Dubaj blokuje BlackBerry, bo "służą terrorystom"

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w obawie przed działalnością terrorystyczną zamierzają ograniczyć możliwości używania telefonów BlackBerry na swoim terytorium. Te popularne komunikatory pozwalają na niekontrolowane przekazywanie e-maili i sms-ów, a także na niepodlegający monitoringowi dostęp do Internetu.
Władze telekomunikacyjne Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej zamierzają uniemożliwić posiadaczom telefonów BlackBerry przesyłanie e-maili i sms-ów.

Wcześniej te same władze nakazały operatorom, których klienci użytkują te komunikatory zainstalowanie specjalnego oprogramowania, które miało rzekomo usprawnić ich pracę, a w rzeczywistości było oprogramowaniem szpiegującym. Nie okazało się ono jednak na tyle sprawne, by zadowolić służby bezpieczeństwa, które zażądały zastosowania nowych ograniczeń.

Na razie nie wiadomo, czy dotkną także pasażerów linii lotniczych podróżujących przez jeden z największych portów lotniczych świata w Dubaju. Krytycy tych posunięć twierdzą, że ograniczenia w komunikowaniu utrudnią prowadzenie działalności biznesowej na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz w Arabii Saudyjskiej.

Także w Indiach władze bezpieczeństwa zagroziły, iż zakażą użytkowania BlackBerry, o ile ich producent nie wprowadzi możliwości monitorowania treści przesyłanych za pośrednictwem tych komunikatorów.

Więcej o:
Komentarze (7)
Dubaj blokuje BlackBerry, bo "służą terrorystom"
Zaloguj się
 • plorg

  Oceniono 1 raz 1

  Każdy kto nie poddaje się inwigilacji to terrorysta.
  To "nowoczesne" standardy wytyczone przez USA.

 • dyndalski_bis

  Oceniono 1 raz 1

  ja mam za 9 zeta w Erze MAXa blueconnect... też jestem zadowolony - bez limitu! GPS też...

 • yulek_cezar

  Oceniono 3 razy 1

  W Polsce prawie nikt o tych urządzeniach nie słyszał, nie dziwię się zresztą: za niewielką kwotę miesięcznie (20 PLN - Plus) daje nielimitowany dostę po maila, www, map google, google talka, facebooka, twittera - całego internetu. Ja nie używam smsów: ze wszystkimi komunikuję się przez maila, z tymi którzy mają BlackBerry poprzez BB Messengera. Nie pamiętam też kiedy ostatnio zapłaciłem choć grosz za transmisję danych. Idealny cuś dla wszystkich uzależnionych od sieci, nic dziwnego, że Nokia wespół-zespół z operatorami robi wszystko żebyście o tym nie usłyszeli i kupowali chorrendalnie drogie pakiety danych (pół giga to ja w tydzień zużywam nie płacąc za to ani grosza dodatkowo).

 • sid_6.8

  0

  Obama też ma BlackBerry

 • q-ku

  0

  BB jest bardzo wygodne, chwalę sobie zarówno brak ograniczeń jak i elegancję rozwiązania technicznego

 • popo.leon

  Oceniono 2 razy 0

  W polsce też by się przydało co niektórym oszołomom ograniczyć dostęp do komórek i internetu :-)

 • aaaron.szechter

  Oceniono 2 razy -2

  @yulek_cezar: zapewne nie usłyszałeś też na lekcji polskiego popranej pisowni wyrazu "horrendalnie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX