Huffington Post otwiera dział dla rozwodników

Jeden z najpopularniejszych portali informacyjnych otworzył dział "Divorce" (pl. "Rozwód"), w którym rozwodnicy będą mogli przeczytać garść porad dotyczących opieki nad dziećmi, kwestii prawnych czy też wchodzenia w nowe związki.
- HuffPost Divorce spojrzy na tą kwestię z kilku punktów widzenia, w inteligencją i empatią - mówiła o nowym dziale redaktor naczelna portalu, Arianna Huffington. Według dziennikarki ma on zawierać praktyczne porady i stać się podstawą do stworzenia internetowej społeczności rozwodników. Nowy dział ma też "wydobyć wszystkie aspekty życia, na które wpływa rozwód".

Naczelna Huffington Post sama jest rozwódką. Jej mężem był b. kongresmen Michael Huffington. Inspiracją dla stworzenia nowego działu była książka Nory Ephron, która rozwiodła się z prominentnym dziennikarzem "Washington Post" Carlem Bernsteinem. - Bardzo duża liczba osób jest albo po rozwodzie, albo rozważa wystąpienie o rozwód, albo czyta o rozwodach innych ludzi - mówiła Ephron o dziale HuffPost Divorce.

Huffington Post jest jednym z najpopularniejszych portali internetowych. Każdego miesiąca stronę odwiedza ponad 40 mln użytkowników. Liczba wizyt cały czas rośnie, podczas gdy czytelnictwo tradycyjnych dzienników w USA spada.

Więcej o: