Wchodzisz na pokład samolotu? Uważaj, by nie spaść

Trzyletnia dziewczynka wypadła przez lukę pomiędzy schodami a wejściem do samolotu. Wypadek ten zmusił zarząd linii lotniczych Ryanair do wprowadzenia nowych procedur bezpieczeństwa.
Mała Olga Slater wyszła z opresji jedynie z niewielkimi obrażeniami. Dziecko wypadło przez lukę pomiędzy platformą, a wejściem na pokład samolotu Boeing 737 linii Ryanair. Dziewczynka sama wdrapała się na szczyt schodów prowadzących do wejścia - w tym czasie matka opiekowała się jej półtorarocznym bratem. Olgę przewieziono do szpitala, gdzie trafiła na 24-godzinną obserwację.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych (z ang. AAIB, Air Accidents Investigation Branch) zwróciła się do zarządu Ryanair, aby ten przestudiował dotychczasowe procedury wchodzenia na pokład samolotu. - Chcemy, by linie lotnicze zapewniały pomoc osobom podróżującym wraz z dziećmi - stwierdził rzecznik AAIB.

Raport z incydentu, do którego doszło 17 lipca, zakłada, że luka pomiędzy schodami a wejściem Boeinga 737 stanowi zagrożenie dla małych dzieci.

"Sky News" podaje, że wdrożono już procedury mające zwiększyć bezpieczeństwo wchodzących i wychodzących z samolotu. Obejmują one założenie nowych barierek o dużej widoczności oraz specjalne powiadomienia skierowane do rodziców i opiekunów.

Więcej o:
Komentarze (21)
Wchodzisz na pokład samolotu? Uważaj, by nie spaść
Zaloguj się
 • xyz2000

  Oceniono 5 razy 5

  Na drzwi trzeba uważać. Jak się nie uważa, to mogą przyciąć genitalia. Raport też powinien być.

 • jogar

  Oceniono 6 razy 4

  Wychowanie bezstresowe dzieci. To tak jak z połknięciem granulek kreta. Permanentny brak opieki i następnie pretensje do obsługi.

 • zlosliwek

  Oceniono 4 razy 4

  Ilekroc latam Ryanair to jestem na miejscu sporo przed czasem, wiec juz nie dramatyzujcie z jakoscia ich uslug o_O

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 8 razy 4

  A mamuśka to co, nie wiedziała, że ma dwójkę dzieci? Wiem, że nie jest łatwo opiekować się drobiazgiem, który sam chodzi, ale to nie zwalnia z myślenia i posiadania oczu dookoła głowy i sześciu albo i ośmiu rąk. Trudno, jak się samemu wybiera z dwójką dzieci i to takimi liniami, które wymagają odprawienia przed lotem nowenny, żeby w całości i o czasie dolecieć do celu, to trzeba ponosić tego konsekwencje...

 • big_gadu

  Oceniono 6 razy 4

  dawać gromnice pasżerom gratis !

 • abalys

  Oceniono 6 razy 2

  przed wejściem rozdawać krzyże z barierkami będą mieli po czym przełazić

 • na100procent

  Oceniono 6 razy 2

  podnieść opłaty za bagaż!

 • e.galicka

  Oceniono 1 raz 1

  Mało która ze stewardess Ryanaira raczy pomagać pasażerom z dziećmi. Panie chodzą nadąsane i piorunują rodziców wzrokiem. Ci najczęściej mogą liczyć jedynie na pomoc współpasażerów.

 • arek121993

  Oceniono 1 raz 1

  szpr do twojej wiadomości Ryanair jest nisko kosztową linią lotniczą i jak każda linia lotnicza lata na lotniska które w większości nie posiadają czegoś takiego jak bramki z rękawami
  A schody wysuwane z samolotu są po to by oszczędzić na opłatach lotniskowych przez co mażesz lecieć za 5 euro a nie za 105 euro.
  Latałem tymi liniami ponad 20 razy i jestem bardzo zadowolony z ich usług. A ty zapewne nigdy nie leciłeś a najwięcej krytykujesz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX