Polska prokuratura zajmie się wypadkiem autokaru pod Berlinem

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie formalnie przejęła śledztwo w sprawie katastrofy autokaru pod Berlinem od prokuratury w Stargardzie Szczecińskim. W katastrofie zginęło 13 osób, a 29 zostało rannych.
Wczoraj śledztwo ruszyło już w niemieckiej prokuraturze.

Rzeczniczka szczecińskiej Prokuratury Okręgowej Małgorzata Wojciechowicz powiedziała, że od wczoraj w Niemczech jest polski prokurator, który spotkał się z przedstawicielami tamtejszych służb. Chodziło o uzgodnienia, dotyczące pomocy prawnej i współpracy w tej sprawie. Małgorzata Wojciechowicz powiedziała, że postępowanie szczecińskiej prokuratury jest uzależnione od ustaleń niemieckich organów ścigania, gdyż to na terenie Niemiec zdarzyła się katastrofa. Kiedy tylko będzie to możliwe, prokuratorzy przesłuchają świadków wypadku.

Polski autokar wczoraj przed południem został zepchnięty z jezdni przez wjeżdżający na autostradę samochód osobowy marki mercedes. Autokar uderzył w przęsło wiaduktu.

Zginęło 13 osób, a 29 zostało rannych, w tym 15 ciężko.

Czytaj specjalny raport Gazeta.pl o wypadku.

Komentarze (22)
Polska prokuratura zajmie się wypadkiem autokaru pod Berlinem
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 2 razy 2

  czy rodziny ofiar dostana takie zapomogi jak rodziny z katastrofy smolenskiej?? czy zycie innych Polakow jest warte wiecej a drugich mniej ?

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 4 razy 2

  w artykule jest celowe wprowadzenie czytlenika w bląd !!

  POLSKA PROKURATURA NIE PRZEJMUJE ZADNEGO SLEDZTWA TYLKO PROWADZI ROWNOLEGLE !! BO INFORMACJE NA TEMAT TEGO ZDARZENIA MA TYLKO Z TELEWIZJI !!! POLICJA POLSKA NIE MA JURYSDYKCJI W RFN I NIE MOZE TAM DZIALAC, WIEC SLEDZTWO BEDZIE PROWADZONE NA PODSTAWIE MATERIALOW POLICJI NIEMIECKIEJ, KTORA JAK ZAKONCZY SLEDZTWO TO PRZESLE JE POLAKOM CZYLI DOKLADNIE TO SAMO CO W SMOLENSKU. KONIEC I KROPKA.

 • white-house

  Oceniono 4 razy 2

  Rzad Tuska powinien oddac prowadzenie sledztwa Niemcom. Tragedia miala miejsce na terenie Niemiec. W odroznieniu do sledztwa smolenskiego, przynajmniej dowiemy sie co bylo przyczyna tragedii.

 • glos_europy

  Oceniono 1 raz 1

  Jakby autokarem jechał Kaczyński i Walentynowicz, to by polska prokuratura śledztwa przejąć nie mogła.

 • joz_ef

  Oceniono 1 raz 1

  Tu mogła a tam nie !

 • bartpl0

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego Polska a nie Niemiecka?!
  W podobnych przypadkach śledztwo zawsze prowadzi kraj w którym doszło do wypadku (np. Rosja).

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 1 raz 1

  masz racje - pomylilem sie. cloudynek

 • cloudynek

  Oceniono 1 raz 1

  @huston_mamy_problem

  Trop słuszny, tylko nie doczytałeś. Śledztwo przejmie Prokuratura Okręgowa w Szczecinie od Prokuratury Rejonowej w Stargardzie Szczecińskim. O przejmowaniu od Niemców ani słowa i słusznie, bo nie ma takiej możliwości. Dokładnie tak jak w sprawie smoleńskiej. Postępowanie prowadzą organy państwa na terenie którego doszło do zdarzenia. Tak więc nikt nikogo w błąd nie wprowadza.

 • kashubianin

  Oceniono 1 raz 1

  @mazurek111: aby twoje ciemne komurki popracowaly, jeszcze pare pytan cd. wypadku: czy samochod, ktory zepchnal autobus polski, czy to niebyla czasami czarna wolga rosyjskich sluzb specialnych lub sluzb dyplomatycznych? cos mi malo o tym mowia, a przeciesz niemcy maja slabosc do rosjanow. niewiem czy westerwelle i merkel niewiedzieli o tym zamachu, polska prokuratura powinna to zbadac. przy pomocy kongresu polakow w stanach. a wasz wielki Führer JaroSSlaw powinnien osobiscie postawic krzyz na autobanie, gdzie zrobiono zamach na polakow, na to narazie wszystko wzkazuje. i niech mi ktos udowodni ze jest inaczej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX