"Złodziej krzyczy: łapać złodzieja". Eksperci o ostrych słowach Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński na konferencji poświęconej strzelaninie w biurze PiS w Łodzi

Jarosław Kaczyński na konferencji poświęconej strzelaninie w biurze PiS w Łodzi

"To cytat z sytuacji, w której Chrystus umarł za grzeszników " - tak słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że zaatakowani w łódzkim biurze PiS działacze "stracili życie, czy walczą o życie" za niego - komentowali w radiu TOK FM prof. Tadeusz Bartoś z Akademii Humanistycznej w Pułtusku, i socjolog Sergiusz Kowalski.
- To formuła ofiary zastępczej - mówił o słowach Kaczyńskiego prof. Tadeusz Bartoś. - Jeśli to świadome nawiązanie, to trochę megalomańskie - dodał. - Wątek zastępstwa pojawił się już w sprawie krzyża na Krakowskim Przedmieściu, który był według Kaczyńskiego substytutem - pomnika - wtórował mu Kowalski.

"Boję się, bo jeszcze się okaże, że wzywamy do mordu"

Prezes PiS zapowiedział też, że "każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii, wszystko jedno, kto je wypowie, czy polityk, czy dziennikarz, będzie nawoływaniem do morderstw".

- Boję się, bo jeszcze się okaże, że wzywamy do mordu - skomentował Kowalski. I zacytował Jarosława Kaczyńskiego: "Każde słowo, które będzie nawiązywało do kampanii nienawiści, ktokolwiek je wypowie, to będzie wezwanie od morderstw". - To znaczy, że nie możemy nic mówić o PiS, w zasadzie nie mamy prawa krytykować PiS ani nic powiedzieć, co według Jarosława Kaczyńskiego jest niedobre dla PiSu, bo wzywać będziemy do mordu - komentował Kowalski.

Bartoś: Kaczyński ma rozrośnięte ego i mówi głupstwa

Prof. Bartoś stwierdził, że prezes PiS stosuje język zaklinania rzeczywistości: tak jest, bo ja tak oświadczam. Według profesora skojarzenia i interpretacje Jarosława Kaczyńskiego są przez niego przedstawiane jako fakty. - Jego słowa są rzeczywistością, ponieważ są wypowiedziane przez niego. To kolejny objaw jego rozrośniętego ego. A te słowa to głupstwa - komentował Bartoś.

- To są groźne głupstwa, zwyczajny szantaż, i odwracanie kota ogonem - mówił Kowalski. "Złodziej krzyczy łapać złodzieja" - wtórował mu Bartoś. Według Kowalskiego szef PiS wskazał wprost, kto jest winny: Donald Tusk. - Wszystko się kończy na Tusku. Ja jestem przerażony - mówił socjolog. Według niego Jarosław Kaczyński to "człowiek, który nie zawaha się przed politycznym wykorzystaniem czegokolwiek". - Katastrofę smoleńską. też wykorzystywał - mówił Kowalski i zwrócił uwagę, że w czasie konferencji prezes PiS nie wymienił nawet nazwisk ofiar.

Kaczyński działa jak Kościół

Obaj rozmówcy zwrócili uwagę, że Jarosław Kaczyński działa podobnie jak Kościół, który grozi posłom automatyczną ekskomuniką w nadchodzącym głosowaniu wbrew etyce katolickiej w sprawie in vitro. - Ksiądz Hoser się myli: in vitro nie ma na liście spraw, za które grozi ekskomunika. Prawo kanoniczne nie jest tak nieracjonalne - skomentował Bartoś. - Mamy tradycję półtora tysiąca lat prawa kanonicznego, które tworzyli najlepsi ludzie Kościoła. Nie może być tak, że sobie biskup powie, że jest ekskomunika, i już - dodał Bartoś.

- Mamy prawo, policję i prokuraturę, ale mamy też nowych interpretatorów prawa: polityków - dodał dr Kowalski. - To polityzacja wszystkiego, polityzacja śmierci. A gdy w PiSie przywódca rzuci hasło, to wszyscy je podchwytują - mówił Kowalski.

- W demokracji można krytykować opozycję polityczną, i w związku z tym można krytykować także Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił profesor. - To nie jest wzywanie do mordu - dodał.

Zabójstwo w biurze PiS w Łodzi

We wtorek starszy mężczyzna w łódzkim biurze PiS śmiertelnie postrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego. Ciężko ranił też Pawła Kowalskiego, szefa biura posła Jarosława Jagiełły. Policja zatrzymała napastnika. Gdy mężczyzna wtargnął do siedziby partii, miał mówić, że nienawidzi PiS, nienawidzi partii Jarosława Kaczyńskiego. Potwierdza to Czesław Telatycki, radny PiS - Mówił, że chce zabić Kaczyńskiego. Najpierw wystrzelił wszystkie naboje, potem zaatakował nożem.

Zobacz także
 • Zatrzymanie Ryszarda C. Ryszard C. przyznał się. Grozi mu dożywocie
 • Ryszarda C. najpierw przewieziono do aresztu przy ul. Smutnej, dopiero stamtąd trafił do aresztu śledczego w Piotrkowie Chciał zabić Kurskiego i Ziobrę. I Kaczyńskiego pod krzyżem
 • Strzelanina w siedzibie PiS w Łodzi "Po to mamy wolność słowa, żeby do siebie nie strzelać"
Komentarze (218)
"Złodziej krzyczy: łapać złodzieja". Eksperci o ostrych słowach Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • chwilka11

  Oceniono 43 razy 35

  Tak dokladnie jak mowia!!! Kaczynski przegraniem wyborow dostal kota!!! a po dzisiejszej sytuacij powinien dac sobie na wstrzymanie.. ale jak widac jego to nie rusza dalej obludnie nakreca bombe w stosunku do rzad!! Ten czlowiek doprowadzil do strasznej sytuacij w Polsce i medzy polakami.. psychicznie jest NIEstabilny..powinno mu sie odebrac immunitet!! zanim beda nastepne ofiary!!!Ludzie maja go dosc i jego braku rzeczywistosci!!tylko klamstwo!!

 • simonh

  Oceniono 33 razy 29

  100% racji, zlodziej czyli Kłamczynski krzyczy "łapaj złodzieja". W nakrecaniu spirali nienawiści pan Kłamczynski ma co nakmniej 90%-owy udział, reszta udziałow nalezy do jego przydupasow typu Maciarewicz,Płaszczak, Sakiewicz,Kurski,Zero,Klempa czy Bredzinski.

 • villk

  Oceniono 30 razy 26

  Panowe mają racej Pan Ka odwraca kota ogonem to dla wszytkich myślacych jest oczywiste --czas mówić prosto w oczy jak Pan Ka pól roku sieje nienawiść i posyca każdy głos dzielacy polskie spoleczeństwo to niech w obecnej sytuacji nie podnisi rąk do góry i niech nie mówi--" to nie ja to oni "..To co Pan Ka będzie teraz robił to oczywista oczywistość--bedzie machal flaga splamianą krwia i krzyczał ze w Polsce morduje się opozycje--- sugerwał bym by tego nie robił bo to w prostej drodze prowadzi do wajny domowej i eskalacji napięcia --.Chciało by si epowedzic" ciszej nad tą trumną " ale nestety Pan Ka juz wykorzytyje politycznie śmierc niewinnych ludzi... zreszta nie poraz pierwszy

 • led2007

  Oceniono 29 razy 25

  Czy można upaść niżej panie Kaczyński? Czy władza ma cenę, której byś nie zapłacił?

 • szary212

  Oceniono 30 razy 24

  Zgadzam się z Kowalskim: im mniej będziemy mówić o PIS, tym lepiej. Niech Kaczyński ze swoim kompleksem Napoleona zwariuje ze szczętem z powodu braku atencji mediów.

 • tessco66

  Oceniono 27 razy 23

  Ciekawe jak Kaczor sie teraz czuje?.. wkoncu facet zginal przez niego!! Pewno leci na prochach , za pare dni pokaza mu co sie stalo!!! nastepna "trauma" bo krok do wladzy sie nie udal!! Zalosy gnojek nakrecajacy do nienawisci miedzy nami i rzadem!! wywalic tego kretyna z pisu calkiem!!!

 • 2bankier

  Oceniono 27 razy 21

  Golym okiem widac ,ze tym zlodziejem demokracji w Polsce jest kaczor

 • washner

  Oceniono 30 razy 20

  DO Kaczego! Kto mieczem wojuje to od miecza ginie. przerzucanie odpowiedzialności na Donka zakrawa na kpinę której najwiekszy jajogłów Kaczy wymyslił dla odbudowania swojej niewiarygodnosci

 • prawdziwy_dobrze_poinformowany

  Oceniono 27 razy 19

  W końcu haczyński trafi na swojego ... niezadowolonego z jego gadek !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje