Palikot przed kamerami oddaje legitymację poselską na aukcję WOŚP

09.01.2011 15:59
Janusz Palikot przekazał swoją legitymację poselską na licytację WOŚP

Janusz Palikot przekazał swoją legitymację poselską na licytację WOŚP (Fot. facebook.com/WOŚP)

"Moi Drodzy, Właśnie oddałem legitymację poselską. Ta książeczka, która służyła mi przez ostatnie lata, zostanie zlicytowania na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - ogłosił na swoim blogu Janusz Palikot. Polityk pojawił się też w studiu WOŚP razem z Jurkiem Owsiakiem.
"Mam nadzieję, że 44 tysiące osób, które dało mi mandat poselski, zrozumie moją decyzję i zaakceptuje ją. To dzięki nim mogę teraz pomóc dzieciom" - napisał były już poseł na swoim blogu.

"Wiem, że wielu z Was było przeciwnych oddaniu mandatu (...). Obiecałem - a prawdziwy mężczyzna zawsze dotrzymuje słowa. Stop obłudzie! Nie mogę finansować Ruchu z państwowych pieniędzy, tak jak robi to PJN, opłacając swoje działania marketingowe z diet poselskich, korzystając z biur, opłacanych z Waszych pieniędzy" - dodał - "Wierzę, że po wyborach parlamentarnych Ruch będzie mógł się pochwalić wieloma mandatami, dużą reprezentacją w Sejmie, która pozwoli na aktywne forsowanie naszych postulatów".

Schetyna musi potwierdzić wygaśnięcie mandatu

Legitymacja zostanie wystawiona na licytację przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Palikot już wcześniej zapowiedział, że zrzeknie się mandatu poselskiego, ale nie chciał powiedzieć dokładnie kiedy to zrobi. Kilka tygodni temu mówił, że zrobi to "za mniej niż miesiąc". Dodał, że ma "pewien pomysł", w jakich okolicznościach to zrobi. Nie chciał jednak wtedy ujawniać szczegółów.

Po zrzeczeniu się przez mandatu, formalnie jego wygaśnięcie musi jeszcze potwierdzić marszałek Sejmu w drodze postanowienia.

Wojciechowski na jego miejsce?

Miejsce Palikota w poselskiej ławie mógłby zająć Zbigniew Wojciechowski, który w wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskał kolejne, najwyższe poparcie. W zeszłorocznych wyborach samorządowych Wojciechowski ubiegał się o urząd prezydenta Lublina jako kandydat niezależny; teraz jest wiceprezydentem Lublina, współpracuje z prezydentem miasta Krzysztofem Żukiem (PO).

Wojciechowski musi się zgodzić na objęcie mandatu. Do tej pory nie deklarował, czy interesuje go miejsce w Sejmie.

Zobacz także
Komentarze (271)
Zaloguj się
 • jelesnia

  Oceniono 2 razy -2

  A wydawało mi się, że to jest mądrzejszy człowiek - przypomina mi wygłupy Jareczka, tylko styl artystyczny tych wygłupów jest inny - ale poza tym, ...................to arcydzieła tej samej klasy.

 • sam_gaz

  0

  fenaktil cię trzyma, jak cholera !

 • sam_gaz

  0

  zawsze_komentarz_idiotyczny.....

  www.youtube.com/watch?v=L_h53GcGKX4&feature=related

 • zawsze_komentarz

  Oceniono 1 raz -1

  I to było by na tyle Panie pośle z Lublina

 • fenaktil

  0

  razwiedka kazała swojej marionetce oddać legitymację na WOŚP przez co- wyniosła ją z niebytu i zapewniła popularność. Dobrze wiedzą fachowcy od Goebelsa co robić, zainwestowali w Palikota i muszą teraz wyjść na swoje

 • 1966jerry

  Oceniono 4 razy 0

  osobiście mam w dupie tą ogólnonarodową żebraninę Owsiaka ,która już dawno straciła sens istnienia,.teraz pewnie Kopacz myśli,ile zaoszczędziła kasy na premie dla swoich nieudaczników dzięki narodowemu pajacowi w żółtej koszulce i czerwonych spodenkach .,przy okazji nawet Palikot ukazał,kim jest poseł w RP i co znaczy mandat na Wiejskiej........,nie zdziwię się,jak w przyszłym roku będzie do wylicytowania wyrżnięcie Jacykowa ,albo zęby ,które kiedyś wymienił Olivier Janiak...............,

 • sam_gaz

  Oceniono 1 raz 1

  maciej48.. bełkoczesz,idioto.. Dziś ,o godz. 10 rano, kancelaria Sejmu powiadomiła o wygaśnięciu mandatu poselskiego J.Palikota.....

 • kara1953

  Oceniono 2 razy -2

  Dobry chwyt mrketingowy. Ilu da się na niego złapać?

 • haen2010

  Oceniono 4 razy 2

  Odszedł jedyny niezależny poseł z tego zbioru eunuchów i czterech samców - AlfaTusk, BetaKaczor, DeltaPawlak i GammaGrześ. Reszta jest milczeniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje