Jacek Karnowski odwołany z funkcji szefa "Wiadomości". Zastąpi go Małgorzata Wyszyńska

Jacek Karnowski odebrał dziś decyzję o swoim odwołaniu od szefowej TVP1 Iwony Schymalli - podaje "Gazeta Wyborcza". Jak dowiedziało się radio TOK FM ma go zastąpić Małgorzata Wyszyńska. Tę informację oficjalnie potwierdziła TVP.
Schymalla zapowiedziała odwołanie Karnowskiego w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" miesiąc temu.

Karnowski został szefem "Wiadomości" rok temu. Po jego nominacji główny dziennik informacyjny TVP1 stał się tubą propagandową Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie kampanii prezydenckiej, jak podkreślały inne media, "Wiadomości" były niemal sztabem wyborczym PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Karnowski wcześniej jako reporter "Wiadomości" zajmował się sprawami politycznymi. Prowadził też program "Kwadrans po ósmej" w TVP1 i poranne programy w Radiowej Jedynce. W latach 2007-2008 był szefem reporterów codziennego serwisu informacyjnego w telewizji Puls. Później został kierownikiem redakcji "Panoramy" w TVP2.

O odwołaniu Karnowskiego poinformowała dziś "Gazeta Wyborcza". Radio TOK FM dowiedziało się nieoficjalnie, że Karnowskiego na stanowisku szefa "Wiadomości" zastąpi Małgorzata Wyszyńska. Dziennikarka przez kilka lat pracowała w programie. W marcu br. została zwolniona przez Karnowskiego. Rzecznik TVP Stanisław Wojtera przekonywał wówczas, że dziennikarka "słabo wypadła w badaniach wizerunkowych prezenterów".

Czystka w TVP? Zwalniają ludzi Karnowskiego

TVP oficjalnie potwierdziła te informacje. - Nastąpiło to na wniosek dyrektora TVP1 Iwony Schymalli, która przedstawiła dziś nową szefową zespołowi Wiadomości - poinformowała telewizja. - Z Jackiem Karnowskim, kierującym dotychczas Wiadomościami, umowa o pracę została dziś rozwiązana - dodano. TOK FM podaje nieoficjalnie, że cały zespół "Wiadomości" skompletowany przez Karnowskiego został zwolniony. Wg Presserwisu, odwołana została zastępczyni Karnowskiego, Marzena Paczuska, a dzisiejsze wydanie programu przejął - od Ewy Świecińskiej - Piotr Jaźwiński. On również był zwolniony z "Wiadomości" przez Karnowskiego. Zmiana nastąpiła też w kierownictwie Jedynki - stanowisko wicedyrektora TVP 1 straciła Dorota Macieja. Jak podał Newsweek.pl, decyzję o jej odwołaniu podjął pełniący obowiązki prezesa TVP Włodzimierz Ławniczak.

O powrocie Wyszyńskiej do "Wiadomości" mówi się od kilku dni. Iwona Schymalla potwierdziła, że rozmawiała z dziennikarką na temat jej powrotu do roli prowadzącej program.

Wyszyńska przed przyjściem do "Wiadomości" była prezenterką pogody, prowadziła też "Teleekspress", programy "Bezpieczna Jedynka" i "Teraz Polonia", poranny program "Kawa czy herbata?" i "Lato z jedynką".

Więcej o mediach na Tokfm.pl

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o:
Komentarze (167)
Jacek Karnowski odwołany z funkcji szefa "Wiadomości". Zastąpi go Małgorzata Wyszyńska
Zaloguj się
 • podkarpacie55

  Oceniono 21 razy 17

  MOŻE WRESZCIE SZKOŃCZY SIĘ ERA KACZYŃSKO-GEBELSOWSKIEJ PROPAGANDY

 • tspl

  Oceniono 21 razy 17

  Super. Czemu ąz tyle trzeba było czekać. Dziennik PIS był wręcz obrzydliwy. Zamiast informacji, komentarze z rzeczpospolitej i Gazety Polskiej. Wszystko im sie porąbało...

 • zimorodek_znad_wisly

  Oceniono 20 razy 16

  Od 11 kwietnia nie oglądam w ogóle telewizji publicznej z Wiadomościami na czele. Pisowska wizja świata, służalczy Kraśko, jedyny sprawiedliwy Jarek K we wrzystkich pozytywnych newsach, kubły pomyj na rząd. Oto niezależna i wiarygodna telewizja informacyjna pod wodzą Karnowskiego and Co.

  Na pewno o wolność mediów upomni sie w Salonie Politycznym Trójki nieoceniony brat odwołanego

 • fagusp

  Oceniono 18 razy 14

  Teraz z takim CV i doświadczeniem zawodowym nadredaktor Karnowski to chyba TVTrwam poprowadzi. Szkoda żeby się zmarnowały takie "kwalifikacje" .

 • janusz114

  Oceniono 14 razy 12

  NARESZCIE!!!!!! Jeszcze tylko braciszek w "trójce" i będzie normalnie. Miejmy nadzieję....
  A, zapomniałbym: jeszcze Pospieszalski....

 • lukasiklukasik

  Oceniono 16 razy 12

  Jeden z 'niezależnych' braci będzie się na pewno skrarżył na czystkę. Ale ani słowem nie wspomni o piss-nocy mediów z grudnia 2005. Jest przecież obiektywny, jak zawsze.

 • pyffello114

  Oceniono 16 razy 12

  Brawo! Koniec z tym proPiS-owskim wyuzdaniem Karnowskiego.
  Przyszla kryska na matyska!

 • konwalia_1984

  Oceniono 14 razy 12

  Witam

  Nareszcie jakaś dobra wiadomość w dniu dzisiejszym.

  Pozdrawiam
  ---------
  "Przebaczaj swoim wrogom. Jeśli nie potrafisz, to ich ignoruj. Nic ich bardziej nie potrafi rozzłościć."

 • itsgettingcolder

  Oceniono 16 razy 12

  Odpisiać, odpisiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX