Celiński o wyborach: Żyję w strachu

- Chciałbym, by wygrał Komorowski. Sądzę, że wygra Komorowski. Ale żyję w strachu - mówił w TOK FM Andrzej Celiński. Poseł obawia się zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego. A jak ocenia jego konkurenta? - Bronisław Komorowski to wspaniały człowiek, ale miałki polityk - wzdychał Celiński.


Celiński boi się, że kandydatowi PO zabraknie głosów kilkuset tysięcy osób, które w pierwszej turze zagłosowały na Komorowskiego. Bo w niedzielę pojadą na urlop i nie wezmą udziału w wyborach. Poseł boi się też, że wyborcy Jarosława Kaczyńskiego są bardziej zdyscyplinowani i wierni swojemu liderowi.

- A dlaczego pan się boi Kaczyńskiego? Co to będzie - dyktatura? - pytał dziennikarz.

"Polacy to są właściwie dwa narody"

- Nie wiem co zrobi Kaczyński. Wiem, co zrobił - mówił Celiński. Poseł nie szczędził ostrych słów pod adresem kandydata PiS. - To jest człowiek z innej epoki i z innego towarzystwa. To jest człowiek z głębokiego PRL-u, takiego gomułkowskiego PRL-u, lat 60-tych. To znaczy, że władza to jest władztwo. Władza jest zimna, twarda, musi robić okrutne miny i za tymi minami potem biegnie, by się uwiarygodnić. Można na co dzień współpracować z o. Rydzykiem, tylko dlatego, że daje to na przykład cztery, pięć, czy sześć procent głosów - oskarżał Celiński.

Jarosław Kaczyński dla Andrzeja Celińskiego żyje w innej, zupełnie mu obcej kulturze. Bo poseł mówił, że "Polacy to są właściwie dwa narody". - Mówią tym samym językiem. Odwołują się do tych samych faktów ze swojej historii. Ale z punktu widzenia wartości, jakości stosunków międzyludzkich, najbardziej fundamentalnych celów życia - to są dwa różne narody. - powtarzał Andrzej Celiński. Jego zdaniem Polska nie wymaga teraz pogłębiania podziałów, a łączenia. A na to szansę daje Komorowski.

Nie wiem co zrobi Kaczyński. Wiem, co zrobił

- Jarosław Kaczyński odbiera mi nadzieję na Polskę, Polaków traktowanych z uśmiechem, przyjaźnią i sympatią, przynajmniej w takich krajach, które kulturowo mi są bliskie w Europie - mówił w "Popołudniu Radia TOK FM" Andrzej Celiński.A Komorowski? "Wspaniały człowiek, miałki polityk"

Celiński powtarzał, że chce zwycięstwa Komorowskiego, ale do kandydata Platformy ma zastrzeżenia. - Bronisław Komorowski jest wspaniałym człowiekiem. Znam go dziesiątki lat. Jest dobrym, ideowym człowiekiem. Dla mnie dosyć miałkim jeśli chodzi o politykę - mówił Andrzej Celiński.

Więcej o:
Komentarze (7)
Celiński o wyborach: Żyję w strachu
Zaloguj się
 • antropoid

  0

  Kaczor już raz miał okazję rządzić i pokazał ile jest wart. Po tym co wyczyniał i czym się to skończyło, tylko ktoś tak bezczelny i oderwany od rzeczywistości jak on może mieć jeszcze czelność kandydować na urząd prezydenta.

 • adambielski

  0

  Do was, solikombatantów, rzeczywistość nie dociera. Zasługi, zasługi, boje, walki...
  i władza, władza, zaszczyty, zaszczyty bez umiaru i bez końca. Etaty w sejmie, senacie,
  wszędzie, gdzie tylko można. Przecież nowe, już dwa /dwa/ pokolenia, muszą mieć tego dosyć. Po co te zawiłe, pokrętne "analizy", panie pośle? Prawda jest prosta.

 • henryk-sikora

  0

  Ja też się boje Panie Andrzeju, ale wygramy. Popierajmy Marszałka bezwarunkowo bo to jest uczciwy człowiek.

 • ciukrzy

  Oceniono 2 razy 0

  Strach go obleciał?
  Czyli jeszcze jeden aferzysta.

 • tykocur

  0

  Mnie przeraża sam wyraz twarzy Kaczyńskiego,obłęd w oczach...Nieobliczalność jak w twarzy psychopaty...

 • masie8

  0

  Na pewno Kaczyński nie wygra,mam nadzieję ,że Podkarpacie już przejrzało na oczy.
  Przecież tam rządzi PIS i widzą co dla nich robi,czyli nic.Na pewno narzekają na rząd,ale dziwne,że inne regiony kraju ,którymi zarządza SLD,PO lub PSL sobie radzą.Tylko pisowcy
  nie umieją ,potrafią tylko narzekać,że to nie ich wina.W przyszłych wyborach do samorządów głosujcie na SLD,PO lub PSL.Zobaczycie jak warunki Wam się poprawią.

 • jerjar

  0

  Fakt, strach jest, ale zasadniczo staramy się o tym nie myśleć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX