Finał WOŚP: Maleńczuk weźmie pieniądze za występ. Hołdys oburzony

Zbigniew Hołdys

Zbigniew Hołdys (Fot. Fot . Albert Zawada / Agencja GaZETA)

W trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wszyscy artyści zagrają za darmo. Tak będzie w Krakowie, gdzie podczas finału na Rynku Głównym Maciej Maleńczuk, zespoły Psychodancing, BIff i PIN dostaną za występ zakontraktowane pieniądze, poinformowała Gazeta Krakowska.
Zbigniew Hołdys, który współorganizuje część "orkiestrowych" koncertów, nie kryje z tego faktu oburzenia. Jego zdaniem, takie zachowanie nie znajduje usprawiedliwienia.

Płacenie za występ artystom oznacza, że Krakowskie Biuro Festiwalowe będzie musiało wnieść wszystkie opłaty jak przy organizacji normalnego koncertu. Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej ZAIKS zwolnił z opłat tylko organizatorów koncertów charytatywnych, przypomina Jerzy Owsiak.

Biuro Festiwalowe nie chce zdradzić kwoty, jaką zainkasują artyści. Wiadomo, że całość imprezy ma kosztować 200 tysięcy złotych, które zostały w budżecie Biura po odwołanych w ubiegłym roku krakowskich Wiankach.

Zobacz także
 • Zbliża się 19. finał WOŚP: "Gramy wszędzie tam, gdzie jest polski duch"
 • Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Komentarze (466)
Finał WOŚP: Maleńczuk weźmie pieniądze za występ. Hołdys oburzony
Zaloguj się
 • bonaprima

  Oceniono 41 razy 27

  Czy naprawdę nie ma innych artystów, którzy zgodziliby się zagrać gratis? Czy organizatorzy koniecznie muszą ponieść te wszystkie koszty dla Maleńzcuka i reszty ? Nie rozumiem motywacji organizatora.

 • koballt

  Oceniono 45 razy 27

  Dlaczego nie podano nazw którzy wystąpią szlachetnie za darmo???????????????

 • pakulec

  Oceniono 30 razy 22

  sprawa powinna być postawiona jasno - Orkiestrę wspierają tylko ci którzy grają charytatywnie. Jeżeli ktoś chce kasę niech sobie występuje, ale nie pod logo Orkiestry.
  Przecież chyba nikt nie zmuszał Maleńczuka do grania

 • led2007

  Oceniono 28 razy 18

  Moim zdaniem uczciwy Polak, powinien uczciwie płacić podatki. Akcje typu orkiestra są niewątpliwie fajne, ale nie zapominajmy ze opiekę medyczną na odpowiednim poziomie powinno zapewnić Państwo i jej instytucje zbierające co miesiąc haracz!
  A co do Małeńczuka, to szkoda strzępić języki, to tylko kwestia umowy. Organizatorzy mogli go nie zatrudniać i korzystać tylko z tych darmowych!

 • gregor7502

  Oceniono 31 razy 17

  Powinni ich olać i zaprosić innych wykonawców,to takie trudne?

 • ko5tek

  Oceniono 23 razy 15

  Pan fordysta ma rację. Nikt nie chce pracować za darmo, ale WOŚP i tak by działała bez udziału niektórych artystów, którzy chcą pieniądze za występ. To koncert charytatywny i występujący powinnu pokazać, że identyfikują się z ideą.
  A więc uważam, że to wina organizatórów, którzy zamiast przekazać pieniądze na cel koncertu "zatrudniają" Pana Maleńczuka.
  Powinni mu podziękować i tyle:)

  Nie zawsze pieniądze są najważniejsze.

 • mery1963

  Oceniono 18 razy 10

  Mój Tato tłumaczył mi kiedyś,że "nie wszyscy są ludżmi..."A niech sobie bierze kasę-tylko
  po co mu płacić,skoro inni zagrają za darmo? Czy bez niego się nie obejdzie???

 • veine

  Oceniono 19 razy 9

  Facet się sprzedał dawno temu i to już nawet nie dziwi ,że tak robi. Dla hajsu pewnie by matkę sprzedał jeśli by wyczuł ,że ktoś dobrze zapłaci, taki polski mendak i tyle.

 • led2007

  Oceniono 26 razy 8

  Zastanawiam się dlaczego wielbiciele Orkiestry tak ostro atakują Maleńczuka? W końcu to organizatorzy podpisali z nim umowę, a nie musieli... Dziwi mnie, ze można z jednej strony popierać szlachetną ideę, a z drugiej ziać nienawiścią.. Trochę refleksji by się przydało...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje