Holenderski piwowar wyprodukował najmocniejsze piwo świata

31.07.2010 07:38
Właściciel browaru "Mrożony statek" Jan Nijboer twierdzi, że wyprodukował najmocniejsze piwo świata, które zawiera 60 proc. alkoholu. "Nie pije się go jak piwo, lecz jak koktajl, w ładnym kieliszku do koniaku lub whisky" - powiedział Nijboer holenderskiej agencji ANP, którą cytuje portal Yahoo News.
Reuters nazywa Nijboera "piwowarem z zamiłowaniem do walki z konkurencją", bo przyznał on w rozmowie z ANP, że do wyprodukowania extra-mocnego trunku skłoniły go browary szkockie, eksperymentujące z coraz większą zawartością alkoholu w piwie.

Poprzedni rekord Nijboera - 45-procentowe piwo Oblix - został przyćmiony przez Szkotów. Mały tamtejszy browar BrewDog uwarzył niedawno 55-procentowe piwo o nazwie "Koniec historii" (The End of History). Wyprodukowano tylko 12 butelek, a w każdej było - pisze Reuters - wypchane zwierzę (agencja nie podała jakie, ani jakich rozmiarów).

Minimalna cena, jaka osiągnęła butelka "Końca historii" to 780 dol.

Nijboer odpowiedział na "Koniec historii" swoim 60-procentowym "Zacznij przyszłość" (Start the Future). Można je kupić w "Mrożonym statku" po 45 dol. za butelkę (1/3 litra).

Wyścig ze Szkotami stał się dla Nijboera małą wojna konkurencyjną. Ale należy ją postrzegać, jako żart - dodaje piwowar.

Komentarze (19)
Zaloguj się
 • r.maszkowski

  Oceniono 2 razy -2

  Piwo jest niedobre.

 • zigzaur

  0

  Ten rekord da się pobić. Polscy piwowarzy do dzieła!

  "Mocny Lech" w małpkach.

 • edek47

  0

  Przeciez to nie piwo, tylko zabrudzona,mocna wodka!

 • krakus_jeden

  Oceniono 4 razy 2

  Ja potrafię zrobić piwo ponad 80 proc. Oto przepis:
  Składniki: zimny Lech, spirytus
  Mieszamy spirytus z zimnym Lechem w proporcjach 4 miarki spirytusu jedna miarka Lecha. Wychodzi nam mocny jak jasny gwint i nie tak już zimny... Lech

 • uburama

  0

  Po prostu spirytus z chmielem

 • malauchatka

  0

  musi to być "niezłe" świństwo a w ogóle osoby mówiące, że piwo powyżej kilku 3 - 4 % to napój piwopodobny a nie piwo mają rację. Coś takiego nie ma ani smaku, ani nie gasi pragnienia i daje "śrubę".
  Jak mam ochotę na wódkę to piję wódkę a nie "piwo".

 • szulumen

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe czym się je popija.

 • arowin

  0

  Powyżej 12 lub 16% drożdże piwne umierają ... ... zatem ciekawe jest robienie piwa czymś, co de facto drożdżami piwnymi nie jest.

 • bogdan331

  0

  "Dębowe Mocne – marka polskiego piwa produkowanego w Tyskich Browarach Książęcych "
  Jest OK

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje