Krzyż przed Pałacem ratunkiem dla restauratorów

PRZEGLĄD PRASY. Budżety lokali gastronomicznych w pobliżu Pałacu Prezydenckiego podratowała awantura pod krzyżem - czytamy w ?Dzienniku Gazecie Prawnej?. W ostatnich dwóch tygodniach ich obroty wzrosty o 20 do 50 proc.
Dziennik informuje, że lokale w okolicy Pałacu Prezydenckiego szybko zareagowały na wydarzenia spod krzyża - zamówiły dodatkowe partie alkoholu, zmieniły godziny otwarcia oraz wystawiły dodatkowe stoliki. Dzięki tym zabiegom zyski restauratorów wzrosły nawet o połowę.

Największy ruch był w nocy z 9 na 10 sierpnia, kiedy pod Pałac zjechały tysiące przeciwników krzyża. - Rzeczywiście, choć to był poniedziałek, to klientów przyszło tylu, ilu trafia nam się w najlepsze weekendy - mówi gazecie menedżerka baru "Przekąski Zakąski" Adama Gesslera. - W ciągu ostatnich tygodni nasze obroty wzrosły o 20 proc. - dodaje Marek Molenda, menedżer restauracji Giovanni Rubino, również nieopodal Pałacu.

- To już jest stały punkt każdej wycieczki - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Tomasz Chodorski, przewodnik. - Przychodzi tam też wielu zagranicznych turystów, bo widzieli w BBC czy CNN, co tam się dzieje - przyznaje.

Dzięki zwolennikom i przeciwnikom krzyża oraz samym gapiom ożyła cała okolica - czytamy w dzienniku.

Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety.

Więcej o:
Komentarze (65)
Krzyż przed Pałacem ratunkiem dla restauratorów
Zaloguj się
 • miro-24

  Oceniono 36 razy 32

  może Kościół chce działkę z zysków ?

  amen

 • 1zorro-bis

  Oceniono 37 razy 31

  no wiec na co czekamy? Krzyze postawic przed kazda knajpa, fotke prezia przylepic, pare modloacych oszolomow sie zawsze znajdzie i....biznes sie bedzie krecil! Nie ma to jak "Polska krzyzowa".....

 • jasna0ster

  Oceniono 29 razy 25

  no i na czym Polacy nie potrafią biznesu robić???
  Nawet na ludzkiej głupocie można zarobić!

 • idiot_hunter

  Oceniono 22 razy 20

  Będą jeszcze większe zyski. Nad wystawionymi stolikami mają sie pojawić parasole z reklamą zimnego Lecha. A może to restauratorzy po cichu podkarmiają "obrońców"?

 • troward

  Oceniono 24 razy 18

  oloq
  spaliłbyś kogos na stosie jak Kościółek to zrobił 9 milionom niewinnych w historii opresji samej Europy, już nie wspominając o Ameryce Południowej gdzie wymordowali dziesiątki milionów, ale teraz palić ludzi za herezję już nie możesz ani ty ani twój papież bo CZASY SIĘ ZMIENIŁY i teraz wy się będziecie palili ze wstydu za 2000 lat oszustw gwałtów zboczeń, i manipulacji świata przez oprychów na czarno ubranych. Ja się śmieję, a ty pewnie pienisz się z lekka, tak? może chusteczkę z kryżykiem podać?

 • jarek_z_krwia_na_rekach

  Oceniono 15 razy 13

  Dajcie już sobie spokój z jakimś tam krzyżem. To dawno stało się nudne, a i sezon ogórkowy się kończy :)

 • newtadzik

  Oceniono 12 razy 12

  I bardzo dobrze.
  1. Lokale wiecej zarobią - odprowadzą wieksze podatki, państwo zyska na akcyzie na alkohol nie upijając przy tym własnych obywateli.
  2. Obrońcy krzyża mieli swoje medialne 5 minut, co chyba nie do końca plasuje ich na korzystnych pozycjach (ja bym się wstydził nawet takiego "sąsiada-obrońcy").
  3. Jarek pokazał swoja owszem-obolałą twarz, ale bijąc na oślep, bez opamietania we wszystko i wszystkich dookoła rujnuje swoja partie PiS - to też bardzo dobrze.
  4. Po upadku "PiSniętych zawsze niezadowolonych" Jaro bedzie musiał pójść na zasłużoną (lub nie) emeryturę albo przynajmniej rentę (niezdolność psychiczno-emocjonalna do wykonywania jakichkolwiek prac wymagajacych myślenia) co przy swoim ogromnym plusie odciążenia polskiej sceny politycznej będzie miało ten minus, że będziemy musieli utrzymywać pasożyta, ale z pewnością będzie nas to kosztowało mniej niż gdyby nadal wszystko rozpie...ł. Zresztą niech Wyjec Dyktator z Torunia w niego inwestuje - jak mu się złoża geotermalne nie udadzą - Jaruś zapewni mu "wodę na młyn". Czyli sumując - odejście Jarka w niebyt in plus.
  5. Jeśli uda się przenieść krzyż nie stawiając jednocześnie żadnego pomnika ku pamieci Lecha K - to też będzie bardzo duży plus:
  A. Oszczędność na budowie pomnika i związanych z tym pozwoleniach, projektach, ekspertyzach, pracy mediatorów, wizytach maciorki i innych oszołomów u psychiatry a potem (w niedalekiej przyszłości - tuż po zakończeniu śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej)-
  B. Oszczędność przy jego wyburzaniu, pozwoleniach, ekspertyzach, pracy mediatorów, wizytach maciorki i innych oszołomów i hochsztaplerów na oddziałach intensywnej terapii psychiatrycznej (a zapotrzebowanie na takie na pewno by wzrosło - więc znów wydatki)...
  Czyli jak na razie na krzyżu wszyscy po trochu zarabiamy.
  A Pan Mariusz Bulski powinien dostać za to przedstawienie specjalną gażę lub przynajmniej prowizję, która wystarczyłaby Mu na obiecywaną przez Kaczyńskiego wieloletnią wycieczkę do Iranu, gdzie podejrzewam że czułby się znakomicie wśród fundamentalistów, fanatyków i innych "aktorów" po fachu... Nawet czuprynkę już se przygotował fikuśną...

 • leszekes

  Oceniono 12 razy 12

  Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że ci ludzie biorą za swoje modły pieniądze. Może nawet niemałe...

 • no.to.mamy.problem

  Oceniono 15 razy 11

  A ten alkohol to jaki kupują? Z Kompanii czy mamroty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX