Nowa partia Palikota? Nowak: To byłaby dla niego śmierć polityczna

Karolina Opolska
27.08.2010 , aktualizacja: 27.08.2010 11:41
A A A Drukuj
Sławomir Nowak Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta Sławomir Nowak
- Nie ma problemu alternatywy politycznej, którą chciałby budować Janusz Palikot, bo ona jest bez przyszłości - mówił w Poranku Radia TOK FM Sławomir Nowak, PO. - Nawet gdyby chciał się na taki krok poważyć, to jest to dla niego śmierć polityczna. On jest zbyt inteligentnym, mądrym człowiekiem, żeby sobie z tego nie zdawać sprawy - dodał.
Czy partia Palikota ma szansę na sukces? [GŁOSUJ]

We wrześniu Platforma Obywatelska będzie się zajmować wnioskiem o wykluczenie Janusza Palikota z PO. Czy Palikot powinien zostać wyrzucony z partii? - Nie, nie powinien. Trzeba zmierzyć rozmiar winy i dostosować stosowną karę czy przyjąć stosowne środki - odpowiadał Sławomir Nowak. - Nie sądzę, żeby kara w postaci wyrzucenia z naszej wspólnoty była adekwatna do aktywności i działalności Janusza Palikota - przekonywał poranny gość TOK FM.

- Czy należy pan do obozu Palikota i poszedłby pan z nim tworzyć partię, jeśli zostałby jednak wykluczony? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - Nie identyfikuję takiego obozu Palikota w PO. Nie należę do żadnego obozu, jestem człowiekiem Platformy, czuję się z nią bardzo emocjonalnie związany - zapewniał Sławomir Nowak.

"Mam do Palikota jedną pretensję"

Janusz Palikot sugerował, że Lech Kaczyński miał alkohol we krwi podczas lotu do Smoleńska, co okazało się nieprawdą. - Czy to nie jest skandal, że PO nadal firmuje jego poczynania? - pytała Dominika Wielowieyska. - Są sytuacje, w których niektóre słowa budzą absmak, ale w takiej rzeczywistości żyjemy - odpowiadał Nowak. - Dlaczego zżymać się wyłącznie na Janusza Palikota, a puszczać mimo uszu zachowania Joachima Brudzińskiego czy nawet Jarosława Kaczyńskiego i ich skandaliczne wypowiedzi i insynuacje - oburzał się poseł PO. I dodał: - Już nie będę wspominał krwi na rękach premiera Tuska czy ruskich trumien. To są wypowiedzi, moim zdaniem, dużo bardziej gorszące i szkodzące jakości życia publicznego w Polsce, niż pojedyncze wyskoki Janusza Palikota - mówił Sławomir Nowak.

- Mam do Palikota konsekwentnie jedną pretensję, że jego zbyt ekspresyjna forma wypowiedzi przykrywa treść - mówił Nowak. I tłumaczył: - On bardzo często mówi o rzeczach, na które warto zwrócić uwagę, ale przerysowanie jego wypowiedzi sprawia, że treść schodzi na dalszy plan i forma staje się głównym aktorem. I to forma jest głównym obiektem krytyki, nie treść. Warto się odnosić do problemów, na które zwraca uwagę Janusz Palikot - apelował Sławomir Nowak.



Abp Głódź domaga się przeproszenia Lecha Kaczyńskiego. "To szantaż emocjonalny"

Metropolita gdański, abp Sławoj LeszekGłódź, chce aby politycy przeprosili Lecha Kaczyńskiego "z którego szydzono i kpiono" . - Czy przeprosi pan Lecha Kaczyńskiego za wszystkie obraźliwe słowa, jakie wypowiedział pan pod jego adresem? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - Nie przypominam sobie żadnych obraźliwych słów pod adresem Lecha Kaczyńskiego z mojej strony - odpowiadał Sławomir Nowak. Co z porównaniem do Shreka? - To nie było obraźliwe i będę to konsekwentnie powtarzał. Jeśli ktoś zna ten film to wie, że to raczej było ciepłe porównanie, rzeczywiście dość złośliwe, ale niestety taka jest polityka - przekonywał poseł PO.

- Nikt też dzisiaj, po tragedii smoleńskiej, nie przeprasza Andrzeja Przewoźnika za haniebne zarzuty pod jego adresem o potencjalną współpracę ze służbami PRL - przypomniał Nowak. - Nikt nie przeprosił innych ofiar tej katastrofy, jak Sebastiana Karpiniuka czy Grzegorza Dolniaka, którzy bardzo często również padali ofiarą brutalnych ataków ze strony PiS - zauważył gość TOK FM. - PiS, niestety również część duchowieństwa, stosuje szantaż emocjonalny. To nie jest fair w takiej sytuacji - mówił Sławomir Nowak w TOK FM.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (13)

  • r.maszkowski

    Oceniono 2 razy 2

    Palikot ma szansę utworzenia od lat oczekiwanej niereligijnej partii prawicowej. Chociaż z jego deklaracji wynika, że skłania ku lewicy. Niezależnie w którą pójdzie stronę ma szanse na sukces i jego ocena, że zdobędzie 5 do 15% głosów jest realistyczna.

    Nie wiedziałem, że Nowak porównał Shreka do L. Kaczyńskiego. Bardzo nieładnie. Właściciele praw autorskich do tej postaci powinni zażądać przeprosin.

  • jael53

    Oceniono 2 razy 2

    Może wreszcie będzie partia z możliwym do przyjęcia programem. Unia Wolności zdradziła wielu swoich wyborców - o czym, jak się zdaje, w ramach "wolności słowa" nie wolno wspominać. Teraz PO lekceważy tych, którzy nie mają ochoty na wybór między prawicą Jarosława Gowina, prawicą Ryszarda Legutki i kryptoprawicą Wojciecha Olejniczaka.

  • las110

    Oceniono 5 razy 3

    Uważam,że Pan Palikot ma wielkie szanse na stworzenie nowego, skutecznego,oczekiwanego przez społeczeństwo ugrupowania politycznego, ponieważ mówi otwarcie o problemach w naszym kraju, porusza sprawy, których żadna z dotychczasowych opcji politycznych nie odważyła się uporządkować (właściwe relacje państwo-kościół),jest przewidujący i słyszy co mówi i czego chce naród.

  • hk-47

    Oceniono 6 razy 4

    Nowak to żadna osobowość. Taki przeciętny polityczny karierowicz. W porównaniu z Palikotem wysiada. Podobnie jak jego guru Tusk.

  • sebialy

    Oceniono 5 razy 5

    Skoro wszyscy tak mówią, że to klęska Palikota to widać, że się bardzo boją, że większosć elektoratu podązy za Palikotem. Co by nie mówić, glosi on poglądy które są dla wielu bliskie i potrafi głośno powiedzieć o tym co każdy mysli, a czego inni tchórzliwi politycy udają że nie widzą.

  • henryk-sikora

    Oceniono 6 razy 6

    Panie posle Nowak, żeby się Pan nie zdziwił:). Jeżeli poseł Palikot utworzy swoja partie to będzie Pan zabiegał o koalicje z ta partią. Za dużo pychy w Panu, Panie posle Nowak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX