Holenderski piwowar wyprodukował najmocniejsze piwo świata

31.07.2010 07:38
Właściciel browaru "Mrożony statek" Jan Nijboer twierdzi, że wyprodukował najmocniejsze piwo świata, które zawiera 60 proc. alkoholu. "Nie pije się go jak piwo, lecz jak koktajl, w ładnym kieliszku do koniaku lub whisky" - powiedział Nijboer holenderskiej agencji ANP, którą cytuje portal Yahoo News.
Reuters nazywa Nijboera "piwowarem z zamiłowaniem do walki z konkurencją", bo przyznał on w rozmowie z ANP, że do wyprodukowania extra-mocnego trunku skłoniły go browary szkockie, eksperymentujące z coraz większą zawartością alkoholu w piwie.

Poprzedni rekord Nijboera - 45-procentowe piwo Oblix - został przyćmiony przez Szkotów. Mały tamtejszy browar BrewDog uwarzył niedawno 55-procentowe piwo o nazwie "Koniec historii" (The End of History). Wyprodukowano tylko 12 butelek, a w każdej było - pisze Reuters - wypchane zwierzę (agencja nie podała jakie, ani jakich rozmiarów).

Minimalna cena, jaka osiągnęła butelka "Końca historii" to 780 dol.

Nijboer odpowiedział na "Koniec historii" swoim 60-procentowym "Zacznij przyszłość" (Start the Future). Można je kupić w "Mrożonym statku" po 45 dol. za butelkę (1/3 litra).

Wyścig ze Szkotami stał się dla Nijboera małą wojna konkurencyjną. Ale należy ją postrzegać, jako żart - dodaje piwowar.

Komentarze (19)
Holenderski piwowar wyprodukował najmocniejsze piwo świata
Zaloguj się
 • 19790222x

  Oceniono 6 razy 4

  U nas w piwie nie ma drożdży tylko spirol leją

 • aginotaku

  Oceniono 4 razy 4

  Raczej każda butalka w wypchanym zwierzęciu. LOL
  www.msnbc.msn.com/id/38376048/ns/us_news-weird_news/ (zdjęcia butelek)

 • jaroslawa.kaczynskego

  Oceniono 5 razy 3

  Powyżej 4.8 % piwo musi być "podrasowane, stężale, obrabiane chemicznie" by zwiększyć ilość %. Nie ma na świecie drożdzy, które by nie zdechły w 18 % alkoholu ( większośc w 12%) Opowieści o "piwie" powyżej 6 % tchną wykrętem a powyżej 20% - zwykłym, wulgarnym przestępstwem dla naiwniaków.

 • ogabignac

  Oceniono 9 razy 3

  Każde piwo powyżej 4% jest ohydne.

 • krakus_jeden

  Oceniono 4 razy 2

  Ja potrafię zrobić piwo ponad 80 proc. Oto przepis:
  Składniki: zimny Lech, spirytus
  Mieszamy spirytus z zimnym Lechem w proporcjach 4 miarki spirytusu jedna miarka Lecha. Wychodzi nam mocny jak jasny gwint i nie tak już zimny... Lech

 • californian1

  Oceniono 2 razy 2

  Do ambl i ogabignac.

  Rownie dobrze mozna powiedziec ze piwo ponizej 4,8 % to nie piwo. Wszystko kwestia gustu. Osobiscie preferuje 5,6% - 4,8 % dla piw jasnych i ok. 6-7 % dla ciemnych ( mocnych)

 • ambl

  Oceniono 4 razy 2

  popwyżej 5% to już nie jest piwo

 • szulumen

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe czym się je popija.

 • krwawybukanier

  Oceniono 5 razy 1

  Redaktorek GW nie kuma rżnicy miećzy butelką w zwierzęciu Jak na zdjęciu w informacji i zdjęciu w linku, a zwierzęciem w butelce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje