Napieralski w TOK FM: "PiS testuje nową taktykę"

Grzegorz Napieralski zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM dlaczego PiS zaostrzyło ton w ostatnich dniach. - Być może na zapleczu Prawa i Sprawiedliwości jacyś stratedzy uznali, że jest taki czas - mówił przewodniczący SLD.
- Może wewnątrz formacji jest takie duże ciśnienie emocjonalne, że przegraliśmy wybory i trzeba odreagować, niesprawiedliwie się wydarzyło i musimy teraz pokazać Polakom jak to jest naprawdę z tą Platformą - zastanawiał się poranny gość TOK FM.

- Trudno mi się doszukiwać jakiejś wielkiej strategii, ja myślę, że to jest krótszy kurs taktyczny na ocenienie co się może wydarzyć - mówił Napieralski. - Jest bezpieczny czas, więc nawet jeśli by to była błędna taktyka, to przez wakacje można wszystko zmienić, więc zobaczymy co będzie we wrześniu - tłumaczył przewodniczący SLD. I dodał: - Ja myślę, że PiS przyjął taką taktykę: są wakacje, więc spróbujemy odgrzać taki czytelny spór między opozycją a rządzącymi. Jeżeli to chwyci, to we wrześniu czy październiku PiS uderzy z większą siłą, jeżeli nie chwyci, to PiS będzie szukał innych metod - mówił gość TOK FM.

- Zaskoczyło pana oświadczenie Kaczyńskiego, że nie chce koalicji z SLD? - pytał swojego gościa Jacek Żakowski. Politycy PiS mówili, że trzeba zakopać historyczne podziały, bo po Smoleńsku lata 80' nie mają znaczenia. - Nie jestem zaskoczony - odpowiadał Grzegorz Napieralski. - Co innego mowa o historii, o przekreśleniu pewnych złych emocji, a co innego koalicja. Miedzy nami jest przepaść - podkreślał przewodniczący SLD. - Zresztą czytałem wywiad z panią Kluzik-Rostkowską, która mówiła, że gdy umocni się SLD, to najprawdopodobniejsza koalicja jaka może być to dwóch partii prawicowych - PO i PiS - dodał Napieralski.

Krzyż pod Pałacem Prezydenckim? "Powinien zostać przeniesiony w miejsce kultu"

SLD razem z PO współrządzi w Warszawie. - Czy władze Warszawy powinny usunąć krzyż z przed Pałacu Prezydenckiego? - pytał Jacek Żakowski. - Polacy chcieli w ten sposób wyrazić swoje uczucia jeżeli chodzi o tragedię smoleńską, myślę że przyszedł czas aby krzyż, symbol tamtych dni, pojawił się w miejscach kultu. Niedaleko mamy kościoły, jest budowana Świątynia Opatrzności - odpowiadał Grzegorz Napieralski. Czy władze Warszawy powinny się tym zająć? - Tę sprawę trzeba zakończyć. Mam nadzieję, że SLD zrobi coś we władzach Warszawy w tej sprawie, ale jestem daleki od sterowania ręcznego, zwłaszcza strukturami regionalnymi - mówił w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Napieralski.

"Nie rozumiem dlaczego Ryszard Kalisz się żali"

- Pan Kalisz jest członkiem zarządu krajowego SLD i nie toczy się wokół niego żadna gra - zapewniał Napieralski. Ryszard Kalisz mówił wcześniej w TOK FM o toczącej się wokół niego grze politycznej. - Jedyne pretensje, które się pojawiły odnośnie jego osoby, pojawiły się wśród ludzi, którzy zwrócili uwagę, że jego zachowanie w wielu miejscach odbiega od ich zachowania - przekonywał Grzegorz Napieralski. I dodał: - Odbyła się rzetelna dyskusja na zarządzie krajowym SLD, z udziałem Ryszarda Kalisza. Dla mnie sprawa zamknięta, więc nie wiem dlaczego Kalisz się żali.

Więcej o:
Komentarze (76)
Napieralski w TOK FM: "PiS testuje nową taktykę"
Zaloguj się
 • agnieszkaniemcy

  Oceniono 42 razy 24

  Co ten Napieralski sie tak dziwi,że Pisowcom się język wyostrzył mówi tak jakby ich nie znał !
  Przecież to było więcej niż pewne,że po wyborach Pisowcy będą znowu ujadać! Taka ich natura.

 • tadeuszp3

  Oceniono 33 razy 19

  Słowo HIPOKRYZJA powinno być wypisane na Polskiej fladze a zamiast krzyży w urzędach powinien wisieć napis: " dajcie się Polakom rządzić a sami się wykończą". Dopóki będzie przyzwolenie na to że, polityka rządzi się swoimi prawami: kłamstwa, obłuda, plucie swoim wyborcom w twarz - to NIGDY nie będzie normalnie.

 • pn-ski

  Oceniono 36 razy 18

  nazwa PiS to jest skrót od "Prawo prawem a Sprawiedliwosc musi by po naszej stronie". Taka jest glówna i niezmienna linia tej partii. Napieralski ma racje oceniajac zaostrzenie kursu przez Jaroslawa Kaczynskiego jako domaganie sie "naprawienia oczywistej krzywdy" (jaka byla przegrana w wyborach, a przedtem smierc Lecha i wielu ludzi PiS-u, z wielkim mozolem poustawianych w strategicznych punktach wladz panstwa).

 • politol59

  Oceniono 35 razy 17

  PIS jak rzeka po powodzi wrócił do koryta.

 • zegareek

  Oceniono 33 razy 17

  no tak, Grzesiu, PIS pokazał gdzie naprawdę cię ma i trzeba do tego dorobić teorię, żeby jakoś wyjść z tego niezręcznego położenia....

 • pestycyd

  Oceniono 35 razy 13

  Pis zaostrzył ton? To dziadek z wermachtu był wersalem tak? Przecież te polityczne taliby nigdy nie umaiły dyskutować ani argumentować.

 • 3toto

  Oceniono 25 razy 11

  Grzesiu! Młody jesteś i naiwny to szybko cię stare komuchy wyr...ają i kto cie wtedy poprze chłopaku?

 • bacowa

  Oceniono 16 razy 8

  do ,,saturn1944'' - cytuję: ,,Pis nie zaostrzył tonu, pis walczy o sprawiedliwość!!''
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PiSobolszewia walczy od czasu oddania władzy właśnie o władzę; miec ją na zawsze w ręku (niczym Castro) to odwieczne marzenie Yara; dla jej uzyskania poświęcił zycie osobiste;
  a jedną z metod jest: ,,im gorzej (w Polsce) tym lepiej'' przyjmując postawę kreta;
  ton to PiSobolszewia miała zawsze najwyższego lotu; to jak wściekły pies - zawsze szczeka, czy to na listonosza z pieniędzmi, czy na złodzieja; te typy tak mają, agresja wyssana z mlekiem Matki i pozostaje w genach na zawsze; zresztą, PiSobolszewia wprowadziła na salony chamstwo, pieniactwo, podkopywanie, ciosami od tyłu.

 • voodeen

  Oceniono 36 razy 8

  Żałosne! Wylansowany przez media looser zaczyna odgrywać rolę opiniotwórcy. Przypomnę, że w wyborach 2005 r Lepper też miał koło 13% i jakoś nikt go nie traktował jako "trzeciej siły". Oj dziennikarzyny, dziennikarzyny ... wszystko dla kasy i jedynie słusznej idei.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX