Dr Materska-Sosnowska w TOK FM: "Odsłonięcie to woda na młyn PiS-u". Szczypińska: "Oburzające"

- To nie jest tablica upamiętniająca ofiary katastrofy, tylko symbol, taki jak krzyż, który jest potrzebny niektórym środowiskom - mówiła w TOK FM dr Anna Materska-Sosnowska, politolog z UW. - Za następne wydarzenia pod Pałacem odpowiedzialny będzie Komorowski - komentowała z kolei posłanka PiS, Jolanta Szczypińska.
- Faktycznie można dyskutować, czy tablica powinna być odsłonięta z większą oprawą publiczną - mówiła w TOK FM dr Anna Materska-Sosnowska, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Jestem przekonana, że nieważne jaka by to nie była tablica - na pewno by nie zadawalała wszystkich - dodała.

Według dr Materskiej-Sosnowskiej oprawa odsłonięcia tablicy pozostawia wiele do życzenia. - Nie widzę wytłumaczenia dlaczego tak zrobiono. Słowa, które wypowiedział szef kancelarii powinny być wypowiedziane wcześniej. To wszystko powinno być zapowiedziane, przygotowane. A tak to trochę jest niepoważne i dało wodę na młyn posłom PiS-u, którzy będą mogli to wydarzenie wykorzystywać jako niegodne uczczenie pamięci ofiar - dodała.

Jej zdaniem odsłonięta dzisiaj tablica nie jest upamiętnieniem ofiar, lecz symbolem, takim jak krzyż - potrzebny niektórym środowiskom.

Szczypińska: "Zadziwiające i oburzające wydarzenie"

- Z ogromnym zdumieniem przyjęłam wiadomość o odsłonięciu tablicy, zresztą tak, jak większość posłów - mówiła w Komentarzach TOK FM posłanka PiS, Jolanta Szczypińska. - Rozmawiamy na posiedzeniu Sejmu o ważnych rzeczach i w ich trakcie dowiadujemy się, że zostaje odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej - opowiadała. - Musi to budzić zdziwienie i oburzenie, bo jak rozumiem, ten pomysł z tablicą był znany wcześniej, jednak nikt o tym nie wiedział - dodała.

Szczypińska stwierdziła, że od tej pory, za każde wydarzenie sprzed Pałacu Prezydenckiego odpowiadał będzie Bronisław Komorowski. - Jeżeli prezydent nie chce prowadzić z narodem dialogu, to ja tego nie rozumiem - stwierdziła. - To działanie prowokacyjne wobec obecnych pod Pałacem.

- Rozumiem, że tablica zawisła, ale mam nadzieję, że obok tablicy będzie pomnik, tak jak naród i społeczeństwo sobie tego życzy - dodała Jolanta Szczypińska, posłanka PiS.

Więcej o:
Komentarze (25)
Dr Materska-Sosnowska w TOK FM: "Odsłonięcie to woda na młyn PiS-u". Szczypińska: "Oburzające"
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 14 razy 14

  "- Z ogromnym zdumieniem przyjęłam wiadomość o odsłonięciu tablicy, zresztą tak, jak większość posłów - mówiła w Komentarzach TOK FM posłanka PiS, Jolanta Szczypińska."

  Odnoszę wrażenie, że ogromne zdumienie towarzyszy pani Szczypińskiej od urodzenia. To kwestia aparatu poznawczego.

 • drbob20

  Oceniono 12 razy 12

  szczypinska znowu czegos nie rozumie i jest oburzona- ona juz tak ma.

 • alexius

  Oceniono 11 razy 11

  Szanowna pani Jolanto Sz. proszę nie przywłaszczać sobie głosu narodu i nie wmawiać nam czego sobie życzymy, bo ma pani o tym takie samo pojęcie jak polscy piłkarze o graniu w piłkę.
  Dopiero w referendum naród będzie miał szansę wyrazić swoje życzenia i mam nadzieję, że taką szansę dostaniemy, żeby zagłuszyć w końcu to kwakanie kaczystów.

 • majchrzakj

  Oceniono 10 razy 10

  Kochani, wszak pan prezydent razem z zona oraz wszyscy, ktorzy zgineli w tej katastrofie zostali upamietnieni 4-y miesiace temu. Byla msza na Wawelu, msza w Warszawie. Jakos wydaje mi sie, ze roczna zaloba narodowa, tablice we wszystkich miastach Polski nie zadowola PIS-u. A pani Szczypinska ma duze klopoty ze zrozumieniem rzeczywistosci.

 • renata28

  Oceniono 12 razy 10

  "obok tablicy będzie pomnik, tak jak naród i społeczeństwo sobie tego życzy - dodała Jolanta Szczypińska, posłanka PiS". Jakie społeczeństwo, jaki naród - to chyba o mnie eż mowa. Nie chę żadnego pomnika (oprócz tego co ma być na Powązkach) i może p. Szczypińska Uszanuje moje życzenie jako części naródu. Pani Szczypińska naród to na szczęście nie tylko świry i fanatycy z PiS

 • marsyas

  Oceniono 9 razy 9

  PiS ma większość w Sejmie?

 • bezebubol

  Oceniono 5 razy 5

  nadchodzi koniec pisuaru wielkimi krokami.kaczy wódz,podobnie jak kiedyś furrer w ostatnich miesiącach wojny,stawia na jedną karte,tu już nie ma cienia rozsądku.albo wygrana albo śmierc.sekta psychiatrycznych oszołomów z 25% poparciem społecznym,straszne.......

 • sstepniewski

  Oceniono 5 razy 5

  Mam wrazenie, ze narod (a przynajmniej przewazajaca wiekszosc) nie chce zadnego pomnika. Mysle , ze nadeszla juz pora, zeby zakonczyc to niesmaczne widowisko pod palacem prezydenckim i zachecalbym kancelarie prezydenta do zdecydowanego dzialania. Golym okiem widac, ze Jaroslaw Kaczynski chce podpalic Polske - czekanie az ogien sie porzadnie rozpali jest wyjatkowo nierozsadne. Sytuacja rozwinela sie juz tak daleko, ze bez ofiar sie nie obedzie - dalsze czekanie to dolewanie oliwy do ognia. Oczekuje od prezydenta ze wreszcie zabierze glos i wytlumaczy (choc nie wierze w skutek), ze pomniki wystawia sie wybitnym postaciom - Prezydent bkaczynski taka postacia nie byl i domaganie postawienia mu pomnika obraza moja inteligencje...

 • slawekpl

  Oceniono 5 razy 5

  A jak mozna z pania dyskutowac Pani DoSzczyplinska jezeli ma pani ciagle zdumienie na tej twarzy odpornej na wiedze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX