W "lochach" Centralnego odkryto nielegalną hurtownię mięsa na kebab

Na poziomie - 2 na Dworcu Centralnym, w samym sercu miasta, działała nielegalna hurtownia mięsa wykorzystywanego do robienia kebabów. Odkrycia dokonano przy okazji remontu dworca.
Jacek Prześluga z zarządu PKP wyjaśnia, że część przykrych zapachów na dworcu pochodziła właśnie z tych pomieszczeń. - Przetrzymywano i przykrawano tam olbrzymie ilości mięsa niewiadomego pochodzenia i tworzono z niego kebaby chyba dla całej Warszawy - mówi Prześluga.

Właścicielem zlikwidowanej hurtowni był turecki przedsiębiorca. Poziom - 2 Dworca Centralnego, gdzie dokonano odkrycia, to pomieszczenia techniczne w koszmarnym stanie, bez jakichkolwiek urządzeń sanitarnych.

Tłuszcz zatykał kanalizację

"Życie Warszawy", które jako pierwsze ujawniło sprawę lewego biznesu w "lochach" Centralnego, podało, że najpierw pomieszczenia zasiedlali bezdomni. Przepędził ich jednak turecki "inwestor", który założył w tym miejscu wspomnianą hurtownię mięsa.

Podczas procesu produkcyjnego od mięsa oddzielano tłuszcz, który bez przerwy zatykał dworcową kanalizację.

Mimo tego nieprzyjemnego odkrycia, Jacek Prześluga zapewnia, że dworzec odzyska dawny blask. - Ma to być czyste i przyjemne miejsce - zapewnia Prześluga.

Koszt modernizacji Dworca Centralnego w Warszawie to prawie 50 milionów złotych. Jego remont ma się skończyć jeszcze przed Euro 2012.

Więcej o:
Komentarze (153)
W "lochach" Centralnego odkryto nielegalną hurtownię mięsa na kebab
Zaloguj się
 • taglinda

  Oceniono 96 razy 92

  kuźwa... to dworzec był bezpański...? przecież Turek padliny w kieszeniach nie nosił, podjeżdżały ciężarówki, podjeżdżali odbiorcy... był potrzebny prąd i woda... gdzie PKP - zarządca dworca, gdzie SOK?

  krótko mówiąc - kto brał w łapę??

 • poszum

  Oceniono 57 razy 53

  A ja sie pytam, gdzie byla ochrona dworca ktora jakoby nic o tym nie wiedziala ? Mam nadzieje ze nie byla oplacana po to by patrzec w inna strone. Czuje w kosciach ze wlasnie zapewne tak bylo.

  Skoro ochrona/zarzad byli tak kiepscy ze nie interweniowali mozna zalozyc ze to i tak dobrze ze jak do tej pory nikt zadnego pociagu z dworca nie ukradl.

 • kuka9

  Oceniono 44 razy 42

  i przez tyle czasu NIKT o tym nie wiedział????
  ciekawe kto brał kasę od turka?
  nie wiedzieli, że kanalizacja jest zatykana?
  smacznego warszawiacy - smakosze kebaba :D

 • pierrecruise

  Oceniono 34 razy 28

  No, k..., szkoda, że nie ma już Barei, bo z III i IV powstałby kolejne klasyki - oto Polska właśnie.

 • maruda_54

  Oceniono 31 razy 27

  ...zatykało, śmierdziało, tylko kasa nie śmierdziała... w centrum Polski i Europy!

 • cortez.the.killer

  Oceniono 29 razy 27

  Smacznego miłośnikom kebabów!!!!.W podziemiach żyje mnóstwo szczurów i innych stworów.Smacznego.

 • koszmarekopalek

  Oceniono 28 razy 26

  najfajniejsze, że nikt z odpowiedzialnych osób w ogóle nie beknie za taką grandę. ani właściciel dworca, ani ochrona, ani policja, ani ekipy sprzątające - nikt, kompletnie nikt. ku..., co za beton, normalnie rzygać się chce. tylko wrzeszczeć o kasę potrafią ci kolejarze, a kompletnie żadnej odpowiedzialności ponosić n ie potrafią

 • stefanpajonk

  Oceniono 26 razy 26

  a skąd wiedzieli że tam byli wcześniej bezdomni, widocznie wszytko wiedzieli bo ktoś brał w łapę a teraz wszystko ładnie piknie ! Zarząd centralnego powinien podać się do dymisji a przynajmniej umowy z ochronami powinny być zerwane i wejś powinna inna ochrona jeśli nic takiego się nie stanie tzn. że G**** warte to wszystko bo po euro bedzie to co wcześniej.

  Dziadostwo jak cholera, a teraz pomyślmy ile jeszcze działa takich placówek w samej Warszawie a co dopiero w Polsce. Proszę zwrócić uwagę jaki niewinny ten artykuł jakby nic się nie stało, również sprytnie zostało zrzucone na budki z kebabami, otóż drodzy państwo proszę się nie łudzić że ta "hurtownia" zaopatrywała tylko budki z kebabami...

  Jeśli ktoś się zapyta dlaczego tak się stało - prawda jest prosta znaczna część restauracji, barów, kebabów i ogólnie takiego żarcia (itd. itp.) w Polsce jest pod kontrolą mafi - a żeby dobrze prosperowało mafia płaci tu i ówdzie otwierając "interesy". Wystarczy ze mafia prowadzi taką hurtownię i """" nakłania """" do nabywania "produktów" w swojej "hurtowni" przedsiębiorców gastronomicznym. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX