Pielgrzymka ZUS na Jasną Górę za pieniądze z funduszu socjalnego

03.09.2010 13:42
Jasna Góra

Jasna Góra (Fot. Grzegorz Skowronek / AG)

12 wrześnie pracownicy ZUS pojadą na Jasną Górę w ramach pielgrzymki finansowanej za pieniądze z funduszu socjalnego. Związkowcy twierdzą, że to na zaproszenie pracodawcy. Prezes ZUS z kolei, że zaproszenie dostał od pracowników
- Prezes ze związkami zawodowymi ZUS doszli do wniosku, że najlepszym przeznaczeniem środków z funduszu socjalnego tej instytucji będzie zorganizowanie pielgrzymki. Wynajmują 80 autobusów w całej Polsce i będą wędrować na Jasną Górę - ujawnia na antenie TOK FM treść listu jednego z czytelników Polityki Joanna Solska.

Te informacje potwierdziła w rozmowie z reporterem TOK FM Beata Wójcik, prezes Związku Zawodowego Pracowników ZUS. - Propozycja była ze strony pracodawcy. Myśmy wyrazili na to zgodę. Wszystko było uzgadniane z organizacjami związkowymi - przyznaje Beata Wójcik.

Co innego twierdzi jednak biuro prasowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Zaproszenie nie wyszło od pana prezesa. To inicjatywa samych pracowników - podkreśla Jacek Dziekan. - Zawiązali komitet organizacyjny i zaprosili do wyjazdu na pielgrzymkę prezesa ZUS - dodaje.

"Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem"

- Padła propozycja, żebyśmy udali się na pielgrzymkę ze sztandarem - twierdzi jeden ze związkowców w rozmowie z reporterem TOK FM. - Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem - dodaje. - Ten komitet organizacyjny został powołany właśnie przez niego - mówi nieoficjalnie członek zarządu jednego ze związków zawodowych.

- Grono osób wybierających się na pielgrzymkę jest duże, dlatego zabiegamy także o to, by pojechał na nią prezes ZUS - wyjaśnia na antenie TOK FM Irena Tetlak, jedna z organizatorek wyjazdu do Częstochowy. - To bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie - dodaje.

- To inicjatywa pracowników i cały wyjazd pokrywany jest li jedynie ze środków pracowniczych - podkreśla Tetlak. - Pielgrzymka finansowana jest z pieniędzy z funduszu socjalnego - przyznaje z kolei Jacek Dziekan z biura prasowego ZUS.

Sam prezes ZUS, Zbigniew Derdziuk nie komentuje sprawy. Wiadomo, że wybiera się na pielgrzymkę 12 września. A razem z nim blisko 3,5 tys. pracowników ZUS z całej Polski.

Komentarze (91)
Pielgrzymka ZUS na Jasną Górę za pieniądze z funduszu socjalnego
Zaloguj się
 • marian391

  Oceniono 10 razy 10

  Kiedy w końcu będzie normalnie i wiara stanie się sprawą prywatną!

 • omertahistoriamafii

  Oceniono 9 razy 9

  A w sumie niech idą - może ich bozia weźmie żywcem do siebie i zdejmie ciężar utrzymania darmozjadów, ignorantów i niedouków bez pojęcia o zarządzaniu. ;)

 • funny5

  Oceniono 13 razy 9

  Ale obciach

 • ulwefa

  Oceniono 8 razy 8

  Niestety nie ma odważnego w każdym kolejnym rządzie, który by rozpędził (sprywatyzował) tego molocha, bo te kilkadziesiąt tysięcy pań i panów, których jedynym zmartwieniem jest to, co dzisiaj zjeść na lunch, czy odpowiednie posłodzenie herbaty, spokojnie ciągnących do emeryturki i nie ponoszących żadnej urzędniczej odpowiedzialności, stanowi dość pokaźny odsetek gniewnego elektoratu, który przy objęciu we władanie tej firmy przez LICZĄCE dochody przedsiębiorstwa, znalazłoby się na bruku... Niestety ZUS to za gorący kartofel dla naszej przeszłej, teraźniejszej i przyszłej władzy...

 • bumerang-3

  Oceniono 8 razy 8

  Skoro prezes ZUS i jego pracownicy są "tak bardzo religijni" dlaczego nie udadzą się z pielgrzymką tak jak cała reszta wierzących - "z buta"????!!! Co, nie wypada mieszać się z zasuwającym na nich plebsem? Jak już ktoś zaczął drążyć ten temat warto poinformować nas jaką trasą prze... jeżdżać będzie ta "pilegrzymka, w ilu i jakich hotelach(*******) odbywać się będą "nabożeństwa" itd itp. Wysokość "ofiary" płatników składek ZUS za to swoiste wyznanie "wiary" też byłaby interesująca. W końcu warto wiedzieć ile ubędzie nam z funduszu emerytalnego

 • antykkk

  Oceniono 8 razy 8

  Czyli państwowa pielgrzymka, tzn. służbowo polityczna, kolaboracyjna wycieczka autokarowa.
  Za 20 lat (chyba szybciej) gdy okupant zostanie wygnany z tego kraju, okaże sie ze nikt nie chodził na pielgrzymki, czy do koscioła. Tak jak nikt nie należał do PZPR ZSMP ORMO itp (ci sami)

 • henryk-sikora

  Oceniono 8 razy 8

  Proponuje podnieść składki na ZUS, aby pracownicy udali się w następnym roku w mersedesach:).

 • nufatek

  Oceniono 8 razy 8

  widac z zusem bardzo zle pozostaly tylko modly

 • dobrasekta

  Oceniono 8 razy 8

  Jak te 80 autobusów będzie spadać z jakiejś skarpy - nikt nie będzie po nich płakać. Zamiast żałoby narodowej będzie II święto wolności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje