Sondaż: partia Palikota w Sejmie, mocne SLD

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w ten weekend, to na Platformę Obywatelską głosowałoby 38 procent Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 27, 3 procent. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskałby 14, 4 procent głosów. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż Instytut Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia. Z badania wynika, że do Sejmu weszłaby też partia Janusza Palikota.
Ruch Poparcia, o ile przekształci się w partię polityczną, może liczyć na 5, 1 proc. poparcia. To pierwszy wynik sondażowy, który daje zwolennikom Janusza Palikota miejsca w Sejmie. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskałoby 4, 7 procent głosów. Frekwencja wyniosłaby 56 procent.Sukces kongresu. Palikot "skubie" PO

Prezes Instytutu Marcin Duma zwraca uwagę na wzrost poparcia dla Ruchu Janusza Palikota. W ubiegłym tygodniu było to 3, 8 procent, teraz nieco ponad 5 procent. Możemy zatem powiedzieć, że kongres Palikota był udany. Wynik nie uwzględnia pierwszych przejść polityków PO. W piątek klub Platformy na rzecz Janusza Palikota opuścił Kazimierz Kutz. - Każde przejście osoby cieszącej się poważaniem - mówi politolog - będzie miało wpływ na wyniki Ruchu Palikota.

Zdaniem prezesa Dumy, na wzroście popularności partii Palikota będzie traciła przede wszystkim Platforma Obywatelska. Elektorat lewicowy, który nie poszedł za Markiem Borowskim, nie pójdzie za Januszem Palikotem. W opinii politologa dla młodych sojaldemokratów Palikot jako przedsiębiorca, nie będzie wymarzonym liderem politycznym. Notowania Prawa i Sprawiedliwości nie zmieniły się od ubiegłego tygodnia. Cały czas oscylują w granicach 27-28 procent, co oznacza, że ruchy na scenie politycznej nie mają na PiS większego wpływu - uważa Marcin Duma. Dodaje, że druga pozycja w sondażach może tę partię zadowalać, ale nie da jej wygranej w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Sondaż przeprowadzono telefonicznie na grupie 1091 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0, 95.

Więcej o:
Komentarze (106)
Sondaż: partia Palikota w Sejmie, mocne SLD
Zaloguj się
 • gaskabalbina

  Oceniono 25 razy 21

  Z sondażu przeprowadzonego przez Nasz Dziennik i Radio Maryja PiS 99,9% PARCIA na Sejm

 • utracjusz79

  Oceniono 26 razy 20

  nigdy wiecej kaczyzmu.

 • fury11

  Oceniono 21 razy 19

  Kaczyński i Fotyga przed Trybunał Stanu za działanie na szkodę Polski!

 • alicja_diablica

  Oceniono 24 razy 18

  Po założeniu partii przez Palikota poparcie to wzrośnie do 8 - 12 %.
  Wielu ludzi dotychczas nie głosujących i nie mających na kogo wskazać, zagłosuje na Palikota.
  I bardzo zdziwią się niektórzy liderzy partii.
  Możecie się już zacząć bać.

  Szkoda tylko, że jest jeden Palikot a nie ma co najmniej 3 Palikotów w jednej partii.

  Jeden Palikot tak narozrabiał, że teraz poszczególne partie zastanawiają się ile stracą poparcia w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych na korzyść partii Palikota.

  " Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom. " (K. I. Gałczyński)

 • 55_latek

  Oceniono 22 razy 18

  Nareszcie będę głosował za a nie przeciwko.

 • bargiel1

  Oceniono 26 razy 18

  popieram pana palikota, o niebo bardziej niż wojtyłę karola

 • drentfyharry

  Oceniono 20 razy 16

  Porażające 27,3% skrajnych idiotów................

 • al48

  Oceniono 20 razy 16

  Nigdy nie zagłosuję na SLD Napieralskiego-Plastusia i mało inteligentnego prostaczka. Wolę intelekt Palikota.

 • attina3

  Oceniono 18 razy 16

  Brawo Palikot, pocieszajacym jest, ze coraz wiecej rodakow przejzalo na oczy i pragnie rozwoju naszego kraju!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX