Banksy wyreżyserował czołówkę "Simpsonów". Mocną i prześmiewczą [WIDEO]

Czołówka najnowszego, wyemitowanego przez Fox w niedzielę, odcinka "Simpsonów" została wyreżyserowana przez Banksy'ego. Produkcja tego kultowego serialu jest w niej porównana do... pracy robotników w azjatyckich fabrykach.
Twórcy "Simsonów" często urozmaicają czołówkę serialu dodając (zwłaszcza w scenie z kanapą) nowe elementy nawiązujące np. do pory roku, świąt, tematu odcinka. Tym razem zaprosili do współpracy słynnego brytyjskiego street artowca, który w autorskiej czołówce pokazał nie tylko swoje (znane w świecie) poglądy, ale i dystans do zleceniodawcy.

By nie było wątpliwości, już na samym początku podpisał też swoją pracę:Czołówka już komentowana jest w mediach - nie tylko dlatego, że jest udana. Sukcesem producentów Foxa było samo zwerbowanie Banksy'ego do współpracy - artysta znany jest z anonimowości: jego prawdziwa tożsamość nigdy nie została oficjalnie potwierdzona, niełatwo też się z nim skontaktować.

Jak zdradza producent "Simpsonów" Al Jean, wytwórnia skontaktowała się z Banksym ws. czołówki kilka miesięcy temu - po tym, jak Jeana zainteresował wyreżyserowany przez street artowca film ("Exit Through the Gift Shop"). Choć - jak przyznaje producent - w końcowej wersji przekaz czołówki został "nieco stonowany", to współpraca z artystą przebiegała bez problemów. - Fox ma szczególną cechę: umie śmiać się z siebie - chwali swoją firmę Jean.

Rzeczywiście, reżyserom "Simpsonów" zdarzało się naśmiewać z pracy twórców innych programów stacji Fox. Jednak - jak podaje AP - pomysł na czołówkę Banksy'ego wziął się z tego, że część prac produkcyjnych nad każdym odcinkiem "Simpsonów" zlecana jest studiom w... Korei Południowej.

Więcej o:
Komentarze (4)
Banksy wyreżyserował czołówkę "Simpsonów". Mocną i prześmiewczą [WIDEO]
Zaloguj się
 • natolga10

  0

  2nana167.gliteruje.pl

 • mironiusz

  0

  nie w południowej, tylko w północnej korei! Tam powstaje większoś filmów animowanych- Zachodzni artysci tworzą tylko tzw. klatki kluczowe, a pozostałą częśc animacji rysują pieczołowicie północno-koreańskie rączki...brzmi dośc nie prawdopodobnie, ale tak właśnie powstaja bajki dla dzieci..

 • sid_6.8

  0

  małe żółte robociki napędzane ryżem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX