Olejniczak na wiecu Komorowskiego. "Ja wybrałem"

ga
02.07.2010 , aktualizacja: 02.07.2010 19:35
A A A Drukuj
Wojciech Olejniczak wystąpił na jednym z ostatnich wieców Bronisława Komorowskiego i poparł kandydata PO na prezydenta. - Są jeszcze te godziny, by pomyśleć i oddać głos. Ja wybrałem Bronisława Komorowskiego i namawiam państwa - mówił w Łowiczu polityk SLD. To kolejny działacz Sojuszu, który poparł Komorowskiego. Kandydat SLD Grzegorz Napieralski nie zdecydował się na poparcie żadnego kandydata.
Bronisław Komorowski i Wojciech Olejniczak
Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Bronisław Komorowski i Wojciech Olejniczak
- 4 lipca wybieramy 21 wiek. Kogoś, kto może łączyć a nie dzielić - mówił Wojciech Olejniczak i dodał: - Zaczynaliśmy tę kampanię wyborczą z Jurkiem Szmajdzińskim (...) Jestem przekonany, że Jurek byłby dziś razem z nami i byłby razem z Tobą - mówił na wiecu Olejniczak. - Wierzę, że 4 lipca będzie wiktoria. Twoja i Polski - mówił Olejniczak.

Komorowski dziękował Olejniczakowi i przy okazji nie szczędził uszczypliwych uwag pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i jego pochwał pod adresem Edwarda Gierka. - Jestem pewien, że ani on (Olejniczak - red.) nie potrzebuje, ani ja nie potrafię i nie chcę fałszować historii. Nie będę mówić, że w latach 70 i 80 nie siedziałem w więzieniu, bo siedziałem! Ale to już jest historia. Dziś trzeba wybierać przyszłość. Ludzie tchórzliwi, którzy nigdy niczego nie ryzykowali i siedzieli u mamy za piecem, gdy inni o wolność walczyli oni chcą zmieniać historię, chcą zmieniać przeszłość! Historii nie da się zmienić, ale przyszłość tak! - mówił Komorowski.

Końcówka wyborów to walka m.in. o elektorat Grzegorza Napieralskiego. Choć kandydat SLD nie poparł nikogo w II turze, to Komorowskiego zdecydowało się poprzeć kilku znaczących polityków lewicy - wśród nich Ryszard Kalisz, Wojciech Olejniczak i Aleksander Kwaśniewski.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (10)

  • podkanclerzy

    Oceniono 2 razy 0

    Olejniczak ciągle w PZPR

  • sydio

    Oceniono 3 razy -1

    Radzę zwrócić uwagę na zdjęcie obu panów - po prostu sympatyczni, mili ludzie, a nie nadęte, ponure typy ze źle doklejonymi na potrzeby kampanii uśmiechami. Ale też prawdą jest, że ci drudzy, z otoczenia prezesa, reprezentują polską normę. Może i to da się zmienić?

  • michu-najlepszy

    Oceniono 3 razy 1

    Olejniczak postawiłem karty i wyszło Ci ze do następnej kadencji Sejmu nie wejdziesz,, dobrze że Napieralski przejął tą Lewicę bo byś ją rozwalił przez swoje ambicje, życzę Ci zdrowia i żebyś złapał się za uczciwą robotę to będziesz miał świadomość jak chleb za ciężką pracę smakuje.
    Z poważaniem

  • bombom1

    Oceniono 4 razy -2

    Mam psa a on nie cierpi kotów!!!

  • bombom1

    Oceniono 3 razy -1

    Obiecali Polskę zamiast Kaczogrodu.

  • representation1

    Oceniono 4 razy 2

    Pamiętaj. Twój kot głosowałby na Jarka. Jeśli masz kota, posłuchaj go, a jeśli go nie masz, to nie słuchaj Palikota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX