Kluzik-Rostkowska: Zakładamy klub poselski Polska Jest Najważniejsza

23.11.2010 13:53
Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz podczas konferencji, na której poinformowali o zarejestrowaniu stowarzyszenia ''Polska jest najważniejsza''.

Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz podczas konferencji, na której poinformowali o zarejestrowaniu stowarzyszenia ''Polska jest najważniejsza''. (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

15 osób weszło do nowego klubu Polska Jest Najważniejsza (PJN), stworzonego przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość. - Zakładamy klub poselski Polska Jest Najważniejsza - powiedziała Kluzik-Rostkowska.
- Ostanie wybory pokazały, że Polacy mają dosyć jałowych sporów, dosyć polityki złych emocji. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy PiS i PO straciły prawie sześć milionów wyborców. To poważny znak - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

- Polska scena zasługuje na dobrą, rzetelną, rozsądną i twardą opozycję. Wykonujemy dziś pierwszy krok w długiej podróży - dodała.

- Jesteśmy przekonani, że Polska zasługuje na dobry rząd, który nie będzie się bał poważnych wyzwań, który będzie potrafił tak prowadzić Polskę, by dobrze wykorzystać najbliższe 10 lat. Bo te 10 lat jest dla nas bardzo ważnych. Albo je wykorzystamy, albo to jest szansa, którą zaprzepaścimy - mówiła Kluzik-Rostkowska w Sejmie.

Według Kluzik-Rostkowskiej Donald Tusk prowadzi jałową politykę, z której nic nie wynika, zaatakowała też politykę podatkową rządu. - Przeciętnie Polak płaci 29 podatków, to bardzo dużo. Dzień podatnika był w tym roku dwa tygodnie później niż w ubiegłym - wymieniała.

Schetyna: Zobaczymy

- Zawsze dobra, rzetelna opozycja tylko pomaga rządowi - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna w trakcie spotkania z posłami tworzącymi nowy klub.

Podkreślił, że jeżeli wszystkie formalności są dopełnione, nie widzi powodu, żeby była jakakolwiek zwłoka w rejestracji nowego klubu. Pytany, czy klub ten będzie miał swojego wicemarszałka odpowiedział: "Zobaczymy"

Na liście, które zgłosiły chęć bycia w nowym klubie tworzonym przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość jest już 15 osób,

W skład klubu wchodzą:1Joanna Kluzik-Rostkowska
2Elżbieta Jakubiak
3Paweł Poncyljusz
4Jacek Pilch
5Tomasz Dudziński
6Jan Ołdakowski
7Lena Dąbkowska-Cichocka
8Zbysław Owczarski
9Adam Gawęda
10Jan Filip Libicki
11Jacek Tomczak
12Wojciech Mojzesowicz
13Andrzej Walkowiak
14Kazimierz Hajda
15Wiesław Kilian


Trzy zagadkowe nazwiska

Spośród 15 członków klubu, trzy nazwiska mogą być zaskoczeniem, gdyż nie pojawiały się we wcześniejszych spekulacjach: Wiesława Kiliana, Kazimierza Hajdy i Wojciecha Mojzesowicza.

Wiesław Kilian w latach 1998-2002 zasiadał we wrocławskiej radzie miasta z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat posła z okręgu wrocławskiego. Bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w 2007 roku. Nie zdobył również mandatu w eurowyborach w 2009 roku. 5 maja 2010 objął mandat posła VI kadencji w miejsce Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

W październiku tego samego roku został wykluczony z PiS, po tym gdy w kampanii samorządowej wsparł Sławomira Piechotę, kandydata PO na prezydenta Wrocławia.

Kazimierz Hajda od 1998 do 2002 był radnym Jordanowa. W 2006 wygrał wybory na urząd burmistrza tego miasta. Mandat posła objął 24 czerwca 2009 w miejsce Pawła Kowala, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Wojciech Mojzesowicz w 1989 został po raz pierwszy wybrany do Sejmu z listy ZSL. Od 1990 do 2000 pełnił funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sukces powtórzył również w 1991 roku - był posłem PSL. W 2001 roku zdobył mandat z list Samoobron. W 2005 przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości, z którego poparciem w wyborach parlamentarnych w 2005 dostał się do Sejmu.

31 lipca 2007 został powołany na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz piąty uzyskał mandat poselski. 21 kwietnia 2009 wystąpił z PiS oraz z klubu parlamentarnego tej partii, motywując to zmianą lidera listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. W czerwcu 2010 powrócił do klubu PiS, a w październiku tego samego roku wstąpił do partii

Zobacz także
Komentarze (241)
Kluzik-Rostkowska: Zakładamy klub poselski Polska Jest Najważniejsza
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 19 razy 15

  No i git. Teraz rząd do roboty, Kaczyński do widzenia. Pytanie do Kluzik i innych: nie można było zrobić tego pół roku wcześniej? Dlaczego ja - obywatel - musiałem oglądać to żenujące widowisko, w którym wszyscy tańczyli, śpiewali, klaskali i w ogóle czuli się świetnie?
  --
  parada karzełków

 • auro35

  Oceniono 25 razy 15

  Prezes sobie zażartował sarkastycznie o butach, a teraz Kluzikowa puści go w skarpetkach.

 • cat_1

  Oceniono 20 razy 12

  Rozpad pisu i marginalizacja Kaczyńskiego to dobra wiadomość dla Polski

 • e-komentarz

  Oceniono 12 razy 10

  Z niecierpliwością czekam aż Jarosław obetrze pianę z ust
  i powie coś o tym klubie, a Błaszczak przetłumaczy.
  Czy znów winny Premier i Prezydent?
  A może marszałek sejmu? Bo zarejestrował...

 • zz09

  Oceniono 15 razy 9

  Jedyne, co mi się w tej grupie podoba, to fakt, że przyczyniają się do upadku PiS-u - a to dla Polski czysta korzyść. Poza tym są takimi samymi trucicielami polskiego życia publicznego, jak ich do niedawna prezes i jego kumple. Pan Mojzesowicz, dajmy na to, to już doprawdy mąż opatrznościowy polskiej polityki! Ale dobrze, niech rozpieprzają dzieło prezesa.

 • bambooco

  Oceniono 15 razy 9

  W Polsce tylko rzeki nie trzymają się koryta.

 • 11krzych

  Oceniono 13 razy 9

  Ta Kluzik to jeszcze jakoś się potrafi znaleźć między ludżmi, ale Jakubiak to się nadaje do Samoobrony, pyskate, na wszystkim się znające babsko . A Mojzesowicz - szkoda komentować poziom tego gościa.

 • bad8ania

  Oceniono 15 razy 9

  Gdzie diabeł nie może tam babę pośle.
  Jarka żadna siła nie zmogła, miotał się po tej polityce tyle lat obrażając wszystkich i obrażając się na wszystkich. Aż zadarł...z kobietą.

 • marek-312

  Oceniono 10 razy 8

  To jest też PIS, tylko bez "nurtu radiomaryjnego".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje