Dzisiaj w TOK FM Dzień Bez Polityki

Dzisiaj w TOK FM Dzień Bez Polityki. Ramówka stacji pozostaje bez zmian - z tą jednak różnicą, że programy i prezentowane wiadomości nie będą poświęcone polityce. Dziennikarze Radia TOK FM tego dnia postarają się w ogóle nie zajmować się polityką polską i zagraniczną.
- Spróbujemy zobaczyć jak wyglądałyby Polska i świat przez chwilę bez polityki i polityków. Nie dlatego, że uważamy, że polityka jest czymś złym, a wszyscy politycy mają nieczyste intencje. Polityka jest częścią rzeczywistości i tę rzeczywistość tworzy, ale sami jesteśmy ciekawi, jaki wyłoni się obraz naszego świata bez tego jednego elementu i nie jesteśmy pewni, czy ten eksperyment się uda - to w końcu życie pisze scenariusze - mówi Ewa Wanat redaktor naczelna Radia TOK FM.

Stworzyliśmy taki dzień, gdyż uznaliśmy, że nasi politycy gdzieś się zagubili. Kłócą się bez przerwy, zamiast rozwiązywać konkretne problemy.

- Niektórzy sądzą, że polityka doszła do ściany. Straciła zdolność do samorefleksji, dystansu wobec siebie. A przy ścianie jest trudno cokolwiek zobaczyć - mówi profesor Wojciech Łukowski z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. - Koncentracja polityków na sobie zamiast na sprawach ważnych jest konsekwencją braku pomysłu na rzeczywistą zmianę społeczną, która chyba jest potrzebna w Polsce w różnych obszarach - dodaje politolog.

- Codzienne menu polityka jest bardzo odległe od zajmowania się sprawami zwykłych ludzi - uważa Daniel Passent z tygodnika "Polityka". - Politycy mają to do siebie, że się "wysferzają". Po wyborach najważniejszy jest dla nich ten cyrk objazdowy, w którym występują. Przypominają sobie o wyborcach dopiero w czasie kampanii - wyjaśnia dziennikarz.

Dlatego dzisiaj odpoczniemy od polityki, dając politykom czas na refleksję. Swoje opinie na temat tego nietypowego dnia słuchacze TOK FM i czytelnicy tokfm.pl mogą wyrażać, dzwoniąc pod numer 22 44 44 064 oraz pisząc na adres radio@tok.fm.

Zobacz także
 • ''Utożsamiamy politykę z wypowiedziami polityków. Niesłusznie'' Dzień Bez Polityki w TOK FM. "Utożsamiamy politykę z wypowiedziami polityków. Niesłusznie"
Komentarze (5)
Dzisiaj w TOK FM Dzień Bez Polityki
Zaloguj się
 • marsyas

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby media nam przekazywały tylko istotne sprawy, to politycy nie dostosowaliby się do poziomu mediów. Kto ciągle zaprasza do rozmów Macierewicza, Kurskiego, Brudzińskiego, Palikota (tego ostatniego obecnie mniej często)? Media! Dlaczego? Bo zdaniem mediów politycy ci podnoszą ciśnienie krwi, tzn. oglądalność i słuchalność mediów.

  To media żyją z kłótni polityków, politycy i partie polityczne tylko dostosowały się, tworząc strategię komunikacji z publicznością i innymi politykami pod media.

 • samozwaniec1

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Ewo Wanat!Zarzucam Waszej stacji nurzanie sie w polityce jawne i bezczelne non-stop.Czasem i czesto przesadzacie,rozsadzajac problem az do granic szalenstwa.Pomogloby stacji ograniczenie czasu wynurzen politykow,ktore sa jalowe,bezsensowne i zwykle niecelne,ale zasadzajace sie na glupiej deklaracji"nasza prawda jest prawda najwazniejsza".Osmieszajcie to od razu.Palcie tym zadufanym osobom prosto w oczy,ze belkocza,ze nadaja jak w radyjku torunskim - czyli sprzedaja przeterminowane konserwy.Lapidarnosc - to,czego Wam juz potrzeba.Za duzo bijecie piany przy sprawach,ktore malo kogo interesuja...

 • sarkissian

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy będzie w mediach dzień bez Kaczyńskiego, jego czopków i tyłoślizgów?

 • stanislas36

  0

  Dziś rano publicysta Jan Wróbel ogłosił w radiu TOK FM dzień bez polityki i żeby nie poruszać zakazanego tego dnia tematu zaczął wraz ze swoimi porannymi gośćmi dyskutować o Kościele.
  Akurat Kościół to sama kwintesencja polityki, to od Kościoła wszyscy uczyli się tej trudnej sztuki. Polityka jest fundamentem powstania chrześcijaństwa! Kto jak kto, ale Jan Wróbel, którego zresztą niezwykle cenię, powinien wiedzieć, że dwunastu apostołów to była rada powołana przez dwie żydowskie frakcje: esseńczyków i hellenistów, zjednoczonych przeciwko Janowi Chrzcicielowi, działająca jako gabinet cieni i zdecydowana doprowadzić swego kandydata do władzy! I tak zostało przez wieki. Historia chrześcijaństwa to historia polityki gabinetowej, tajnej, przebiegłej, populistycznej, krwawej, podłej i jakiej tam jeszcze chcecie.
  Z uśmiechem obserwuję nawoływania idealistów zapędzających światowy Kościół do sfery sacrum. Coś takiego nie nastąpi nigdy, tak jak nigdy lew nie zacznie żreć siana! Dlatego polski Kościół też ma swojego Rydzyka, Życińskiego, Dziwisza i wielu innych, którzy sterują polską polityką w tę stronę, którą uważają za jedynie słuszną. I my tam płyniemy!
  Panie Janku! Dzień bez polityki to również dzień bez kościoła.
  Więcej na: ulotnerefleksje.blogspot.com/

 • fronda19

  Oceniono 3 razy -3

  Brak wolnych mediów w naszym kraju = ułomna, karykaturalna demokracja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje