Pielgrzymka ZUS na Jasną Górę za pieniądze z funduszu socjalnego

03.09.2010 13:42
Jasna Góra

Jasna Góra (Fot. Grzegorz Skowronek / AG)

12 wrześnie pracownicy ZUS pojadą na Jasną Górę w ramach pielgrzymki finansowanej za pieniądze z funduszu socjalnego. Związkowcy twierdzą, że to na zaproszenie pracodawcy. Prezes ZUS z kolei, że zaproszenie dostał od pracowników
- Prezes ze związkami zawodowymi ZUS doszli do wniosku, że najlepszym przeznaczeniem środków z funduszu socjalnego tej instytucji będzie zorganizowanie pielgrzymki. Wynajmują 80 autobusów w całej Polsce i będą wędrować na Jasną Górę - ujawnia na antenie TOK FM treść listu jednego z czytelników Polityki Joanna Solska.

Te informacje potwierdziła w rozmowie z reporterem TOK FM Beata Wójcik, prezes Związku Zawodowego Pracowników ZUS. - Propozycja była ze strony pracodawcy. Myśmy wyrazili na to zgodę. Wszystko było uzgadniane z organizacjami związkowymi - przyznaje Beata Wójcik.

Co innego twierdzi jednak biuro prasowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Zaproszenie nie wyszło od pana prezesa. To inicjatywa samych pracowników - podkreśla Jacek Dziekan. - Zawiązali komitet organizacyjny i zaprosili do wyjazdu na pielgrzymkę prezesa ZUS - dodaje.

"Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem"

- Padła propozycja, żebyśmy udali się na pielgrzymkę ze sztandarem - twierdzi jeden ze związkowców w rozmowie z reporterem TOK FM. - Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem - dodaje. - Ten komitet organizacyjny został powołany właśnie przez niego - mówi nieoficjalnie członek zarządu jednego ze związków zawodowych.

- Grono osób wybierających się na pielgrzymkę jest duże, dlatego zabiegamy także o to, by pojechał na nią prezes ZUS - wyjaśnia na antenie TOK FM Irena Tetlak, jedna z organizatorek wyjazdu do Częstochowy. - To bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie - dodaje.

- To inicjatywa pracowników i cały wyjazd pokrywany jest li jedynie ze środków pracowniczych - podkreśla Tetlak. - Pielgrzymka finansowana jest z pieniędzy z funduszu socjalnego - przyznaje z kolei Jacek Dziekan z biura prasowego ZUS.

Sam prezes ZUS, Zbigniew Derdziuk nie komentuje sprawy. Wiadomo, że wybiera się na pielgrzymkę 12 września. A razem z nim blisko 3,5 tys. pracowników ZUS z całej Polski.

Komentarze (91)
Zaloguj się
 • arwena221

  Oceniono 1 raz 1

  elko 21 i pare innych osob jestes jak widze puściutka i chyba nigdzie nie pracujesz bo nic o zyciu nie wiesz. W każdej firmie jest fundusz socjalny i to normalne, że każdy wykorzystuje to na swoj sposó, w mojej firmie też są wycieczki i co w tym zlego. Kurcze nie wierze ze takie pustaki jak elko 21 mają komputer. A widział kto aby budowac jakis budynek obskurny. Każdy jest piękny jak nowo postawiony

 • ass1310

  Oceniono 2 razy 2

  ale wy ludzie jesteście nienormalni!!!!
  Zusowcy to zwykli ludzi, pracują za marne grosze i wcale nie jest ich winą, że pracują w takiej instytucji, która zawsze jest narażona na krytyczne komentarze. Jak każdy zakład posiadają fundusz socjalny,z którego mogą skorzystać. Nie widzę w tym nic dziwnego, że wybiorą się na jakąś wycieczkę...to normalne...jednak niektórzy, że tak powiem mało inteligentni ludzie, którzy wypisują takie beznadziejne komentarze jak poniżej typu że to żenada, wstyd itp. zawsze się czegoś doczepią, zamiast popatrzeć na siebie jakie ograniczone mają myślenie...i co się dziwić, że Polska jest taka a nie inna, skoro tacy analfabeci, nie znający się na niczym, czepiają się innych.

 • scypio72

  Oceniono 1 raz 1

  Ile jeszcze wody musi upłynąć żeby ten naród zrozumiał że to co dobre dla Watykanu ( nawet jak tam siedział JPII) nie zawsze jest dobre dla Polski. Co się musi stać żeby ludzie zrozumieli że kapłan to nie bóg. Patrz przykład prymasa Belgii który kłamał przed kamerami że nie wiedział nic o molestowaniu przez biskupa. A nagrania mówią coś innego. I mówi że ofiara ma prosić o wybaczenie biskupa-pedofila.Bo każdego trzeba bronić. Kosciół dostał w tym roku ok 700 mln zł od UE.

 • scypio72

  Oceniono 2 razy 0

  “Nieważne, jaka będzie Polska, biedna czy bogata, ważne by była katolicka” - powiedział kiedyś pewien polityk. Nie ważne czy będzie na emerytury czy nie ale ZUS musi być katolicki.
  To się wpisuje w pewną całość. Daj katolikowi ( obojętne czy proboszczowi czy biskupowi albo parafianinowi ) palec a zabierze ci rękę.

 • doromik

  Oceniono 2 razy 2

  Czy oni płacą składki na ZUS? Czy ZUS to jest dochodowa firma. Jakie mają zyski? Ile podatku odprowadzają?

 • elko21

  Oceniono 4 razy 2

  80 autokarów x c.40 osób, w tym sam szefunio - oto intelektualna JELITA instytucji w europejskim kraju - jadą modlić się o cud (rozumu zabrakło już dawno) - i to oni "dbają" o nasze "być albo nie być" !!!!! ŻENADA - OBCIACH - WSTYD !!! RATUNKU !!!!!!

 • angulem

  Oceniono 4 razy 2

  Ten cały Derdziuk niech uda się najpierw do lekarza po kompres na swój łeb! Przecież to sa pieniądze podatników, a do Częstochowy niech jadą za swoje prywatne pieniądze! Derdziuk jak juz dobrnie na Jasna Gore plackiem lezec na czuwaniu 24h.

 • mredziu

  Oceniono 2 razy 0

  Może w końcu ten cholerny ZUS przestanie z pieniędzy ubezpieczonych budować swoje hipersiedziby,a zacznie wreszcie budować kościoły i pomniki.

 • prezesikok

  Oceniono 4 razy 2

  na pewno dostali rozgrzeszenia za krzywdę na ludziach ! i to się nazywa oszczędność !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje