Gazeta.pl bije konkurencję - zebrała najwyższe oceny ekspertów

Eksperci z branży interaktywnej ocenili Gazetę.pl najlepiej spośród wszystkich czołowych portali internetowych. Specjaliści zwracali uwagę na estetyczną i elegancką grafikę, wygodny układ zawartości oraz czytelność strony. Badanie przeprowadził serwis Wirtualne Media.
Eksperci, którzy brali udział w ankiecie przeprowadzonej przez Wirtualne Media, mogli przyznać oceny od 1 do 6 każdemu z pięciu czołowych portali w Polsce (gazeta.pl, onet.pl, wp.pl, interia.pl i o2.pl). Oceny były przyznawane w trzech kategoriach - kolorystyka, układ treści i użyteczność serwisu.

Gazeta.pl wygrywa we wszystkich kategoriach

Gazeta.pl została oceniona najwyżej we wszystkich kategoriach i uzyskała najwyższą średnią ocen ekspertów - 4,77. Na drugim miejscu uplasował się Onet.pl ze średnią 4,23. Pozostałe portale zostały ocenione poniżej czwórki. W ankiecie wzięli udział: Bartłomiej Pawluk (prezes zjednoczenie.com), Sebastian Nejfeld (strategy and development director w Netizens Peppermint), Tomasz Michalik (dyrektor kreatywny Insignii), Wojciech Adryańczyk (art director w Hypermedia Isobar) oraz Kamil Dmowski (head of interactive marketing w Heurece).

Eksperci chwalą "temat dnia"

Pawluk podkreślał, że gazeta.pl jest zdecydowanym liderem pod względem grafiki oraz układu treści. Ekspert zwrócił uwagę na czytelny podział na kategorie i wyraźnie wydzieloną środkową kolumnę.

Według Michalika bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyróżnianie najważniejszych, bieżących informacji w oddzielnym boksie wiadomości razem z godziną. Spodobało mu się także wyraźne wyróżnienie tematu dnia.

Wysoka jakość treści i formy

Nejfeld podkreślił, że serwis pozwala modyfikować kolejność bloków tematycznych. Funkcję tę pochwalił również Adryańczyk. Specjalistom spodobała się także granatowa kolorystyka strony- zdaniem Dmowskiego "buduje wrażenie autorytetu wiedzowego". Pawluk za duży plus uznał "estetyczną i lekką grafikę".

Oprócz formy uwagę ekspertów przyciągnęła także wysoka jakość treści. "Pod względem trafności tytułów i nagłówków Gazeta.pl oceniam na piątkę" - uważa Nejfeld. Również Dmowski zwrócił uwagę na "opiniotwórczy charakter" portalu, zorientowany na newsy i publicystykę.

Więcej o:
Komentarze (27)
Gazeta.pl bije konkurencję - zebrała najwyższe oceny ekspertów
Zaloguj się
 • odk07

  Oceniono 2 razy 2

  "Pod względem trafności tytułów i nagłówków Gazeta.pl oceniam na piątkę" - uważa Nejfeld

  Swój swego zawsze poprze :)))

  A tak na prawdę to jeszcze dorzucę trzy "6": pierwszą za umiejętne używanie spell-checkera (bo w dzisiejszych czasach znać ortografii to już nie trzeba) i drugą za dokładne, dwókrotne sprawdzenie napisanego tekstu, żeby czasem siętam nie wkradł błąd stylistyczny. Trzecia za wiadomości lokalne, które trzeba czytać i czytać i czytać i w ostatnim akapicie dowiadujemy się o które miasto chodzi :)
  A czy była kategoria: największa nagonka na KK? Za to bym dał czwartą "6".

 • pan_glosny

  Oceniono 2 razy 2

  Przegoniliście Onet kilka lat temu. W tej chwili tamci nie potrafią pozbyć się Jasiów Śmietanów itp na forumach.
  To co mnie denerwuje to postępująca tabloidyzacja - gonienie za sensacją, ubieranie byle czego w piórka nie wiadomo jakiej sensacji. To co mnie denerwuje to bardzo częste ustawianie się tylko po jednej stronie: jeśli piszecie o radnych co chcą zabrać boisko szkole i oddać Kościołowi na kaplicę to z góry wiem, po której stronie będzie stał autor artykułu. Ja też nie przepadam jak się coś zabiera innym i daje nie tym co trzeba, ale dziennikarstwo powinno być czysto informacyjne. Interpretacje zostawcie ludziom - nie jesteśmy ciemnym ludem.

 • hipolitless

  Oceniono 2 razy 2

  Faktycznie szata graficzna jest przyzwoita, ale merytorycznie to równia pochyła od kilku już lat i to w większości serwisów. Juz nawet nie mówię o braku jakiejś sensownej korekty i ciągłych literówkach, ale o stronniczości tekstów i kreowaniu przez was własnej rzeczywistości. Większości bzdur nie chce się czytać. zwłąszcza tych w sporcie. A i jeszcze jest kwestia zwiększania odsłon w żenujący sposób, wiecie o co chodzi...

 • bydlopis

  Oceniono 1 raz 1

  Można tu yebać szmaciarzy z Sejmu wszelakiej maści. Ostatnio popisała się hołota jaraniem wbrew ustawie którą sama uchwalila. Przykład dla Niedomytych dla niedomytego Narodu...

 • flow-vis

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby oceniali treść i jakość artykułów na gazeta.pl, to portal znalazłby się na szarym końcu...

 • luni8

  Oceniono 1 raz 1

  Gazete wybierałem głównie ze względu na sensowne forum pod artykułami. Niestety powoli się to zmienia. Zamiast dobrego forum dają cuś takiego jak tu :/

 • tadeuszp3

  Oceniono 1 raz 1

  Ja mam zastrzeżenia do tytułów - zaczyna się trzęsieniem ziemi a w artykule dowiadujemy się że, to przechodząca mrówka tupnęła nóżką :):)!!!!

 • jim_marrs

  Oceniono 1 raz 1

  Strategy and development director, head of interactive marketing? Nie rozumiem, jak obcokrajowcy mogą oceniać polskie portale?

 • konikpolski333

  Oceniono 1 raz 1

  Gazeta.pl ma oczojebny layout i wszędzie wciskają się pierdołowate reklamy, często na pół strony. Wybór gazety.pl świadczy o tym, że nasze media elektroniczne są w dzikich powijakach a my wolimy wieśniackie migotanie na ekranie. Wystarczy porównać z portalami zagranicznymi jak np. Die Zeit albo nawet rosyjską Gazeta.ru i widać bez długiego zastanawiania, że u nas w necie wieś tańczy wieś śpiewa. Sprawdźcie sami:
  www.zeit.de/index
  www.gazeta.ru/www.time.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX