Dziennikarz Fox News: Otwieram bar dla gejów przy meczecie

Opinia publiczna w USA jest podzielona kwestią budowy meczetu obok Ground Zero w Nowym Jorku. Swoje trzy grosze do sprawy postanowił dorzucić Greg Gutfeld, dziennikarz popularnej stacji Fox News. - Zbuduję obok bar dla gejów - zapowiada.
Plan budowy meczetu i islamskiego centrum kulturowego obok terenu po zburzonych wieżach World Trade Center wzbudził w USA ogromne kontrowersje. Pomysł krytykują republikańscy politycy, m.in. była gubernator Alaski Sarah Palin i część rodzin osób zabitych w ataku 11 września. Projekt popierają władze Nowego Jorku z burmistrzem miasta Michaelem Bloombergiem.

Zielone światło budowie dał nowojorski sąd, pozwalając na wyburzenie 152-letniej kamienicy, w miejscu której ma powstać meczet. To jednak nie koniec kontrowersji. Znany dziennikarz Fox News, Greg Gutfeld, zadeklarował, że chce otworzyć obok meczetu bar dla gejów.Jak donosi "The Huffington Post" Gutfeld napisał na swoim blogu, że "ma zamiar zbudować i otworzyć pierwszy bar dla gejów, w którym mogą się bawić nie tylko mężczyźni z Zachodu, ale także geje-muzułmanie".

Bar dla gejów otworzony "w duchu szukania porozumienia"

"Jako Amerykanin wierzę, że mają pełne prawo zbudować meczet - w końcu, jeśli kupią grunt i trzymają się przepisów - kto może im tego zabronić?" - napisał Gutfeld - "Dlatego więc, w duchu szukania porozumienia, zdecydowałem się zrobić tą samą rzecz".

Gutfeld upiera się, że jego propozycja "to nie dowcip" i twierdzi, że szuka inwestorów chętnych do sfinansowania projektu.

Bar ma znajdować się "tuż obok meczetu". "Jak wszyscy wiecie, wiara muzułmańska nie traktuje homoseksualizmu z życzliwością; z tego właśnie powodu zbuduję ten bar. To wyraz wysiłku w celu przełamania barier i zniszczenia śmiertelnej homofobii w islamskim świecie" - pisze Gutfeld, dodając, że w barze będzie jedno "przyjazne muzułmanom" piętro, gdzie będzie się serwować bezalkoholowe drinki.

Więcej o:
Komentarze (26)
Dziennikarz Fox News: Otwieram bar dla gejów przy meczecie
Zaloguj się
 • adamtw22

  Oceniono 22 razy 18

  Swietny pomysl!

 • grzegi25

  Oceniono 11 razy 11

  Jest to bardzo dobry pomysł, bo zmusza strony do zadania sobie trudu myślenia i przyjęcia pełnej odpowiedzialności za swoje czyny. Jeśli nie wolno uważać meczetu w tym miejscu za prowokację, to nie można też uważać za prowokację baru gejowskiego obok meczetu.
  Przekładając to na polskie realia: jeśli identyfikując krzyż jako znak chrześcijański można nim wymuszać cokolwiek na państwie i oskarżać to państwo o zbrodnię uniemożliwiając mu usunięcie oskarżającego przedmiotu - to trzeba też zgodzić się, że krzyżem mogą dysponować wszyscy w dowolny sposób.

 • arturpiotr

  Oceniono 13 razy 9

  A ja tam postawię krzyż.... i niech mi go spróbują przenieść....

 • aurelw

  Oceniono 11 razy 7

  dobry pomysł..sami się wyrżną....

 • grant_1

  Oceniono 8 razy 6

  Symboliczne. Najpierw rozwalili WTC, teraz się na jego miejscu będą panoszyć.

 • placebo_99

  Oceniono 8 razy 6

  Ale lobby muzułmańskie w USA jest silniejsze i akurat w przypadku tego baru sforsuje pozew o uznanie tego za prowokację i obrazę uczuć religijnych. Temat baru polegnie - szczególnie w takim muzułmańskim kraju jak USA.

 • 3miastoorg

  Oceniono 3 razy 3

  jeżeli prawdą jest, że neokonserwatyści z fox news to w większości ukryci geje, to fajnie byłoby jakby wpadali do knajpy kumpla, przy meczecie. W kupie łatwiej trafić.

 • saint-simone

  Oceniono 4 razy 2

  @placebo_99

  Chyba, że lobby homoseksualne znajdzie wsparcie wśród lobby żydowskiego, wtedy spokojnie mogą budować tam kilkupiętrowy kompleks taneczny, wraz z sklepem BSDM. Temat urośnie baru w siłę - szczególnie w takim żydowskim kraju jak USA.

  A tak poza tym - lobby masturbacyjne! nie zapominajmy o nim! Warto Porozmawiać!

 • mamuska-z-jajami

  Oceniono 2 razy 2

  widze,ze wciaz sa naiwni ludzie wierzacy w amerykanski spisek mowiacy o gosciach w turbanach atakujacych Nowy Jork... Troche poczytajcie na ten temat!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX