Szwedzkie media wytykają Kurskiemu: "Głosował przeciw Irance". Kurski: Pomyliłem głosowania

10.09.2010 11:37
Europoseł PiS Jacek Kurski

Europoseł PiS Jacek Kurski (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Jacek Kurski jako jedyny z Parlamentu Europejskiego zagłosował przeciwko rezolucji, w której eurodeputowani stanęli w obronie Iranki skazanej na ukamienowanie za cudzołóstwo - wytykają skandynawskie media. - Pomyliłem głosowania. Sprostowałem swój głos - tłumaczy reporterowi TOK FM Kurski.
O sprawie napisała nam czytelniczka TOK FM, Ewa.

Deputowani nad rezolucją głosowali w minioną środę. Wezwali w niej parlament Iranu do wprowadzenia zakazu śmierci przez ukamienowanie i zażądali od rządu w Teheranie wstrzymania egzekucji m.in. na 43-letniej Sakineh Mohamadi Asztiani, matce dwójki dzieci. Irański sąd skazał kobietę za zdradę małżeńską, a także współudział w zabójstwie męża. Jeszcze tego samego dnia władze Iranu ogłosiły, że kara śmierci orzeczona wobec Asztiani została zawieszona.

Europejska rezolucja została przyjęta prawie jednomyślnie. Przeciwko niej był tylko jeden deputowany. To - jak wytknęły skandynawskie media - Jacek Kurski. Na swoich stronach internetowych wspomniała o tym m.in. szwedzka telewizja SVT. Z kolei norweski kanał telewizyjny "Nyhetskanalen" poinformował, że Kurski miał za to być potępiony przez pozostałych deputowanych.

Kurski: Po 30 sekundach sprostowałem głos

Jacek Kurski zapewnił jednak reportera TOK FM, że doszło do jego pomyłki. - Pomyliłem głosowania. Po 30 sekundach sprostowałem [głos - red.] - pisze Kurski w przesłanym do reportera TOK FM sms-ie.

Na dowód są protokoły z głosowania w Parlamencie Europejskim. - Eurodeputowany Jacek Kurski rzeczywiście wniósł poprawkę do tego głosowania - potwierdza też biuro prasowe Parlamentu Europejskiego. Kurski swój głos sprzeciwu zamienił na głos poparcia rezolucji w sprawie Iranki.

Coś Cię poruszyło i zainteresowało? Prześlij nam newsa, informację, komentarz>> Najciekawsze maile nagrodzimy!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (278)
Zaloguj się
 • howlin_wolf

  0

  Obowiązkowy egzamin z angielskiego dla kandydatów na europosłów i po problemie.

 • 1andre2

  0

  Europoseł nadaje się tylko do TVN-"Kawa na ławę" z Kłopotkiem Kaliszem Rejmanowskim- nigdzie dalej.

 • retropercepcje

  0

  Pan Kurski zdaje sie bardzo rozkojarzony taki.... skupic sie nie moze, glosowania mu sie myla... i to nie pierwsze, z tego co pamietam...

  Podziwiam ludzi, ktorzy wytrwale kompromituja sie dzien po dniu.
  Trza miec sile i samozaparcie.

 • docent67

  Oceniono 1 raz 1

  Jakim tłukiem trzeba być aby nie nauczyć się za 130 tys. zł miesięcznie ze jeden przycisk to Tak (słoma) drugi Nie (siano) -tego trzeciego Wstrzymuję się nie dotykać (objęcie umysłem trzech przycisków przekracza możliwości percepcyjne p-Osłą z Pis-du) ? Odp. Trzeba byś z PiS-du. Nie cierpię Giertych ale raz już fajnie z trybuny sejmowej pokazał jakim to kłamcą jest Kurski- też chodziło o głosowania.

 • zendafun

  Oceniono 1 raz 1

  Ależ to jest kretyn. Z drugiej strony, jakie pomylił. Zachowanie wpisuje się w obecną politykę pisu. Większość Polaków też by z ochotą, ukamienowali.

 • drupal

  Oceniono 2 razy 2

  nie było prezesa i nie miał kto powiedzieć jak głosować.
  w dodatku wszystko w jakichś niezrozumiałych językach, jakby nie mogli w tym parlamencie normalnie po polsku.
  no to się pisiaczek zakapućkał...

 • as

  Oceniono 1 raz 1

  Tupot białych mew dokuczył wielce szanownemu europosłowi Kurskiemu. Jak w podstawówce wybrałem odpowiedź, że 2x2=5 dostałem pałkę.

 • dr_rybak

  Oceniono 3 razy 3

  Gratuluje Europosle, gratuluję... Należy kamieniowanie wprowadzić w Polsce. Prezes już wskazał od kogo zacząć...
  Zamiast głupio się tłumaczyć wypadałoby zająć się poważnie obowiązkami wynikającymi z mandatu, a nie jątrzyć w Polsce, bo NIC INNEGO Pan nie potrafi...

 • apparent

  Oceniono 1 raz 1

  A niby taki mądrala

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje