"Z dumą będę przyjmował ciosy tych starców". Akcja przeciwników krzyża przed Pałacem Prezydenckim

Na razie jest ich ponad 250. Poznali się na Facebooku. Chcą zaprotestować przeciwko pozostawieniu krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Zapowiadają na poniedziałek pokojową akcję. Ale jak mówi TOK FM jeden z jej inicjatorów "z dumą" będzie "przyjmował ciosy tych starców". Akcja rozpocznie się o 23 w poniedziałek, 9 sierpnia.
Gorąco przed Pałacem Prezydenckim. Krzyża nie przenosimy. Przeczytaj

To oddolna obywatelska akcja. - Nie reprezentujemy żadnego ugrupowania politycznego. Żadnej organizacji pozarządowej. Jesteśmy osobami prywatnymi. Nie kierujemy się negatywnymi emocjami, w stosunku do ludzi koczujących przed Pałacem Prezydenckim - tłumaczył w rozmowie z TOK FM Dominik, jeden z inicjatorów akcji.

Do tej poru na Facebooku (gdzie powstała "Akcja krzyż") akces zgłosiło ponad 250 osób. W większości, jak mówi organizator, to ludzie młodzi. - Taka liczba to jest jakiś pokaz siły - powiedział.

"Partia krzyża i partia św. Anny". Przeczytaj

Akcję zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Początek o 23. Organizatorzy powiadomili o niej (zgodnie z przepisami) stołeczny ratusz. Miasto wydało zgodę na manifestację, która ma zakończyć się o 1 w nocy.

- Nie chcemy dopuścić do żadnej bijatyki i awantur, żeby znów całe społeczeństwo się podzieliło. Wiemy, to fizycznie niemożliwe żebyśmy zabrali krzyż, ale może dojść do sytuacji, że ktoś podejdzie i będzie próbował siłowo krzyż stamtąd usunąć. Ja osobiście stwierdziłem, że będą z dumą przyjmował ciosy tych starców - zapowiada jeden z pomysłodawców akcji. I podkreśla "nie jesteśmy zgrają fanatyków". - Po prostu chcemy pokazać, że też mamy siłę i potrafimy osiągać swoje cele - dodał.

Walka o krzyż. Na poduszki

Więcej o:
Komentarze (137)
"Z dumą będę przyjmował ciosy tych starców". Akcja przeciwników krzyża przed Pałacem Prezydenckim
Zaloguj się
 • jankowski1960

  Oceniono 78 razy 58

  pis ukradlo wszysto:
  Patriotyzm
  PW
  Katyn
  Tragedie smolenska ITD!!!

 • jerjar

  Oceniono 61 razy 47

  Chociaż jestem sercem z tymi chłopakami, nie sądzę, żeby coś dobrego z tego wyniknęło. To muszą załatwić służby.
  Do roboty , pani, panie prezydenci!

 • ursynow33

  Oceniono 49 razy 43

  Re:Neli Rokita--
  "ZWRACAM SIE DO WSZYSTKICH MEDIOW-S T O P darmowej reklamy dla FANATYKOW, przestancie promowac ludzi, ktorych opetal DEMON!"

 • ble-dur

  Oceniono 50 razy 38

  Z jakiego powodu moje zdanie ma być mniej ważne niż zdanie "obrońców". A ja jestem przeciw czczeniu pamięci miernoty jaka był śp Kaczyński.

 • ursynow33

  Oceniono 48 razy 38

  "To nie jest walka o krzyz tylko to jest walka krzyzem przeciwko krzyzowi prowadzona przez tych, ktorzy z tego wydarzenia chca wyciagnac korzysci polityczne……. to jest walka o wladze przeciw drugiemu czlowiekowi—powiedzial biskup Pieronek, "

 • matste

  Oceniono 42 razy 28

  Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
  wieloryb jest rybą, a nietoperz ptakiem

 • signal

  Oceniono 34 razy 22

  Jak można się przyłączyć do akcji ?

 • kiryloszomber

  Oceniono 35 razy 21

  Obawiam się, że z nimi "służby" akurat sobie poradzą. Bo tu jakoś tak jest, że normalnego w łeb, a z oszołomem jak z jajkiem...

 • grabarz_pis

  Oceniono 20 razy 18

  Brawo nie dajmy się terroryzować pis sekcie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX