Krwawy zamach na pociąg w Indiach. Ponad 70 zabitych

28.05.2010 07:48
Grupa popierana przez maoistowskich rebeliantów przyznała się do spowodowania piątkowej katastrofy kolejowej we wschodnich Indiach, w której zginęło co najmniej 71 osób - poinformowała agencja prasowa PTI.
"Komitet Ludowy przeciwko Okrucieństwom Policji" przyznał się w telefonicznej rozmowie z agencją PTI do przeprowadzenia zamachu na pociąg ekspresowy relacji Kalkuta-Bombaj.

Według najnowszego bilansu ofiar, w zamachu zginęło co najmniej 71 osób i co najmniej 120 odniosło obrażenia. Wcześniej informowano o 65 zabitych i ok. 200 rannych.

Sypialny pociąg osobowy wykoleił się koło miejscowości Sardiha (150 km na zachód od Kalkuty), gdy eksplodował pod nim ładunek wybuchowy. - Eksplozja wykoleiła 13 wagonów, które przewróciły się na równoległy tor, po czym w część z nich uderzył pociąg towarowy - zrelacjonował rzecznik kolei Soumitra Majumdar.

Maoiści deklarują, że walczą w obronie pozbawionych ziemi chłopów i lokalnych mniejszości. Według indyjskiego MSW są obecni w 20 spośród 28 indyjskich stanów. Liczbę partyzantów szacuje się na 10-20 tysięcy.

Zobacz także
Skomentuj:
Krwawy zamach na pociąg w Indiach. Ponad 70 zabitych
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje