Poncyljusz: Ziobro chciał zastąpić Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich

- Zbigniew Ziobro wiosną tego roku chciał zostać kandydatem PiS w wyborach prezydenckich - mówi w wywiadzie dla ?Newsweeka? Paweł Poncyljusz. Były poseł PiS, dziś polityk ugrupowania Polska Jest Najważniejsza (PJN), opowiada o spotkaniu w gronie kilku młodych polityków PiS, na którym zastanawiano się jak do tego doprowadzić.
- Brałem udział w spotkaniu, podczas którego zastanawiano się, jak doprowadzić do wystawienia Zbigniewa Ziobro jako kandydata PiS w wyborach prezydenckich - mówi "Newsweekowi" Poncyljusz. Według polityka PJN w tym spotkaniu brał udział sam Ziobro, a także m.in. Jacek Kurski i Adam Hofman. - Dominowało przekonanie, że Jarosław jest po katastrofie smoleńskiej w złym stanie psychicznym i kandydatem powinien zostać właśnie Zbyszek - dodaje były poseł PiS.

Wersję Pawła Poncyljusza częściowo potwierdza w rozmowie z "Newsweekiem" Jacek Kurski. - Wystawienie Ziobry było rozważane, ale tylko wtedy, gdyby Jarosław Kaczyński miał nie kandydować - wyjaśnia europoseł PiS.

Kaczyński miał rację, spisek jednak był?

O tym co się działo w Prawie i Sprawiedliwości przed wyborami prezydenckim Poncyljusz opowiadał także w TVN24. Polityk przyznał, że obok planu jak odsunąć Jarosława Kaczyńskiego od zamiaru kandydowania w wyborach, zastanawiano się też jak doprowadzić do zmiany prezesa PiS. - Uczestniczyłem w spotkaniu, podczas którego odbywały się rozmowy dotyczące zmiany lidera PiS i kandydata na prezydenta po tragedii Smoleńskiej - mówił dziś w TVN24.

Tym razem Poncyljusz nie zdradził kto w nim uczestniczył, powiedział jedynie, że na spotkaniu było paru młodych polityków PiS.

"Newsweek" przypomina, że Zbigniew Ziobro jest najpoważniejszym kandydatem do przejęcia przywództwa w PiS po Jarosławie Kaczyńskim. Wielu byłych i obecnych polityków PiS wyraża przekonanie, że Kaczyński w najbliższym czasie albo będzie musiał wyrzucić Ziobrę z partii, albo oddać mu władzę.

Czytaj więcej na stronie "Newsweeka''.

Więcej o:
Komentarze (222)
Poncyljusz: Ziobro chciał zastąpić Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • czarny.jerzyk

  Oceniono 31 razy 29

  Ziobro ma taką szansę na prezydenturę, czy na posadę premiera, jak ja mam szanse na zdobycie Czomolungmy w okresie zimowym.

  Ale prezes J.Kaczyński pewnie nie wiedział, że wyhodował sobie gada na własnej piersi.

  Teraz już wie, a co zrobi z tym fantem, to jego sprawa.

  A zajmowanie się Kaczyńskim i resztą PIS-Talibów to tylko strata czasu.

  Niech się sami wykańczają i najlepiej im nie przeszkadzać. W destrukcji są dobrzy i niech tak zostanie do całkowitej ich marginalizacji.

  Niech im ziemia lekką będzie.

  Amen.

 • jwojnar

  Oceniono 32 razy 28

  Nie ma się co w tym grzebać. Trzeba spuścić wodę.

 • dings_1

  Oceniono 31 razy 27

  Jeden lepszy od drugiego... teraz jeden pluje na drugiego.. maja to po wodzu, tyle ich nauczyl co sam umie...klamac, oszukiwac, robic przekrety ... banda swirow tak pis jak i pln...

 • pyffello114

  Oceniono 30 razy 26

  Okazuje sie,ze nawet tak oddany pretorianian,jak Jacek Kurski, RYL pod Kaczynskim.
  Czy Kaczynski i jego wyrzuci???
  Jacy sa tzw Prawi i Sprawiedliwi, kazdy TERAZ widzi!!!

 • fractale

  Oceniono 28 razy 24

  Jak Ziobro zostanie premierem/prezydentem (odpukać w niemalowane), to wszyscy zatęsknimy za rządami Kaczyńskich. Nawet tego bardziej dominującego. W kompleksach Pana Prezesa kryje się coś w rodzaju idealizmu, wypaczonego, ale zawsze. Zbyszkowe kompleksy napędza cynizm, hipokryzja i żądza władzy.

 • barnaba444

  Oceniono 27 razy 23

  Ciekawe,czy "ober" Ziobro wytoczy sprawę Poncyliuszowi ?....Coś widze,że,Ziobro zdechnie..
  Za dużo wiedzy ma Poncyliusz.... Chyba że....snajper !????

 • rezun-one

  Oceniono 23 razy 23

  Ziobro ma kwity na Jarka. Jak przyjdzie czas poznamy cudowne właściwości gwoździa. Zobaczymy do czego jest zdolny mini śmigłowiec i co można zobaczyć i usłyszeć przez ściany. W rękach Ziobry ten sprzęt się nie marnował. Nie znasz Jarku dnia ani godziny, są dowody.

 • andrzej-1950

  Oceniono 24 razy 22

  Co za różnica który oszołom będzie Prezesem PiS, jeden wart drugiego.

 • lidziab

  Oceniono 26 razy 22

  Brutusem nr 1 w PiSr jest Ziobro, a gdyby pucz nie wypalił, Brutusem nr 2, jest NIJAKI Jacek Kurski.
  Ciekawa jestem kiedy ten cyrk polityczny się skończy, czy kiedyś w ogóle się skończy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX