Jest zgoda. Tablica błyskawicznie zawieszona na ścianie Pałacu

Konserwator zabytków ogłosił zgodę na zamieszczenie na Pałacu Prezydenckim tablicy upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej. Chwilę później rozpoczął się montaż tablicy, została zawieszona błyskawicznie. Zaraz potem - oficjalne odsłonięcie. "Obrońcy" krzyża są wzburzeni, krzyczą "hańba!", modlą się i zapowiadają "protest".
Dobrze, że odsłonięto tablicę? GŁOSUJKamienna tablica zamontowana została w elewacji Pałacu od strony Krakowskiego Przedmieścia, przy hotelu Bristol. Widnieją na niej krzyż i słowa: "W tym miejscu w dniach żałoby po katastrofie smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z żoną i były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, obok krzyża postawionego przez harcerzy gromadzili się licznie Polacy zjednoczeni bólem i troską o losy państwa".

Ksiądz święci, okrzyki "Hańba, Hańba!"

Oficjalne odsłonięcie tablicy zaplanowano na godzinę 11 - zaledwie 40 minut po zamontowaniu płyty. W ceremonii brali udział wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, który tłumaczył, że pośpiech wynika ze chęci uniknięcia "gorszących scen". - Nie chcieliśmy eskalacji napięcia. Nie chcemy więcej tego typu sytuacji - mówił, nawiązując do wydarzeń z 3. sierpnia, gdy próbowano przenieść krzyż do kościoła. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Tablicę poświęcił ksiądz. Jego słowom towarzyszyły okrzyki "obrońców" krzyża: "Hańba! Hańba!". Teraz przy płycie wartę honorową pełnią żołnierze, ustawiono znicze.

"Obrońcy": Chcemy pomnika

Tablica wywołała wzburzenie "obrońców" krzyża, którzy domagają się postawienia pomnika. - Nawet w miejscu statuy księcia Józefa Poniatowskiego - mówi jedna z kobiet. - Gdyby wygrał Jarosław Kaczyński, to tu byłoby pięć pomników, a nie jeden! - krzyczy mężczyzna. - To nie tablica, to czekoladka! - rzuca starszy mężczyzna. Zebrani zapowiadają "protest". CZYTAJ WIĘCEJ>>>Czy podoba ci się sposób w jaki rozwiązano kwestię tablicy?
Więcej o:
Komentarze (694)
Jest zgoda. Tablica błyskawicznie zawieszona na ścianie Pałacu
Zaloguj się
 • extrafresh

  Oceniono 89 razy 71

  To za mało!

  Ma być pomnik, krzyż i dzień wolny od pracy każdego 10 dnia miesiąca!

 • marzatela

  Oceniono 81 razy 71

  I juz wiadomo, że to za mało. Mam byc pomnik i to duży. Paranoja coraz większa.
  Daj kurze grzędę, ....

  mojapolskadomowa.blox.pl

 • malasmerfusia

  Oceniono 90 razy 66

  ale Pan K się nie zgodzi na tablicę i dalej będzie się nakręcać ten bezsensowny spór
  niestety zdrowego rozsądku w PIS nie znajdziemy

 • squadack

  Oceniono 71 razy 59

  I co z tego? "Obrońcy" się nie zgodzą i zadyma będzie nadal trwała :(

 • intel-e-gent

  Oceniono 71 razy 57

  Zaraz usłyszymy, że tablica nie wystarczy.
  A ta tablica złym pomysłem nie jest.

  Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
  lewysierpowy.blox.pl

 • kaziuk62

  Oceniono 64 razy 56

  Coś mam poważne wątpliwości że tzw obrońcy krzyża zgodzą się tylko na tablicę choćby nawet miała ona stać w samym wjeździe do pałacu. Tam już skończył się rozum a szaleją emocje. Ma być krzyż i koniec.
  Obym się mylił...

 • saturn1944

  Oceniono 77 razy 55

  My chcemy krzyż! Przecież przed tablicą nie można tańczyć i modlić się!

 • wiz666

  Oceniono 54 razy 36

  daj rękę..... wątpię żeby to cokolwiek zmieni ;]

 • szarak_44

  Oceniono 58 razy 34

  Czas więc na wojny etap 2: co ma być na tablicy.

  ---
  Kiedy chwytamy za miecze, nazywają nas Awarami. Gdy lepimy zbyt wprawnie garnki, przezywają nas Wandalami. Jeśli tylko dosiadamy w bitwie koni, stajemy się dla nich Scytami... Jesteśmy Słowianie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX