"Najpierw zamroźcie swoje przywileje". Tusk odpowiada publicystom

27.09.2010 23:07
Donald Tusk w programie Tomasza Lisa

Donald Tusk w programie Tomasza Lisa (Fot. TVP2)

Donald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP2 uspokajał, że rząd walczy z zadłużeniem państwa. Nie ma jednak zamiaru słuchać rad ekonomistów i dziennikarzy, którzy nawołują do głębokich reform. Zaatakował ich nawet. - To ja mówię: zamroź sobie swój przywilej 50 proc. kosztów uzyskania przychodu - tak odpowiedział publicyście, który proponuje zamrożenie rent i emerytur.
Komentarze (247)
"Najpierw zamroźcie swoje przywileje". Tusk odpowiada publicystom
Zaloguj się
 • aa_6

  Oceniono 36 razy 20

  Świetny wywiad. Sprostał polityk i sprostał dziennikarz. Zgadzam się z D. Tuskiem, że ktoś, kto proponuje zamrożenie waloyzacji rent i emerytur, a ma 50% kosztów uzysku, niech najpierw zrezygnuje z tego przywileju. Sama korzystam z tego przywileju od początku, więc pewnie trochę bym odczuła jego utratę, ale zgodzę się na nią, byle rząd nie zamrażał waloryzacji głodowych rent i emerytur.

 • yani-51

  Oceniono 35 razy 17

  Tusk nie pasuje PiS bo nie daje sie zastraszyc i
  oglupic,ma swoje zdanie i jest po prostu,,,
  w porzadku gosc,,,,
  ,czego niestety nie da sie powiedziec o ,z a d n y m z braci Kaczynskich..

 • wicur

  Oceniono 18 razy 14

  Moze by tak zaczac ciecia na poziomie, powiedzmy, dyrektorskim? szczegolnie w administracji panstwowej?

 • ku.klux.kler

  Oceniono 10 razy 10

  Czy wspomniana ustawa to zerwanie Konkordatu z Watykanem? Bo tylko wtedy można zatrzymać spiralę zadłużenia. 10.000.000.000 rocznie dla Kościoła to potworne obciążenie budżetu i naszej cierpliwości.

 • ww-77

  Oceniono 20 razy 10

  Ciekawe, czemu Lis nie zapytał o 50 tysięcy urzędników, których przybyło w ciągu ostatniego roku.

 • q-ku

  Oceniono 18 razy 10

  dziennikarze, jak wszyscy "twórcy" maja koszt uzyskania przychodu 50% - czyli płacą 10% podatku a nie 20 - w przybliżeniu - jak wszyscy w Polsce inni frajerzy

 • murti_h

  Oceniono 16 razy 10

  no i co, nie macie z kim poujadać? a niech wam sie przysni wielka kaczka nadziewana muchomorami.

 • turbo-liberal

  Oceniono 17 razy 9

  Ciekawe, czy pan Tomasz, (ksywa 100 kafli na miesiąc), też ma takie przywileje? Ale pewnie tak :)

 • minimi111

  Oceniono 8 razy 8

  @spider78
  Głosowanie na PO, wobec zagrożenia rządami PiS to dla mnie patriotyczny obowiązek. Przyznaję, wielopostaciowe PO odbija mi się po tym wykładzie filozofii trwania, a zwłaszcza po sprawie Radziszewskiej, czkawką, ale wolę tę czkawkę niż wymioty i krwawą biegunkę po PiS.
  No cóż- ja się pod tym podpisuję dwoma rączkami i nóżkami. Co prawda sprawa Radziszewskiej ani mnie ziębi ani grzeje, ale Prezes nie daje mi szansy na dokonanie jakiegokolwiek wyboru. Ponieważ jedyną opcją, żeby zatrzymać rozszalałego Prezesa jest głosowanie na PO to na nich głosuję. To jest największy grzech PIS- zostawia mnie w sytuacji bez wyjścia. Nie zastanawiam się jak może być jeszcze lepiej, czy w ogóle lepiej tylko jak zagrodzić drogę wariatom. Gdyby PIS był Kluzik-Rostkowską byłaby normalna alternatywa a tak......... eh

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje