Kluzik-Rostkowska: Rejestrujemy stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza"

Wyrzucona z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła, że wraz z innymi politykami PiS rejestruje własne stowarzyszenie. Jego nazwa - "Polska jest najważniejsza" - to hasło wyborcze Jarosław Kaczyńskiego z ostatniej kampanii prezydenckiej. Politycy zapewniają, że jest ich piętnastu. Jednak wiadomo na razie o dziewięciu osobach.


O rejestracji stowarzyszenia poinformowała w specjalnym oświadczeniu posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska. W konferencji prasowej oprócz Elżbiety Jakubiak towarzyszyli jej także inni politycy, jeszcze formalnie należący do Prawa i Sprawiedliwości: europosełowie Paweł Kowal, Adam Bielan i Michał Kamiński oraz poseł Paweł Poncyljusz.

Była posłanka PiS oświadczenie wygłosiła w Hotelu Europejskim. Jak zaznaczyła jest to miejsce szczególne, które - jak wskazywała - "była zapamiętana jako miejsce debaty, a nie politycznej awantury i wojny polsko - polskiej". - Polska potrzebuje dojrzałej rozmowy o prawdziwych problemach - powiedziała.

Stowarzyszenie będzie kontynuować wizję polityki z kampanii prezydenckiej

Przyznała też, że termin powołania stowarzyszenia "Polska jest najważniejsze" nie jest przypadkowy. Dokładnie dziś mija trzy lata rządu Donalda Tuska, którego "paliwem nie jest mądre rządzenie, ale bezradna, zajęta swoimi obsesjami opozycja" - wskazała w oświadczeniu Kluzik-Rostkowska .

Nowe stowarzyszenie ma kontynuować wizję polityki zapoczątkowanej w czasie kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego, a później przez niego odrzucone. Ma zajmować się prowadzeniem dialogu i konsensusu przede wszystkim w trzech rozdziałach: polityce prorodzinnej i demograficznej, programem rozwoju i wizją miejsca Polski w świecie.

- Ta oferta jest dla wszystkich Polaków, gdyż nie ma Polaków lepszych i gorszych - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

Tajna lista stowarzyszenia

Co ciekawe lista pierwszych piętnastu Polaków (bo tylu potrzeba do założenia stowarzyszenia), jest częściowo utajniona. Wiadomo o dziewięciu członkach. Politycy tworzący grupę "Polska jest najważniejsza" twierdzą, że zebrali 15 osób. Marek Migalski powiedział nam, że on jest piętnasty. Nie chciał mówić kto jeszcze wchodzi do stowarzyszenia i odesłał do Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Na razie nie udało nam się z nią skontaktować.

1. Joanna Kluzik-Rostkowska
2. Adam Bielan
3. Elżbieta Jakubiak
4. Paweł Kowal
5. Michał Kamiński
6. Paweł Poncyljusz.
7. Marek Migalski
8. Tomasz Dudziński
9. Lena Cichocka-Dąbkowska
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że członkiem stowarzyszenia jest także Jan Ołdakowski, który niedawno opuścił klub PiS. Według naszych ustaleń w grupie założycieli może już nie być znanych nazwisk. Mogą to być na przykład bliscy współpracownicy posłów i europosłów. "Zbuntowani" posłowie nie będą mieli na tyle silnej grupy parlamentarnej, by stworzyć w Sejmie klub.

- Szczerze mówiąc nie znam wszystkich nazwisk. To grupa przyjaciół, których łączy hasło "Polska jest najważniejsza". Jestem przekonany, że to stowarzyszenie będzie miało w bardzo krótkim okresie w swoich szeregach kilka tysięcy członków. Nie chcę mówić, że więcej - zapewniał w TOK FM Paweł Poncyljusz.

Kluzik-Rostkowska o Lechu Kaczyńskim

- Wizja naszego miejsca w świecie, którą prezentował prezydent Lech Kaczyński, jest dzisiaj bezrefleksyjnie zaprzepaszczana - mówiła Kluzik-Rostkowska i dowodziła, że wizja ta była twórczym rozwinięciem w dzisiejszych warunkach idei Piłsudskiego, Giedroycia - idei Polski, jako przyjaciela i lidera obszaru od Kaukazu po kraje bałtyckie.

- O tym, że była to idea realna i skuteczna, przekonaliśmy się, gdy rosyjskie czołgi szły na Tbilisi, a polski prezydent skutecznie zjednoczył kraje naszego regionu w imię międzynarodowej sprawiedliwości i poszanowania praw narodów do stanowienia o własnym losie, byliśmy wtedy dumni z Polski - zaznaczyła Kluzik-Rostkowska.

Kto odejdzie z PiS?

W poprzedni piątek posłanki Kluzik-Rostkowska i Jakubiak zostały wykluczone z Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję podjął Komitet Polityczny tej partii. Kilka dni później z klubu PiS odszedł Jan Ołdakowski, a Paweł Poncyljusz poparł kandydata PO na prezydenta Wejherowa.

Poseł Poncyljusz swoją decyzję o pozostaniu w PiS uzależniał od tego czy Komitet Polityczny PiS przywróci dwie posłanki do szeregów partii. Z partii Jarosława Kaczyńskiego mają odejść także europosłowie Paweł Kowal, Adam Bielan i Michał Kamiński.

''Polska jest najważniejsza'' zawojuje scenę polityczną?
Więcej o:
Komentarze (431)
Kluzik-Rostkowska: Rejestrujemy stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza"
Zaloguj się
 • yani-51

  Oceniono 36 razy 24

  NIE wiem czy bede w stanie uwierzyc kluzik i jej ekipie ,w koncu to Oni chcieli wstawic na prezydenta oblakanego z zawisci Kaczkodana
  ale jedno co mnie cieszy to to ze PiS -jarka dostal kopa....;-)))

 • david5555

  Oceniono 38 razy 20

  OSZUKAŁY POLAKÓW ROBIĄC Z KACZYŃSKIEGO BARANKA - TERAZ CHCĄ OSZUKAĆ DRUGI RAZ .
  UDA SIĘ ..?

 • grad1964

  Oceniono 36 razy 20

  Okazało się, że z dużej chmury mały deszcz....

  Po tym co wygłosiła pani Kluzik-Rostkowska, to nazwa stowarzyszenia jest źle dobrana...

  To nic innego jak "Stowarzyszenie Sierot po Lechu Kaczyńskim" !!!!

  Cudów się nie spodziewałem, ale wynoszenie zasług Lecha Kaczyńskiego jako drogowskaz

  dla nowego Stowarzyszenia, to droga do nikąd, a "błogi " wyraz twarzy pani Jakubiak -

  bezcenny !!!!

 • bad8ania

  Oceniono 31 razy 19

  Czym tak się wszyscy podniecają?! Stowarzyszenie Kluzik obiecuje zmianę języka, ale nie treści!
  Wielka mi różnica, że zamiast - TY szmato! jak wyrazilby się PIS, powiedzą - Ty brudny kawałku materiału do mycia podłóg.

  To będzie ten sam język, tyle że pijarowsko obrobiony.

 • led2007

  Oceniono 23 razy 17

  Kto uwierzy notorycznym kłamcom?
  Ostatnio było, że prezes jest odmienionym miłym facetem, a jaki kotlet jutro?

 • belfer2010

  Oceniono 25 razy 15

  Panie Kluzik i Jakubiak i reszta tego towarzystwa myślą, że wystarczy posmarować nieumytą pachę dezodorantem i przestanie śmierdzieć.

  Pewnie, że będzie lepiej taki zapaszek znieść niż smród PISu z prezesem ale to tylko "fałszywka" czystości.

 • czandra_55

  Oceniono 27 razy 15

  Nigdy nie uwierzę temu" stowarzyszeniu kłamców"-ale muszę podziękować za mocne uderzenie w Kaczyńskiego :-))

 • alicja_diablica

  Oceniono 45 razy 15

  Bez komentarza

  Szkoda obrażać własną inteligencję, by to komentować.

  Jest tyle ciekawszych rzeczy z którymi warto się zapoznać, jak zajmowanie się takimi bzdetami.

  Pozdrowienia dla podobnie myślących.

 • narud2010

  Oceniono 25 razy 15

  Nie mam najmniejszego zaufania to tej ekipy. Nie znoszę manipulacji, cynizmu i kłamstwa. A to właśnie urocze panie Kluzik-Rostkowska i Jakubiak zrobiły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX