Krasowski, Michalski, Bugaj o nowej książce Migalskiego

Marek Migalski

Marek Migalski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Mieszane odczucia wzbudza u publicystów nowa książka europosła Marka Migalskiego zatytułowana "Nieudana rewolucja, nieudana restauracja". W Bibliotece Publicznej przy Placu Konstytucji w Warszawie, z udziałem autora, odbyła się dyskusja na jej temat.
Marek Migalski mówił, że zdecydował się na pisanie o polskim życiu politycznym ostatnich pięciu lat dlatego, że właśnie w tym okresie stał się jego bardzo uważnym obserwatorem i uczestnikiem.

''I tak parę rzeczy wyrzuciłoby mnie z PiS''

- Ta podwójna rola - jak przyznaje Migalski - była dla niego poważnym wyzwaniem przy pisaniu książki. Najcięższe było to, że w trakcie pisania byłem politykiem PiS-u. Była to próba bardzo ciężka, bo samoograniczająca się, autocenzorska, a i tak parę rzeczy, które tam napisałem wyrzuciłoby mnie prawdopodobnie z PiS-u - mówi autor.

Krasowski: jest heretykiem

Publicysta Robert Krasowski uważa, że Marek Migalski w swojej oceni życia politycznego ostatnich pięciu lat jawi się jako gorący zwolennik projektu IV RP. - Z jednej strony jest heretykiem, który krytykuje założenia projektu PiS-owskiego, pokazując Tuska, jako osobę, która byłaby najbardziej wiarygodnym realizatorem IV RP i Kaczyńskiego jako człowieka, który przyłożył się do tego, że ta IV RP nie powstała - tłumaczy Krasowski.

- Z drugiej strony z pełnym fanatyzmem odtwarza projekt IV RP, jako coś co jest najbardziej wartościowym projektem politycznym ostatnich lat - dodaje Robert Krasowski.

Bugaj: pełno fałszywych tez

Książkę Migalskiego bardzo krytycznie ocenia Ryszard Bugaj. "Nieudana rewolucja, nieudana restauracja'' jest jego zdaniem ,,pełna fałszywych tez''. - Ta książka nie wzbogaca naszej wiedzy, natomiast jest uwikłana ze względu pewnie na autora w grę polityczną' - uważa Ryszard Bugaj. W dyskusji o książce europosła Marka Migalskiego, poza Robertem Krasowskim i Ryszardem Bugajem udział wzięli Ludwik Dorn i Cezary Michalski.

Marek Migalski do europarlamentu dostał się z listy Prawa i Sprawiedliwości. We wrześniu tego roku został wykluczony z delegacji PiS w Parlamencie Europejskim w związku z listem do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Migalski skrytykował w nim sposób w jaki Jarosław Kaczyński zarządza ugrupowaniem.

Komentarze (30)
Krasowski, Michalski, Bugaj o nowej książce Migalskiego
Zaloguj się
 • bad_religion

  Oceniono 13 razy 11

  Szkoda, że dopiero teraz się ukazuje, Noble dawali tydzień wcześniej.

 • opt

  Oceniono 9 razy 7

  No to teraz ma "dorobek naukowy", to i profesura się należy.Ale postsolidarnościowy pomiot.

 • wzmozony_moralnie

  Oceniono 6 razy 6

  @moki1
  "To już kolejny przypadek, po Krzywonos, kiedy okazuje sie atak na kaczyńskiego "

  ŁŻESZ! Krzywonos nie zaatakowała Kaczyńskiego. Przeciwnie!
  Kaczyński PO CHAMSKU ( czy po Kaczystowsku) zaatakował Mazowieckiego, a Krzywonos go broniła.

  Każde wasze kłamstwo o Kaczyńskich powoduje że Lech Kaczyński coraz dłlużej i dłużej będzie sie smażył w piekielnej oliwie i smole.

 • kwiecien45

  Oceniono 6 razy 6

  Bugaj krytycznie o czymś co ma związek z PiS?
  Nie wierzę.
  Chyba, że krytykuje Migalskiego za odejście od "jedynej słusznej linii partii, czyli sądów i wierzeń jej prezesa".

 • czarnaowca.3

  Oceniono 6 razy 6

  ui ui! bedzie palenie na stosie!
  egzorcysci juz szykuja narzedzia tortur....

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  Niedługo się dowiemy, że Migalski zadawał się z Kaczyńskim na potrzeby pracy naukowej... Cóż za poświęcenie!
  --
  parada karzełków

 • kassabian

  Oceniono 7 razy 5

  Komu autorytet, temu autorytet - jeszcze 3 miesiące temu waliliście bałwanka na każdy bon-mot Migalskiego, mieliście miękkie kolana jak prezentował swój polaczkowaty, kapuściany maczyzm.
  Teraz Migalski jest 'fuj' bo Nadkierownik kazali, bo Migaś został wypchany za złe słowo o spie.przonej kampanii Nadkierownika.
  Krótkie te wasze miłości, pisioki. To aby nie ejaculatio precox jest?

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 5

  "Migalski skrytykował w nim sposób, w jaki Jarosław Kaczyński zarządza UGRUPOWANIEM". Brawo, Panie Migalski, to na pewno właściwsza nazwa dla PiSu niż "partia". A jeszcze lepsze byłoby określenie "bojówka".

 • kwiecien45

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedyś byłem świadkiem takiej wypowiedzi "uczonego" o książce innego "uczonego":

  "Wprawdzie ja książki tego kolegi nie czytałem ale jak go znam to są w niej z pewnością same kłamstwa i pomówienia oraz merytoryczne i metodologiczne błędy".

  ;))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje