Na wniosek o pomnik przed Pałacem będzie odmowa

Miejski konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka powiedziała, że w razie pojawienia się wniosku o zgodę na postawienie przed Pałacem Prezydenckim pomnika, jej odpowiedź byłaby raczej odmowna.
Zdaniem miejskiego konserwatora decyzja odmowna, na wniosek o zgodę na postawienie przed Pałacam Prezydenckim pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej, związana byłaby z obecnym układem architektonicznym okolic Pałacu.

Konserwator zaznaczyła, że wniosek o postawienie pomnika może wystosować tylko właściciel terenu, czyli Kancelaria Prezydenta.

W razie wystąpienia z taką prośbą, konserwator zabytków zasięgnąłby opinii ekspertów w tej sprawie, ale na dziś decyzja byłaby odmowna - zaznaczyła Ewa Nekanda-Trepka.

Więcej o:
Komentarze (14)
Na wniosek o pomnik przed Pałacem będzie odmowa
Zaloguj się
 • kufel78

  Oceniono 12 razy 10

  I dobrze że nie będzie zgody. Krakowskie Przedmieście to historia, a nie aleja pamięci pseudonarodowej.

  blog.ku-fel.com

 • kroliklesny

  Oceniono 10 razy 8

  Trzeba uczciwie sobie powiedziec- zmarly tragicznie prezydent wslawil sie roznymi wpadkami: nieokrzesanymi i gburowatymi wypowiedziami do slabszych od siebie, chamskim pokrzykiwaniem na dziennikarke, ktora wykonywala nic innego niz swoja prace, sraczka w roznych mniej i bardziej odpowiednich momentach, niegodnymi meza stanu wypowiedziami w czasie powaznego konfliktu miedzynarodowego i hucpa na granicy z Rosja, chamskim atakowaniem pilota samolotu rzadowego, ktory to pilot nic innego nie robil tylko wspaniale wykonywal obowiazki sluzbowe, malostkowym wstrzymywaniem orderow nadanych przez zagranicznych mezow stanu, dziecinnym obrazaniem sie na artykuly o sobie w prasie obcojezycznej, promowaniem szofera osobistego na naczelnego nosiciela mamusinych siatek z zakupami i jego awans na stopien pulkownika wbrew obowiazujacym procedurom, przypucowywaniem sie do Powstania Warsz. i umieszczanie w nim mamusi, ktora miala w czas Powstania przyjemnosc przebywac w Starachowicach, megalomanskim urzadzaniem balow, w ktorych nikt rozsadny i z klasa nie uczestniczyl, podrozowaniem tam, gdzie go nikt nie oczekiwal, poczawszy od Brukseli, gdzie wslawil sie walka o stolki i poklepywaniem innych, skonczywszy na niefortunnej podrozy do Japonii, gdzie Jego Wysokosc Cesarz sie wkurw.. i olal goscia nie przyjmujac go na audiencji, rozdeciem bizantyjskim wlasnego dworu, podrozowaniem 241 razy w ciagu 2 lat rzadowymi samolotami do Jastarni a tam meczenie quada bez prawa jazdy, powarkiwaniem na Rosje i potupywaniem w sprawie swojej wielkosci i wyprawy do Katynia, gdzie go nikt nie chcial, co sie skonczylo tak, jak musialo sie w koncu skonczyc, bo i Najwyzszy mial dosc rozdetego EGO, na koniec uroczystosciami pogrzebowymi, w ktorych oprtocz kilku kacykow z Afryki nie uczestniczyl nikt wazny, znowu dzieki reze Bozej, ktora otworzyla zawor wulkanu. I za to wszystko POMNIK?

 • kroliklesny

  Oceniono 11 razy 7

  Jaki pomnik i za co?

 • jerjar

  Oceniono 6 razy 4

  Pomnik się należy! Bo jak jest Wawel, to pomnik musi być!. To jest oczywista oczywistość!
  I w ten sposób małą stópką: tup, tup, tup.

 • echfranka

  Oceniono 3 razy 3

  rozpredatores napisał :
  Wyginiecie jak dinozaury i nikt wam nawet pomnika nie postawi, HA!
  ________________________________
  Ludzie wielcy są zwykle skromni i nie rządają pomników.Trzeba żyć godnie ,pomagać innym,szanować innych .Na szacunek ,na pomnik trzeba sobie zasłużyć .Jak ktoś kocha ludzi ,to ludzie go też kochają i pamięć po nim bez pomnika trwać będzie.

 • vicky-lara

  Oceniono 5 razy 3

  Poniatowski wystarczy.

 • proch32

  Oceniono 4 razy 2

  dopis do krolikdesny:
  W twoim wpisie brakuje zasadniczego stwierdzenia: wszystko o czym piszesz jest autorstwa
  Jaroslawa a wykonanie Lecha. Lech byl ostatnia niedorajda,bez zdolnosci do wlasnej inicjatywy a jako czlowiek mial paskudny,chamowaty charakter.Pomijajac obrzydliwe zachowanie wobec
  "nizej" stojacych (spiepszaj..., policzymy sie... itp) stoi mi przed oczami jego chichotanie z "angielszczyzny" Tuska. Nikt tego pana nie "opluwal" czy znieslawial oprocz niego samego.
  Jesli juz ktos ma przeprosic to Jaroslaw powinien przeprosic wszystkich za cale zlo ktorym obarczyl brata i ktore on wykonywal.

 • rysiopysio

  Oceniono 2 razy 2

  Lucjan to ty może i jesteś ale roztropny ? sam sobie komplementy piszesz ?

 • jankbh

  Oceniono 3 razy 1

  PiS nie może się pogodzić, że nie jest już gospodarzem - ani stolicy, ani pałacu prezydenckiego. Niedługo przestanie być gospodarzem telewizji i sprawa sama się rozwiąże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX