"Bielecki jest kandydatem PiS, chociaż ucieka od tego, jak może". Gronkiewicz-Waltz w TOK FM

Hanna Gronkiewicz-Waltz w Poranku Radia TOK FM

Hanna Gronkiewicz-Waltz w Poranku Radia TOK FM (Fot. Tokfm.pl)

Według kandydata PiS na prezydenta Warszawy Czesława Bieleckiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz dobrze administruje Warszawą, ale nie jest prawdziwym gospodarzem miasta. - Bielecki jest kandydatem PiS, chociaż ucieka od tego, jak może. Gdyby tak nie było, miałby swój własny komitet, a nie ma takowego - odpowiadała mu w Poranku Radia TOK FM Gronkiewicz-Waltz. - Jest kandydatem PiS, a chce w sprytny sposób z tego wybrnąć, bo wie, że rządy PiS w Warszawie to okres marazmu i pewnej nieudolności.


- Tutaj nie potrzeba wiedzy architektonicznej, trzeba umieć nawiązać kontakt z ludźmi, zorientować się czego oni oczekują i do tego wszystko dostosowywać - mówiła ubiegająca się o reelekcję prezydent Warszawy. - Najważniejsi są ludzie w każdym mieście, a architektura jest po to, żeby ludziom żyło się wygodniej i estetyczniej.- Zgodzi się pani na debatę z Bieleckim? - pytał Grzegorz Kozak. - Nie mam z tym problemu, miałam debaty z Kazimierzem Marcinkiewiczem u szczytu jego popularności, z Markiem Borowskim - odpowiadała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Nie mam żadnego problemu z debatą, pod warunkiem, że to nie będzie monolog. Nie chciałabym być paprotką i ozdobą dla Czesława Bieleckiego, który będzie monologował, a ja tworzyła tło. Sztaby ustalą warunki. To nie jest moja pierwsza debata - mówiła prezydent Warszawy w Poranku TOK FM.

Od domku dla hipopotama po metro

- Jeśli chodzi o mnie, to mam duże doświadczenia: przez dziewięć lat byłam prezesem NBP i zarządzałam dziesięciotysięczną instytucją, kiedy byłam w Londynie miałam pod sobą ponad tysiąc pracowników sześćdziesięciu narodowości, więc można sobie wyobrazić jakie to było zróżnicowanie, zarządzanie od Uralu po Warszawę - przekonywała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Tak naprawdę Warszawa jest dużą korporacją. Trzeba myśleć o zoo, żeby był domek dla hipopotama i małpiarnia - mówiła prezydent Warszawy. - To prezydent Warszawy musi się tym zajmować? - dziwił się Grzegorz Kozak. - Oczywiście, jeżeli jest program inwestycyjny, to te 16 mln zł trzeba było skądś wziąć na domek dla hipopotama - odpowiadała Gronkiewicz-Waltz.- Z drugiej strony jest ciężka infrastruktura, metro, węzły komunikacyjne. Wszystko po to, żebyśmy się w końcu odkorkowali - tłumaczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Oczywiście póki mamy środki z Unii Europejskiej, musimy się budować. Można nawet powiedzieć, że trochę za dużo tych budów zaczęliśmy, ale pamiętajmy, że do 2013 r. musimy zdążyć wydać pieniądze z UE i koniec - podkreślała prezydent Warszawy.

"Zdaliśmy egzamin z dobrego zarządzania miastem"

- Takie przykłady miast jak Gdańsk czy Wrocław pokazują, że tam, gdzie jest powyżej jednej kadencji, tam jest dużo bardziej skuteczne zarządzanie - przekonywała Gronkiewicz-Waltz. - Myśmy już jako cała ekipa zdali egzamin z dobrego zarządzania miastem - dodała.

Pojawiają się głosy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna wziąć urlop na czas kampanii wyborczej. - Nigdy nie było tak, żeby ci, którzy walczą o reelekcję brali urlopy. Skonsultowałam się ze specjalistami i powiedzieli, że to jest przywilej reelekcji - odpowiadała prezydent Warszawy. - Są też nieprzyjemne strony reelekcji: jest się jedynym kandydatem rozliczanym z tego co zrobił - dodała. I przekonywała: - Taką czystą kampanię będę prowadziła w weekendy i po godzinach, ale tak naprawdę kampanię prowadzę od czterech lat, bo miałam plan na dwie kadencje. Można więc powiedzieć, że od czterech lat jestem w stanie permanentnej kampanii - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz także
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski podczas rozpoczęcia kampanii wyborczej 2010 Gronkiewicz-Waltz ruszyła po reelekcję. Ze stacji metra
 • Czesław Bielecki na konwencji PiS Jarosław Kaczyński: stwórzmy województwo warszawskie
 • Kandydat PO do sejmiku Marek Sowa Kandydat PO do sejmiku występuje w spocie samorządowym
Komentarze (21)
"Bielecki jest kandydatem PiS, chociaż ucieka od tego, jak może". Gronkiewicz-Waltz w TOK FM
Zaloguj się
 • snooka

  Oceniono 3 razy 3

  A Hanna "Buspas" Głonkiewicz ma poparcie Wielebnego Gowina. I co z tego?

  10 lat temu popierał ją Rydzyk (w wyborach na Prezydenta RP) więc jakaś poprawa jest :)

 • gmsaxz

  Oceniono 1 raz 1

  Uważam że p. Waltz działa w Warszawie prawidłowo. To że są piekielne korki i za dużo rozpoczętych inwestycji to wynika z zaniedbań PiSu, po prostu PiS nie robił praktycznie nic więc trzeba wszystko nadrabiać. Jestem pewien, że Warszawiacy ponownie wybiorą p. Watlz. PiS nienawidzę zwłaszcza za most Północny - miał stać w 2007 roku, a ta banda nie potrafiła żadnej inwestycji w infrastrukturę rozpocząć. PiS w Warszawie to znaczy Biorę kasę i nie robię nic, Warszawiacy nie są głąbami, dwa razy w to samo g... nie wejdą

 • tadek1300

  Oceniono 1 raz 1

  Do "kochamjaktusk" .Gdybyś miał cokolwiek wspólnego z Warszawą, wiedziałbyś, ile dla Warszawy zrobił poprzednik - Muzeum Powstania Warszawskiego - i na tym koniec. Przechodząc do pałacu prezydenckiego zabrał ze sobą znaczną część magistrackich urzędników, tyle tylko że w magistracie pozostali oni jako przebywający na bezpłatnych urlopach, blokując skutecznie etaty. Niewiem skąd się u ciebie wzięła "bufetowa", bo nie ma to odniesienia do czegokolwiek , a o nadmiarze dowcipu też nie świadczy. Zgłoś się do Pietrzaka, jemu poczucie humoru spadło do twojego poziomu.

 • kochamjaktusk

  Oceniono 3 razy 1

  @antypis
  HGW, miala swoja szanse. Te porozpoczynane budowy, coraz wieksze korki, oraz rzekome inwestycje, ktorych nie widac, sa dowodem, ze bufetowa nie ma zielonego pojecie o zarzadzaniu takim duzym miastem. Zdazyla natomiast wyplaci kilkakrotnie duze premie dla swojego personelu oraz przyjela do pracy duzo wiecej pracownikow administracji niz to jest potrzebne. Oczywiscie sa to wszystko nie ludzie, ktorzy maja potrzebne kwalifikacje, ale raczej dostali te posady po linii partyjnej, podobnie jak w skali calego kraju.
  To wszystko sie dzieje oczywiscie na koszt podatnika i kontynuacja takiej haniebnej polityki jest jak najmniej pozadana dla Warszawy.

 • kochamjaktusk

  Oceniono 3 razy 1

  @sybirak
  Hipokryzji to sie on chyba nauczyl od HGW, bufetowej, ktora miala tyyyyyyyle zrobi dla Warszawiakow, tymczasem zrobila tylko wiele dla swoich kolesiow z Partii Oszustow.
  Mozy ci przypomniec, jak podczas poprzedniej kampanii wyborczej bufetowa objezdzala koscioly w Warszawie, obiecujac i blagajace, zeby tylko dostac poparcie Kosciola? Zaczela nawet, podobnie jak ryzy Klamca, chodzic do kosciola, zeby sie tam pokazac.
  Po wyborach zas, przylaczyla sie do haniebnej nagonki na Kosciol.

 • kochamjaktusk

  Oceniono 1 raz 1

  @huston
  Powinienes wrocic do szykoly, gdyz ani ortografia, ani styl, ani zawartosc tego co piszesz nie wystawiaja ci nawet przecietnego swiadectwa.

 • kochamjaktusk

  Oceniono 3 razy 1

  Ciag dalszy parszywej nagonki na PiS. Bufetowa, jak widac nie ma zadnych innych argumentow w kampanii wyborczej, jak tylko straszenie PiSem. Jej prezydentura to byl i jest jeden wielki obciach dla Warszawy. Bufetowa obslugiwala, zgodnie z dotryna Partii Oszustow swoich partyjnych kolesiow. Przypomne rowniez, ze oklamala Warszawiakow w sprawie kupcow, twierdzac, ze tereny potrzebna sa pod inwestycje, ktorych po kilku latach nadal nie widac. Walzowa swietnie dopelnia obrazu Partii Oszustow, oklamujac, obiecejac, ale jak do tej pory nic z tego nie widac.
  Podonie jak w skali calego kraju, tak i tutaj Partia Oszustow pozostawia po sobie tylko gnoj i smrod.

 • topkaz

  Oceniono 3 razy 1

  Pani Gronkiewicz -Waltz powinna zrozumieć że już czas na zmiany , stagnacja i skostniali POwcy muszą odejść, na premię ma miliony a dla pomocy społecznej pieniędzy brak. Brawo tak to potrafią, lewe konta, pobory i premie to już tradycja . KONIECZNIE CZAS NA ZMIANY !!!

 • gosc-333

  Oceniono 1 raz 1

  ha,ha .ha Hanna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje