Ludwiczuk: przepraszam mieszkańców Wałbrzycha, popełniłem błąd, rezygnuję

02.12.2010 11:22
Oświadczenie senator zamieścił na swojej stronie internetowej

Oświadczenie senator zamieścił na swojej stronie internetowej (Fot. za www.ludwiczuk.pl)

Popełniłem błąd, przepraszam mieszkańców Wałbrzycha - napisał w oświadczeniu senator PO Roman Ludwiczuk, szef sztabu kandydata tej partii na prezydenta miasta. Konkurencyjny sztab opublikował nagranie jego rozmowy, w której klnie jak szewc i próbuje przekupić wycieczką i stanowiskami pracownika konkurencji. Sztab zawiadomił już prokuraturę o popełnieniu "korupcji politycznej" przez Ludwiczuka. Po skandalu poseł złożył rezygnację z członkostwa w PO.
"Przepraszam mieszkańców Wałbrzycha, przyjaciół oraz wszystkie osoby, które mogą czuć się dotknięte opublikowaną rozmową z moim udziałem. Moją intencją nie było obrażenie kogokolwiek. Popełniłem błąd. Taka rozmowa nie powinna mieć nigdy miejsca"

Tak napisał w oświadczeniu Ludwiczuk. Zamieścił je na swojej stronie internetowej.

Kilka godzin po zamieszczeniu przeprosin radio TOK FM dowiedziało się, że senator zrezygnował z członkostwa w klubie PO.

"K***a i pier***ę " - przerywniki senatora

Ludwiczuk miał proponować pełnomocnikowi sztabu wyborczego Lubińskiego Longinowi Rosiakowi stanowisko wicestarosty wałbrzyskiego, a jego żonie pracę w jednej ze spółek miejskich oraz atrakcyjny wyjazd na wakacje, jeśli ten przejdzie na jego stronę.

Używał przy tym rynsztokowego języka. - K..., czekaliśmy do niedzieli na PiS pier..., a pier... Zalewska się z Tobą układała tak? Za tę jedną prezydenturę? Tak jak to zmawiamy, no i ch...! - mówił m.in. senator.

Rosiak rozmowę nagrał. Wczoraj ją upubliczniono.Ludwiczuk jest szefem sztabu Piotra Kruczkowskiego (PO), obecnego prezydenta Wałbrzycha, który ponownie ubiega się o to stanowisko. W I turze wyborów Lubiński zdobył 26,8 proc., a Kruczkowski 24,7 proc.

Longin Rosiak, radny powiatu wałbrzyskiego i pełnomocnik sztabu wyborczego Lubińskiego powiedział, że pierwsza propozycja z ust Ludwiczuka padła w sobotę.

Podstępnie nagrał prywatną rozmowę

Ludwiczuk pisze w oświadczeniu: "ze smutkiem przyjąłem informację, że Rosiak(...) wykorzystał moje zaufanie i podstępnie nagrał naszą prywatną rozmowę, żeby w celach politycznych i wyborczych zdyskredytować moją osobę w oczach Wałbrzyszan".

I dalej: Dołożę wszelkich starań, aby przed statutowymi organami mojej partii jednoznacznie wyjaśnić cały kontekst i intencje rozmowy, włącznie z fragmentami, które Longin Rosiak celowo pominął w nagraniu" - zadeklarował senator PO.

"Wiedziałem, że nikt mi nie uwierzy. Dlatego nagrałem"

- Wtedy Ludwiczuk zaproponował mi, że jak przejdę na ich stronę, to nie ukażą się w lokalnej gazetce artykuły szkalujące mnie. Ostatecznie artykuły ukazały się w poniedziałek - mówił Rosiak.

Dodał, że do drugiego spotkania w siedzibie PO w Wałbrzychu doszło we wtorek. - Wiedziałem, że nikt mi nie uwierzy, iż senator posuwa się do takich kroków, więc wziąłem dyktafon i rozmowę nagrałem - opowiadał Rosiak.

Zobacz także
Komentarze (319)
Zaloguj się
 • sympatyklewicy

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Ludwiczak ! Nie ma pan za co przepraszać. Jest pan elitą narodu polskiego. A taka elita jaki naród. To naród katolicki, przepełniony wartościami. Naród Jana Pawła II.
  *****************************************
  PełO wyznaje inne wartości. Wartości według kodeksu PełO.

 • alfadixi

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Ludwiczak ! Nie ma pan za co przepraszać. Jest pan elitą narodu polskiego. A taka elita jaki naród. To naród katolicki, przepełniony wartościami. Naród Jana Pawła II.

 • sympatyklewicy

  0

  Większość klasy politycznej rozmawia w taki sposób i dokładnie w taki sposób załatwia posady.
  *******************************
  Dotyczy głównie PełO.

 • agnostic5

  Oceniono 1 raz -1

  Odchodzi? Dlaczego? Większość klasy politycznej rozmawia w taki sposób i dokładnie w taki sposób załatwia posady. Teraz wszyscy dziewice udają?

 • sympatyklewicy

  Oceniono 1 raz 1

  Obydwaj warci siebie. Jeden cham, drugi szuja
  *******************************
  Wyborcy PełO piszcie wszystko co może umniejszyć winę Romana Ludwiczuka !!!

 • mondrala_z_po

  0

  U nasz w partii taki jenzyk obowionzuje. No i co z tego że jestemy szumowiną i tak nasz chcom wyborce nasie kochane. Z Białoęki juś wyśłem a tam mielim 102% .
  Naś kraj nie zbankretuje bo ma nać , sul ty zimi...

 • sympatyklewicy

  0

  Obydwaj warci siebie. Jeden cham, drugi szuja
  ****************************************************************
  Wyborcy PełO piszcie wszystko co może umniejszyć winę Romana Ludwiczuka!!!

 • redakotr

  0

  Obydwaj warci siebie. Jeden cham, drugi szuja

 • sympatyklewicy

  Oceniono 2 razy -2

  POlaczkom można pluć bezkarnie w twarz gdyż i tak POwiedzą, że deszcz pada!!!!!
  *******************************
  Ale to dotyczy tylko wyborców PełO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje