Tusk o krzyżu: Akcja porządkowa jeśli nie będzie innego wyjścia

Premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że ?z czasem emocje opadną? i uda się rozwiązać sprawę przeniesienia krzyża. - Krzyż jako symbol nie zasługuje na takie traktowanie - powiedział Tusk. Akcję porządkową premier traktuje jako ostateczność.
Awantura przed Pałacem Prezydenckim: Zobacz galerię zdjęć

- Jeśli pamięć o ofiarach i krzyż używa się bezpośrednio do polityki, to jest poza granicami dobrego smaku i przyzwoitości - powiedział premier Donald Tusk w czasie konferencji prasowej premier Donald Tusk, pytany o dzisiejsze wydarzenia wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim.- Krzyż jako symbol nie zasługuje na takie traktowanie - dodał premier.

Na pytanie, czy widzi jakieś rozwiązanie sprawy przeniesienia krzyża odpowiedział, że "awantury i bijatyki o krzyż, to jest ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy teraz w Polsce". Wyraził też nadzieję, że "emocje ostygną i wola tych, którzy zainicjowali ustawianie świeczek, modlitwy zostanie uszanowana przez radykałów politycznych i religijnych".

- Może trzeba dać czas czasowi, jak mawiają Anglicy. A jeśli nie będzie innego wyjścia, to trzeba będzie przeprowadzić akcję porządkową w jakiejś przyszłości - powiedział Donald Tusk.Historia krzyża sprzed Pałacu. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:
Komentarze (281)
Tusk o krzyżu: Akcja porządkowa jeśli nie będzie innego wyjścia
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 80 razy 62

  Byle "jakaś przyszłość" była nieodległa, bo sytuacja ta obraża obywatelskie poczucie przyzwoitości.

 • depe-sza

  Oceniono 79 razy 59

  W jakiejś przyszłości? A do tego czasu mamy anarchię i katotaliban? Nie tak miało być.

 • dorjan52

  Oceniono 88 razy 58

  Krzyż to dwie klepki!I nie chodzi wcale o boazerię ale nienawistny atak,kaczo-rydzykowy na demokrację!I tu powinna być akcja w stylu ZOMO,by rozpędzic te hałastrę z piso-bolszewi!Gasić pożar trzeba w zarodku zanim sie rozprzestrzeni!Przecież ta swołocz poczuje się bezkarna.

 • selerr

  Oceniono 65 razy 51

  A rachunek za ową akcję porządkową, jak też całe to sprzątanie zniczy, zwiędłych kwiatów itp. pozostałości po "obrońcach" proponuję wysłać kościołowi. Może wtedy w końcu zainteresuje się swoimi owieczkami.

 • albonius

  Oceniono 63 razy 47

  Skoro już był raz ustalony termin przeniesienia to czemu się ugięli i krzyż zostawili? Bez sensu.

  pieknawarszawa.wordpress.com

 • skropkom

  Oceniono 82 razy 46

  Brak szacunku dla krzyża to obraza dla każdego prawdziwego katolika.

  Oszołomy wynocha spod pałacu!!!

 • korespondencyjne

  Oceniono 67 razy 37

  Dac swini palec, a siegnie po całą ręke. Biada władzy , która rozbestwia anarchistow i ekstremistów. Gdzie jest gajowy Marucha, który pogoni te bande krzykaczy. Nie było ich tysiące. Byłem tam od 12.45 do 14.00. Wszyscy byli przekonani ,ze krzyz odejdzie. Kilkanascie krzykaczy sie przrestraszono, a ni slucahno tych bliżej Bristolu którzy w niemniejszej licznie tyle ,że bez nagłośnienia wołali ,żeby krzyż zabrac. Michałowski stchórzył i przyniósł wstyd Prezydentowi.. To mięczak, nadaje na kierownika kina "Iluzjon", a nie na Ministra - szefa Kancelarii Prezydenta!!!

 • object1

  Oceniono 36 razy 22

  Wielki wstyd! Dlaczego agresywny motłoch uzurpuje sobie prawo do "prawdziwej polskości"? Rozsądnych Polaków jest na szczęście więcej, ale motłoch jest głośniejszy... przebrał się w ornat i na mszę dzwoni... oj, jak mawiał "klasyk" i podrzegacz - szatani byli tam czynni...

 • dyskootantka

  Oceniono 26 razy 18

  Moim zdaniem to potrzebne jest zdecydowanie, bo inaczej przy każdej okazji będziemy mieli jakieś oszołomstwo. Idiotyzm, "katolicy" chcieli księdza egzorcyzmować!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX