Mec. Rogalski: "Dziennikarze "Wprost" nierzetelnie podeszli do tematu"

03.11.2010 09:08
Mecenas Rafał Rogalski

Mecenas Rafał Rogalski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Pełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej - mec. Rafał Rogalski jest zniesmaczony publikacją dziennikarzy "Wprost" na podstawie 57 akt śledztwa smoleńskiego, do których dotarli. Zdaniem pełnomocnika artykuł naraził rodziny i pełnomocników na "szereg konsekwencji prawnych".
- Ja rozumiem, że dziennikarze muszą docierać do informacji, to jest ich zawód, ale nie rozumiem dlaczego, jeśli już dziennikarze dotarli do takich materiałów, muszą o tym publicznie informować i narażać rodziny oraz pełnomocników na szereg nieprzyjemności, a zwłaszcza konsekwencji prawnych i faktycznych, polegających na tym, że dostęp do akt sprawy będzie bardzo ograniczony - mówił w Radiu Zet pełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Akta, na podstawie których "Wprost" napisał artykuł Rogalski zna. - Dziennikarze "Wprost" nie do końca rzetelnie podeszli do tematu - komentuje. Zdaniem pełnomocnika nie ma dowodów na to, że gen Błasik siedział za sterami Tu-154M. - W kokpicie mógł siedzieć, ale na pewno nie za sterami samolotu (...), a wczorajsza publikacja "Wprost" sugerowałaby, że co najmniej mógł siedzieć. Pomiędzy mógł, a siedział jest zasadnicza różnica. Brakuje materiału dowodowego, który w sposób zarówno kategoryczny jak i prawdopodobny by to potwierdzał - mówił Rogalski.

Zdaniem Rogalskiego brakuje też informacji, "na podstawie których można byłoby mówić o tym, że wersja zamachu jest realna, natomiast to wcale nie powoduje, że ta wersja nie jest badana i że została wykluczona". Co do prośby rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o spotkanie z premierem Tuskiem, Rogalski powiedział, że mają wiele powodów. - Na pewno nie jest to powód finansowy, który wskazywał premier Donald Tusk - zaznaczył pełnomocnik rodzin ofiar. - Przede wszystkim chodzi o wyjaśnienie rodzinom dlaczego śledztwo nie jest prowadzone przez wyłącznie Polskę, czy też wspólnie z Rosjanami - powiedział.

Zobacz także
Komentarze (131)
Mec. Rogalski: "Dziennikarze "Wprost" nierzetelnie podeszli do tematu"
Zaloguj się
 • tadek1300

  Oceniono 20 razy 16

  Oczywiście nie ma dowodów na to, kto siedział za sterami.. Są dowody na to, że poza obsługą samolotu, w kabinie pilotów NIE MIAŁO PRAWA być nikogo innego. A w tych warunkach samolot NIE MIAŁ PRAWA podchodzić do lądowania. Reszta to są sprawy DRUGORZĘDNE.

 • konwalia_1984

  Oceniono 15 razy 15

  Witam

  Mec. Rafał Rogalski ( papuga ), to niezły manipulator.
  Wielokrotnie czytałam wypowiedzi Rogalskiego w sprawie katastrofy w Smoleńsku.
  Zawsze mówi tylko to, co mu jest wygodne.
  Po publikacji "Wprost", jego założenia zostały mocno podważone.
  Najsmakowitsze stwierdzenie Rogalskiego to, cytuję:
  [...] Zdaniem pełnomocnika nie ma dowodów na to, że gen Błasik siedział za sterami Tu-154M. - W kokpicie mógł siedzieć, ale na pewno nie za sterami samolotu [...].

  Widocznie Rogalski siedział w kokpicie samolotu, że twierdzi [...] ale na pewno nie za sterami samolotu [...]

  Cały misternie ułożony plan działania pełnomocnika, legł w gruzach.

  Pozdrawiam
  -------------
  "Przebaczaj swoim wrogom. Jeśli nie potrafisz, to ich ignoruj. Nic ich bardziej nie potrafi rozzłościć."

 • milo_1

  Oceniono 19 razy 15

  -
  -
  Chcielibyśmy znać treść rozmowy z telefonu satelitarnego pomiędzy braćmi tuż przed lądowaniem Tu 154 w Smoleńsku....
  Białoruski wywiad jest w posiadaniu zapisu z podsłuchu, tak samo jak amerykański i rosyjski...., gdzie Jarosław miał powiedzieć do Lecha....

  "...musicie wylądować w Smoleńsku....od czego masz na pokładzie Błasika...."

  Bo to, że w ostatniej minucie z sterami samolotu siedział Błasik nie ulega wątpliwości...świadczy o tym stenogram zapisu rozmów z kokpitu...gdzie przez ostatnie 50 s lotu nie ma ani jednego słowa kpt. Protasiuka.....a alarmujące informacje cały czas "bombardowały" go do podjęcia jedynej słusznej decyzji.....jaka było "odejście"...
  Lecz, jeżeli za sterami siedzi najwyższy przełożony to jak w takich warunkach można się jemu sprzeciwić i podejmować samodzielne decyzje.....

  Jeżeli okaże się to prawdą ...to tak jak powiedział Wałęsa..... "strach pomyśleć co Jarosław powinien zrobić".....
  -
  -

 • dante_waw

  Oceniono 21 razy 15

  Mecenasowi po publikacji sypie sie teoria zamachu... no rzeczywiscie szkoda

 • cleryka

  Oceniono 21 razy 15

  Pan mecenasik knuje spiskowa teorię,jak Jemu podobny Antek. My to juz wszystko znamy,tylko Pan Mecenas z Antkiem jeszcze nie wiedzą,że Lech z Jarkiem postanowili tak lądować,żeby było jak najprędzej do Katynia...

 • gunner70

  Oceniono 22 razy 14

  Z tą twarzą kariera w Pis-e gwarantowana.

 • mer-llink

  Oceniono 18 razy 14

  Czy to nie mec.Rogalski jakis czas temu, przekraczając uprawnienia i etykę adwokacką, po zapoznaniiu się z aktami publicznie chlapał języczkiem na lewo i prawo, co w aktach jest? A teraz krzyczy "Gwałtu-rety!"?
  A zreszta może sam mec. Rogalski był teraz źródłem przecieku dla dziennikarzy, i - stosując dobrze przećwiczoną PiSią taktykę - dla odwócenia uwagi od siebie wrzeszczy "Łapaj złodzieja"?

 • z-aq

  Oceniono 17 razy 13

  Rogalski sprawia wrażenie wycofanego jakiegoś. Nieprzyjemna facjata, a jak już coś powie, to zupełna żenada.

 • peer57

  Oceniono 19 razy 13

  Ależ te Pisiory się fantastycznie dobierają, gdybym dziś 1y raz zobaczył mecenasa hahaha Rogalskiego nie miałbym chwili wątpliwości z jakiej jest opcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje