Mróz, zamiecie i zawieje śnieżne. Przyszła zima

Duże opady śniegu na obszarze niemal całego kraju prognozuje na dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne, a momentami opady marznącego deszczu. Front opadów będzie przesuwał się z południa na północ Polski.
Największych opadów śniegu, do nawet pół metra, powinni spodziewać się mieszkańcy Sudetów. Około 25 centymetrów spadnie na terenach górskich na południu kraju, a w centralnej i północnej części kraju do 20 centymetrów.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie od -8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do około 0 stopni na południu kraju.

W Tatrach w nocy może spaść do 25 centymetrów śniegu, a w ciągu dnia opady wyniosą około 15 centymetrów. W górach opadom śniegu będzie towarzyszył wiatr do 45 kilometrów na godzinę, w porywach osiągający 75 kilometrów.

GDDKiA: zła sytuacja na drogach m.in. w woj. lubelskim, podkarpackim i na Śląsku

W tej chwili utrudnienia spowodowane zaleganiem błota pośniegowego, oraz opadami śniegu występują głównie na drogach na południu i wschodzie Polski - informuje z kolei Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Maciej Krzywdziak z GDDKiA powiedział, że gorszej sytuacji na drogach można się spodziewać w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim. Dodatkowo utrudnień można się spodziewać w południowo-wschodniej części województwa dolnośląskiego, oraz w okolicach Zwolenia i Radomia w mazowieckim.

- Służby drogowe są przygotowane na walkę z intensywnymi opadami śniegu. Obecnie na drogach pracuje ponad 700 jednostek zajmujących się odśnieżaniem i posypywaniem dróg - poinformował Maciej Krzywdziak. Dodał również, że służby porządkowe przewidziały specjalne wzmocnienia, na wypadek pogarszania się sytuacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega jednak, że w ciągu najbliższych godzin powinno dojść do okresowych opadów śniegu i przyrostu pokrywy śnieżnej.

Więcej o:
Komentarze (83)
Mróz, zamiecie i zawieje śnieżne. Przyszła zima
Zaloguj się
 • milu100

  Oceniono 13 razy 7

  Jak bardzo neutralny musi byc temat aby fanboye PO i PiS nie opluwali siebie wzajemnie? Zniżacie się do poziomu kiboli wrogich druzyn piłkarskich.

  Tematu bardziej neutralnego niż pogoda chyba nie da się znaleźć?

 • antykkk

  Oceniono 4 razy 4

  Taka podnieta jakby śnieg na pustyni spadł zrobił metrowe zaspy

 • lk10

  Oceniono 6 razy 4

  Nie siejcie strachu bo to prawie terroryzm. Jest zima to musi być zimno. A zimą pada śnieg też nic niezwykłego. Po jaka cholerę straszyć ludzi. Dość mają stresów na co dzień.

 • wamowiec65

  Oceniono 10 razy 4

  @czarny muminos , porąbało cię? Od kiedy to TOPR ma obowiązek odśnieżania szlaków.A może niech odśnieżą całe Tatry?

 • jasio1231

  Oceniono 8 razy 4

  Nalezy IMGW podac do sadu. Znowu ta sama prognoza: zawieje i zamiecie w calej Polsce. I jak zwykle, zawiac, zawialo ale nie zamiotlo. Obiecanki cacanki ......

 • marsyas

  Oceniono 12 razy 4

  Ciekawe, czy kierowcy czytają ten artykuł, bo jutro na pewno będą zaskoczeni...

 • pandzik

  Oceniono 3 razy 3

  Nie sypać soli debile! Tylko odśnieżać pługami i sypać piasek co najwyżej.

 • wejsunek11

  Oceniono 3 razy 3

  ludzie..to tylko normalna zima....

 • nicky113

  Oceniono 5 razy 3

  Ludzie co to za zima?Mieszkam blisko"Suwałek"i wiem co to zima....jakoś od kilku lat nie było zasp większych od przystanków autobusowych-teraz to prawie lato:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX