W Szczecinie pozwolono na odstrzał 20 bobrów

ps, IAR
02.06.2010 , aktualizacja: 02.06.2010 13:45
A A A Drukuj
Pozwolenie na odstrzał 20 bobrów wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie - dowiedziało się Polskie Radio Szczecin. Wniosek w sprawie odstrzału bobrów złożył zachodniopomorskich zarząd melioracji i urządzeń wodnych w Szczecinie.
Bóbr
Bóbr / Fot. Bartłomiej Sowa
Bóbr
Zdaniem szczecińskiego zarządu bobry niszczą wały przeciwpowodziowe. Regionalna Dyrekcja Ochrony środowiska wydała zgodę na ostrzał bobrów motywując to bezpieczeństwem powszechnym.

15 bobrów zostanie odstrzelonych w okolicach wału przeciwpowodziowego Bielinek-Osinów, w gminie Cedynia , 5 osobników zginie na wale niedaleko Ognicy, w gminie Widuchowa.

Do końca lipca Zarząd Melioracji musi złożyć sprawozdanie z zabicia bobrów. Bobry w Polsce są pod ścisłą ochroną.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się