Nieznana aktorka zagra Lisbeth Salander w nowej ekranizacji "Millenium"

Początkująca aktorka Rooney Mara pokonała młode gwiazdy Holywood w walce o rolę hakerki Lisbeth Salander. Mara zagra w hollywoodzkiej ekranizacji książki Stiega Larssona "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" oraz w ekranizacji dwóch kolejnych części trylogii.
O obsadzeniu Rooney Mary w roli Lisbeth Salander poinformowała wytwórnia Sony Pictures. Reżyserem "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet" jest David Fincher. 24-letnia Rooney Mara wystąpiła wcześniej w innym filmie Finchera - "The Social Network". Oprócz tego pojawiła się w zaledwie jednym znanym szerszej publiczności filmie - "Koszmarze z ulicy Wiązów" i wystąpiła w kilku odcinkach seriali "ER" i "Law & Order".

Od kilku tygodni wiadomo, że w rolę Mikaela Blomkvista wcieli się Daniel Craig, odtwórca roli Jamesa Bonda. Dość szybko wybrano także aktorów do pozostałych głównych ról - kochankę Blomkvista Erikę Berger zagra Robin Wright, a Martina Vangera szwedzki aktor Stellan Skarsgard.

Obsada roli Salander wzbudzała natomiast w mediach spore emocje. Portale spekulowały, że o rolę walczą zacięcie młode hollywoodzkie aktorki, m.in. Emma Watson (znana z "Harry'ego Pottera") czy Kristen Stewart (Bella z "Sagi Zmierzch"). Wymieniano także nazwiska Ellen Page, Natalie Portman i Carey Mulligan.

Hollywoodzka wersja ma być brutalniejsza i bardziej wierna książce

Prace nad ekranizacją pierwszej części "Millenium" rozpoczną się w przyszłym miesiącu w Szwecji. Film będzie także częściowo kręcony w Stanach Zjednoczonych. Na ekrany kin obraz trafi w grudniu 2011 roku.

Bestsellerowa trylogia "Millenium" Stiega Larssona została wydana w 44 krajach. Na całym świecie sprzedano ponad 40 milionów egzemplarzy książek. Powstała także szwedzka ekranizacja - w niej w rolę Salander wciela się Noomi Rapace, a Blomkvista gra Michael Nyqvist.

Hollywoodzka wersja filmu ma być wierniejsza książce, ma także zawierać brutalne sceny seksualnej przemocy. Craig i Mara mają wystąpić także w ekranizacjach dwóch kolejnych części serii "Millenium": "Dziewczyna, która igrała z ogniem" i "Zamek z piasku, który runął".

Więcej o:
Komentarze (6)
Nieznana aktorka zagra Lisbeth Salander w nowej ekranizacji "Millenium"
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 5 razy 1

  Zadziwiający sukces Millenium - książki ,która bardziej należy do gatunku science fiction
  niż do "kryminałów".
  Autora poniosła zdrowo fantazja . Powymyślał takie astronomiczne CUDA, że czyta to się
  bardziej jako KOMEDIĘ aniżeli porządny dreszczowiec.

 • mus-zek0

  Oceniono 1 raz 1

  Co w tym dziwnego,że młoda (być może utalentowana) aktorka zaczyna karierę, przecież nie będą w nieskończoność grać "stare" sławy.

 • kicior99

  0

  @mark6
  Trudno wymyślić większe historie podwodne niż ludzie z PiCzki a później z PiS. Od tzw. nocnej zmiany się zaczęło. Larsson przy tym blaknie.

 • mariola.plage

  Oceniono 1 raz -1

  A może być jeszcze brutalniej? Już sceny przemocy w szwedzkiej ekranizacji były jak dla mnie wyjątkowo ostre. W pewnym momencie musiałam się odwrócić. Ale może ja jakaś przewrażliwiona jestem?

 • vigilansx

  Oceniono 1 raz -1

  Hollywoodzka wersja filmu ma być wierniejsza książce, ma także zawierać brutalne sceny seksualnej przemocy.
  JUZ TO WIDZĘ

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 1 raz -1

  Kristen Stewart? Ten wypłosz, któremu nie domyka się jadaczka? Albo Emma Watson, która jest OK, ale nie w takiej roli? Ta dziewczyna to też nie do końca to, ale na myśl nie przychodzi mi nikt odpowiedni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX