Kluzik-Rostkowska: Zakładamy klub poselski Polska Jest Najważniejsza

23.11.2010 13:53
Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz podczas konferencji, na której poinformowali o zarejestrowaniu stowarzyszenia ''Polska jest najważniejsza''.

Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz podczas konferencji, na której poinformowali o zarejestrowaniu stowarzyszenia ''Polska jest najważniejsza''. (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

15 osób weszło do nowego klubu Polska Jest Najważniejsza (PJN), stworzonego przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość. - Zakładamy klub poselski Polska Jest Najważniejsza - powiedziała Kluzik-Rostkowska.
- Ostanie wybory pokazały, że Polacy mają dosyć jałowych sporów, dosyć polityki złych emocji. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy PiS i PO straciły prawie sześć milionów wyborców. To poważny znak - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

- Polska scena zasługuje na dobrą, rzetelną, rozsądną i twardą opozycję. Wykonujemy dziś pierwszy krok w długiej podróży - dodała.

- Jesteśmy przekonani, że Polska zasługuje na dobry rząd, który nie będzie się bał poważnych wyzwań, który będzie potrafił tak prowadzić Polskę, by dobrze wykorzystać najbliższe 10 lat. Bo te 10 lat jest dla nas bardzo ważnych. Albo je wykorzystamy, albo to jest szansa, którą zaprzepaścimy - mówiła Kluzik-Rostkowska w Sejmie.

Według Kluzik-Rostkowskiej Donald Tusk prowadzi jałową politykę, z której nic nie wynika, zaatakowała też politykę podatkową rządu. - Przeciętnie Polak płaci 29 podatków, to bardzo dużo. Dzień podatnika był w tym roku dwa tygodnie później niż w ubiegłym - wymieniała.

Schetyna: Zobaczymy

- Zawsze dobra, rzetelna opozycja tylko pomaga rządowi - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna w trakcie spotkania z posłami tworzącymi nowy klub.

Podkreślił, że jeżeli wszystkie formalności są dopełnione, nie widzi powodu, żeby była jakakolwiek zwłoka w rejestracji nowego klubu. Pytany, czy klub ten będzie miał swojego wicemarszałka odpowiedział: "Zobaczymy"

Na liście, które zgłosiły chęć bycia w nowym klubie tworzonym przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość jest już 15 osób,

W skład klubu wchodzą:1Joanna Kluzik-Rostkowska
2Elżbieta Jakubiak
3Paweł Poncyljusz
4Jacek Pilch
5Tomasz Dudziński
6Jan Ołdakowski
7Lena Dąbkowska-Cichocka
8Zbysław Owczarski
9Adam Gawęda
10Jan Filip Libicki
11Jacek Tomczak
12Wojciech Mojzesowicz
13Andrzej Walkowiak
14Kazimierz Hajda
15Wiesław Kilian


Trzy zagadkowe nazwiska

Spośród 15 członków klubu, trzy nazwiska mogą być zaskoczeniem, gdyż nie pojawiały się we wcześniejszych spekulacjach: Wiesława Kiliana, Kazimierza Hajdy i Wojciecha Mojzesowicza.

Wiesław Kilian w latach 1998-2002 zasiadał we wrocławskiej radzie miasta z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat posła z okręgu wrocławskiego. Bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w 2007 roku. Nie zdobył również mandatu w eurowyborach w 2009 roku. 5 maja 2010 objął mandat posła VI kadencji w miejsce Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

W październiku tego samego roku został wykluczony z PiS, po tym gdy w kampanii samorządowej wsparł Sławomira Piechotę, kandydata PO na prezydenta Wrocławia.

Kazimierz Hajda od 1998 do 2002 był radnym Jordanowa. W 2006 wygrał wybory na urząd burmistrza tego miasta. Mandat posła objął 24 czerwca 2009 w miejsce Pawła Kowala, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Wojciech Mojzesowicz w 1989 został po raz pierwszy wybrany do Sejmu z listy ZSL. Od 1990 do 2000 pełnił funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sukces powtórzył również w 1991 roku - był posłem PSL. W 2001 roku zdobył mandat z list Samoobron. W 2005 przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości, z którego poparciem w wyborach parlamentarnych w 2005 dostał się do Sejmu.

31 lipca 2007 został powołany na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz piąty uzyskał mandat poselski. 21 kwietnia 2009 wystąpił z PiS oraz z klubu parlamentarnego tej partii, motywując to zmianą lidera listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. W czerwcu 2010 powrócił do klubu PiS, a w październiku tego samego roku wstąpił do partii

Zobacz także
Komentarze (241)
Zaloguj się
 • zepsuty-ojciec

  0

  o Jezu, w telewizji leci transmisja od kilku dni pt.Polska jest najgłupszejsza,ja rozumiem że w niektórych przypadkach całodobowy monitoring jest potrzebny służbom ale żeby to transmitować na cały kraj LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM,przecież mogą to oglądać dzieci i co na to psychologowie ?

 • szeregowy_agent

  Oceniono 1 raz 1

  Według standardów wypracowanych przez Platformę Obywatelską powinni oddać mandaty poselskie.

  Razem z Palikotem, który zrobi to po 6 grudnia.

  Zatem TVN zdąży pokazać panie u fryzjera i kosmetyczki.

 • simplex

  Oceniono 1 raz 1

  To ten mojzesowicz od afery taśmowej? Gratuluję!

  pl.wikipedia.org/wiki/Afera_ta%C5%9Bmowa

 • podajdalej11

  0

  Re.Motya. cyt. "a gdzie zniknął Palikot? jeszcze on by założył partię to by się zrobiło ciekawie, a tak PiSowskoPełOwski zastój."
  Msle ze szykuje sie do ponownego lotu do Smolenska.J.T.
  Od.podajdalej11 Nov. 24/2010
  Poniewaz Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy "MAK" uwaza ze zaloga Tu-154 byla zle przygotowana, to dobrze ze mamy drugi taki sam samolot Tu-154. Proponuje przygotowanie zalogi wedlug instrukcji "MAK".
  Zglaszam sie na ten lot i zapraszam tych co pragna sie przekonac o efektach ladowania gdy pilot ufa swiatlom lokacyjnym lotniska bezgranicznie, bo dla niego tylko to sie liczy.(bo jest debesciakiem)
  1) Pierwsze ladowanie proponuje z "debesciakiem" gdy swiatla lokacyjne lotniska sa ustawione wedlug "MAK”
  2) Drugie ladowanie proponuje z "debesciakiem"gdy swiatla lokacyjne lotniska sa ustawione zdradziecko.
  Oraz licze na to ze bedzie mial odwage poleciec z nami Posel Pan Janusz Palikot
  sprawdzajac okolicznosci picia alkoholu przez Naszych Prezydentow.
  Z wyrazami podziekowania dla wszystkich osob zainteresowanych moja propozycja.
  Mr. Jan Tarwid Kapr. Rez. Lotnictwa Polskiego absolwent T.S.W.L.
  P.S.Jestem pewny ze “debesciak” Nas uratuje i ominie przeszkody napotkane podczas 2 ladowania . Odp.do; tarwidemb@aol.com
  P.S. Wiecej info pod haslami; switala zdradzieckie, Mr.jan tarwid, 47Szps,
  zagadka szachowa.
  Koszty pokryjemy sprzedajac koszulki z wydrukowana moja zagadke szachowa pod nazwa "Przeslanka DO wypadku"

 • garrappachc

  Oceniono 3 razy 1

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/310638,komorowski-zaprosil-jaruzelskiego-i-nie-tylko.html,1,10
  SIERP I MŁOTEK SMOLEŃSK ŁUPEK NIE PREZYDENT TYLKO GŁUPEK

  Poszedłem spać w demokracji, obudziłem się w socjalizmie.

 • coteq

  Oceniono 2 razy 0

  jmroze
  ja nie pytałem jaki jest twój stosunek do relacji państwo-kościół ale co ci przeszkadza w tym że politycy są katolikami? A co może według ciebie powinni biegać do synagogi albo być pozbawionymi moralności ateistami?

 • zawsze-moherowy-beret

  Oceniono 2 razy 2

  to dla tych co głosowali na Komorowskiego ale byli przeciwnikami PIS

  www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/277206,Jaruzelski-zaproszony-na-obrady-RBN

 • grizli-2

  Oceniono 3 razy 1

  Członkowie Platformy ! Opuszczajcie Tuska - i z uśmiechom do Klubu Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej !!!

 • mootya

  Oceniono 3 razy 3

  a gdzie zniknął Palikot? jeszcze on by założył partię to by się zrobiło ciekawie, a tak PiSowskoPełOwski zastój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje