja Błasika, postawioną przez MAK. - Ona (przewodnicząca MAK - red.) chciała pokazać, że to polski generał, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, dowodził polskimi pilotami. Tak się nie godzi - mówi Kempa.

"Medialny strzał w tył głowy"

Następnie wymieniła dokumenty związane ze śledztwem, jakich strona Polska nie dostała i oskarżyła o ten stan rzeczy premiera: "Chcę widzieć chociaż jedno jego pismo, jeden zabieg dyplomatyczny, co zrobił w tej sprawie. Dlaczego milczał, dlaczego pozwolił na to, i on, i pan prezydent Komorowski, i pan marszałek Sejmu, żeby dzisiaj takie tytuły, jakie widzimy w prasie zagranicznej, obnażały słabość polskiego rządu, ale nade wszystko, aby upokarzały w taki sposób Polaków i polskich oficerów".

Swoją wypowiedź zakończyła emocjonalnym apelem: "Panie premierze, proszę się jutro stawić w Sejmie. Proszę nie chować głowy w piasek. Proszę odpowiedzieć Polakom na wszystkie pytania. Proszę jak najszybciej całej opinii publicznej wyjaśnić, dlaczego pan w tej sprawie zrobił tyle zaniechań. Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w głowę, jak polscy żołnierze w Katyniu 70 lat temu".

Grzegorz Schetyna informuje, że nie zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w tym tygodniu.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (413)

  • bart8777

    0

    Niech kępa przede wszystkim umyje włosy. A kiedy już to zrobi niech się zastanowi, co by powiedziała gdyby w wieży kontrolnej w Smoleńsku był nawalony generał i podpowiadał chłopakom co mają mówić. Ciekawe, co by mówiła gdyby ten fakt został zatajony w raporcie.

  • yar369

    0

    PiS oczywiście będzie szczekać. Im więcej zamieszania, wrzasku, tym lepiej. Wg. PiS: Polska ma być mocarstwem narzucającym innym swoją wolę i prawa. Właściwie, to nikt Polsce nie jest potrzebny. Inni nie dorastają nam do pięt swoją moralnością. To inni mają się od Polski uczyć.

  • van-ivan

    Oceniono 2 razy 2

    mieć 0,6 promila to nie grzech..... ale mieć 0,6 promila o godzinie 8.30 rano to tylko w wojsku tak potrafią

  • h-mol

    Oceniono 2 razy 2

    Pani Kempa powiedziała (cytuję), że "polski generał otrzymał medialny strzał w głowę, jak polscy żołnierze w Katyniu 70 lat temu". Informuję panią, że polscy oficerowie otrzymali w tył głowy strzały z broni palnej, a nie "strzały medialne". Taka wypowiedź to niewyobrażalna wręcz podłość!

  • sopocianin

    Oceniono 1 raz 1

    Do Przyjaciol Moskali,
    W odroznienu od naszych notabli, uwazam ze raport jest dobry. Nieco pomija udzial w tej kasasrofie na zyczenie waszego personelu naziemnego, ale tez uwazam, ze to malo istotne.
    Aby wszyskim oszolomom w Polsce zamkan gegy, prosze o opublikowanie pelej listy ofiar wraz z wynikiem badania na obecnosc alkoholu. Wlaczajac w to bylego prezydenta.

  • archimago7

    0

    Ładne manipulanckie slogany, to specjalność tej wytwórni nienawiści.
    Nigdy nic merytorycznego, żadnych argumentów, żadnych uzasadnień.
    Zamach, utrata niepodległości, medialny strzał w tył głowy....hańba....zamiatanie pod dywan...
    A może byście powiedzieli, dlaczego nasi piloci lądowali, skoro kontrola lotów im nie zezwoliła.
    A może byście wytłumaczyli po jasną cholerę byli w kabinie pilotów generał Błasik i Pan Kazana. Może byście wytłumaczyli słowa "Nie ma jeszcze decyzji prezydenta". Czego mogła dotyczyć ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX